Quantcast

JASTREBAC - molim za vise informacija

mirarbi

Primećen član
Poruka
801
Uh, na dijeti sam vec 2,5 meseca. 7kg sam smaknula do danas. Obzirom da idemo kod Bucka, u narednih 15 dana jedem samo bareno. Odoh da stamanim brokoli! :lol:

Veco, naravno da sam raspolozena za upoznavanje, ali da mozda to ipak ostavimo za leto, kad budemo odseli na Jastrebcu bar 5-6 dana. :lol:

mirarbi

Primećen član
Poruka
801
Bas nam se ne da da konacno vidimo Jastrebac i probamo Buckovu kuhinju. Najavise kisu za oba dana vikenda i samo 19 stepeni max. dnevna temp. za Krusevac, te ja otkazah rezervaciju za predstojeci vikend. Nisam mogla da pomerim rezervaciju za naredna tri vikenda, jer im je sve puno.

Mozda da se ipak preorjentisem na Hotel "Trayal"? "Merimu" cu tesko docekati.

Uh, bas mi krivo.

Putnica!

Zainteresovan član
Poruka
485
Eh to sa vremenom se nikad ne zna, mada mi ne lici da ce biti bas toliko hladno.

Ako se predomislis evo da napisem jos par reci o stazama za setnju.

Predlog 1 - Setnja do crkve Sv.Petke

Kada se iz Merime izadje na glavni put, krene se nizbrdo prema Krusevcu, prodje se sa leve strane Trajal, desno ostaje Sator i ide se putem pravo. Ubrzo se sa leve strane naidje na neku trafiku koja ne radi. Tu iza trafike ide staza paralelno sa putem koju treba slediti.

Predlog 2 – Setnja do Srbijasuma i lovista

Kada se iz Merime izadje na glavni put, krene se uzbrdo, znaci suprotno od Krusevca i ide se sve vreme putem. Usput se nailazi na vikendice, privatne kuce, ribnjak, sumski dom….Slediti put dok se ne dodje do odmaralista Srbijasuma. Ispred odmaralista se nalazi drvo sekvoje sa klupicama za sedenje ispod.

staza5ho4.jpg

Zatim se popeti na put iznad Srbijasuma (odmaraliste je oznaceno zutom strelicom) i krenuti putem u pravcu crvene strelice ka lovistu. Nailazi se na lovacku kucicu sa cesmom, moze se nekad videti i kad hrane zivotinje pa one dolaze.
U povratku iz lovista se vratiti istim putem prema Srbijasumama i onda skrenuti u pravcu zelene strelice na jednu divnu stazu kroz sumu. Pratiti stazu kroz sumu i po izlasku iz sume krenuti levo i nastaviti pravo. Izlazi se na vikendice u okolini ribnjaka i onda se opet ukljucite na glavni put kojim ste i dosli.

Ovo su neke glavne staze za setnju gde ne mozete da se izgubite. Za one prave sumske planinarske staze potrazite u sumskom domu kartu.

I jos da ne zaboravim, tamo je voda za pice fenomenalna. U hotelu trazite bokale vode (mozete je sami tociti sa cesme u kuhinji) za pice jer je stvarno nestvarno ukusna, ako se za vodu moze nesto takvo reci.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.