Jeb*em ti sreću

s5wCkot.gif





Onomad,kad smo ono delili bivšu Jugoslaviju na male državice pa vrlo brzo shvatismo da smo svi
zajedno pukli po svim šavovima, ovi veseli Makedonci požuriše među prvima da se najedu
“belog” hleba. Al’ cvrc,ne lezi vraže nađoše se u neobranom grožđu baš kao i svi.
More još i gore. I u koga su prvo pogledali u Srbe u koga drugoga.

Eto, sećam se, ko danas kad su Makedonci već imali sopstvenui državu da Srbi nisu hteli ni tada da ih iznevere..
Imali neki Srbi u Makedoniji jednu fabriku a kad sindikat donese odluku da svima podeli
po jednu svnijsku polutku Makedonce nisu preskočili već krenu kamion sa polutkama put Makedonije.

Ovako je bilo na podeli svinjetine:

Čovek na kamionu sa spiskom u ruci čita ime radnika i na glas izgovara težinu polutke.
- Mitke, 45 kila

Okupljena masa ispred kamiona aplauzom pozdravlja težinu polutke a Mitke se ljubi sa svima iz svoje blizine

- Kole, 38 kila

Iz gomile se čuje jedno tužno joooooj a Kole spuštene glave mrmlja kroz zube:
- Jeb*em ti sreću

Sad što ja ovo napisah ne znam, al' se pitam da li se naša braća najedoše tog „belog“ hleba?
Nek im je alal i za beli hleb i za polutke.
 
zxy;bt304020:
Posle svega pitam se ko su u bivšoj državi bile najveće budale,bile i ostale:think::(

Uopsteno gledano,tako je al bih ja ipak rekao da smo mi ljudi dobrog srca.
Uzmi ove vesele Makedonce.Izvukli su se kroz ono nesretno cepanje
Jugoslavije kao puvanjak kroz pocepane gace a nisu ni malo bili naivni.
Hrvate i Slovence su svi optuzivali da su oni prvi krenuli...al' posteno receno
Makedonci su sve isto radili samo onako potuljeno,ljigavo,bojazljivio...
Danas mi ih nije ni malo zao,sta su trazili to su i dobili, samo bi jos malo
da se ocesu o srpska ledja.U pravu je Vucic sto je ovako odreagovao....
 
SibirskiTigar;bt304026:
Makedonci su sve isto radili samo onako potuljeno,ljigavo,bojazljivio...
Нужда малих.
Шта су могли да ураде?
Па, самлели би их к'о шаку жита, и сам знаш...
Није много часно, стоји; опет, ми Срби пробали то "часно"- и сам знаш колико је од те части данас остало.
Свет је данас погано место, и закав какав је- присиљава те да будеш по мало г****....
А нема свако ни "херца"...
 
Роло Томази;bt304040:
Нужда малих.
Шта су могли да ураде?
Па, самлели би их к'о шаку жита, и сам знаш...
Није много часно, стоји; опет, ми Срби пробали то "часно"- и сам знаш колико је од те части данас остало.
Свет је данас погано место, и закав какав је- присиљава те да будеш по мало г****....
А нема свако ни "херца"...

To je tvoje misljenje.Sta im se danas desilo sa "cascu"?
 
Роло Томази;bt304050:
Част атрофира са порастом стандарда и конзумирањем продуката западне "културе". И сувише обимна тема за пар коментара овде...:)


A sta to znaci,da samo Srbi imaju razuevanja za svakoga?
 

Back
Top