Izgubljena planeta Teja skrivena je unutar Zemlje, kaže nova studija

Sensei

Master
Moderator
Poruka
68.059
Naučnici su otkrili da je neobičan materijal otkriven duboko u centru Zemlje ostaci drevne planete koja se sudarila sa Zemljom pre više milijardi godina.

Mrlje čudnog materijala – poznate kao velike provincije niske brzine (LLVP) – prvi su otkrili geofizičari 1980-ih, koji u to vreme nisu imali pojma šta su. Pronađena ispod Afrike i Tihog okeana, svaka mrlja se sastoji od različitih elemenata i dvostruko je veća od meseca.

Sada su naučnici konačno rešili misteriju. Ove mrlje su zapravo ostaci drevne planete koja se srušila na Zemlju tokom istog udara koji je stvorio Mesec. Nalazi su opisani u studiji objavljenoj u naučnom časopisu Nature 1. novembra.

1712472116684.png
 
Kian Juan, O.K. Earl Postdoctoral Scholar istraživač saradnik i vođa istraživanja, prvi put je imao ideju da ovo prouči kada je pohađao seminar o formiranju planeta koji je vodio Mihail Zolotov, profesor na Državnom univerzitetu u Arizoni, 2019.

„Odmah nakon što je Mikhail rekao da niko ne zna gde je udarni element sada, imao sam „trenutak eureke“ i shvatio sam da se udarni element bogat gvožđem mogao da se transformiše u mrlje od plašta“, rekao je Juan u saopštenju sa detaljima o nalazima studije.
 
Jedina knjiga Žil Verna koja nije "potvrđena" je "Put u središte Zemlje", bar istraživanja i saznanja po tom pitanju nisu bila dostupna širokoj javnosti. Sve druge su mu bile kao "predviđanje budućnosti."

Ne postoji razlog da u dubinama okeana i Zemlje ne postojo svašta nešto neistraženo


https://forum.krstarica.com/threads/zanimljivosti-i-anegdote-o-piscima.891547/post-38982751
Gde može da se prijavi dobrovoljac kao ja za put u središte Zemlje? Verujem da će biti nezaboravno iskustvo, a kako se vidi može svašta da se i nači na takvim proputovanjima. :)
 
Gde može da se prijavi dobrovoljac kao ja za put u središte Zemlje? Verujem da će biti nezaboravno iskustvo, a kako se vidi može svašta da se i nači na takvim proputovanjima. :)
Ti ne bi mogao na taj put jer si opsednut Tabom(Sredojem) i moraš ostati ovde da motriš na njega. Ako nam ti odeš , ko će na Taba paziti tako pomno.
 
Naučnici su otkrili da je neobičan materijal otkriven duboko u centru Zemlje ostaci drevne planete koja se sudarila sa Zemljom pre više milijardi godina.

Mrlje čudnog materijala – poznate kao velike provincije niske brzine (LLVP) – prvi su otkrili geofizičari 1980-ih, koji u to vreme nisu imali pojma šta su. Pronađena ispod Afrike i Tihog okeana, svaka mrlja se sastoji od različitih elemenata i dvostruko je veća od meseca.

Sada su naučnici konačno rešili misteriju. Ove mrlje su zapravo ostaci drevne planete koja se srušila na Zemlju tokom istog udara koji je stvorio Mesec. Nalazi su opisani u studiji objavljenoj u naučnom časopisu Nature 1. novembra.

Pogledajte prilog 1527076
sacuvaj boze.
i zasto se takve stvari iznose u javnost 40 godina kasnije ? Jel to tako beznacajni podatak ?
Internet je dobra stvar, al samo za zabavu.
 

Back
Top