Istorija umetnosti

562337


Novo izdanje knjige H. V. Jansona, koje je priredio i dopunio njegov sin Entoni, donosi brojne korekcije, razrade, dopune i aktualizacije osnovnog teksta ove kapitalne knjige koja je sada raskošnija i obuhvatnija - ima novi dizajn, najnovije bibliiografije, podatke o novih 98 umetnika, iznova napisanu hronologiju događaja, imenik značajnih muzeja i arhitektonskih spomenika, pruža uvid i u istoriju primenjenih umetnosti i arhitekture, sa bitnim referentnim tekstovima koji ukazuju na istorijske probleme muzike i teatra, kao i dopunama iz istorije fotografije i novih umetničkih medija.
Pozzz
 
Pogledajte prilog 562337

Novo izdanje knjige H. V. Jansona, koje je priredio i dopunio njegov sin Entoni, donosi brojne korekcije, razrade, dopune i aktualizacije osnovnog teksta ove kapitalne knjige koja je sada raskošnija i obuhvatnija - ima novi dizajn, najnovije bibliiografije, podatke o novih 98 umetnika, iznova napisanu hronologiju događaja, imenik značajnih muzeja i arhitektonskih spomenika, pruža uvid i u istoriju primenjenih umetnosti i arhitekture, sa bitnim referentnim tekstovima koji ukazuju na istorijske probleme muzike i teatra, kao i dopunama iz istorije fotografije i novih umetničkih medija.
Pozzz

Uf, bas je lepa. Mada je dosta i poskupa.
 
Zanimljiva izdanja. A da li si cuo za izdanje Sretka Divljana "Istorija unetnosti" i "Opsta istorija umetnosti" od Djine Piksel i sta mislis o njima?

Za prvu nisam. Drugu imam (u nekoliko knjiga, na hrv.), pročitao sam ju i mislim da je upravo sjajna. No mislim da nije udžbenički koncipirana i daje više duhovno-kulturnu dimenziju (meni su najbolji dijelovi o nezapadnim umjetnostima, napose predkolumbovskoj Americi ili Mezopotamiji).

To je za sladokusce, no preporučio bih prvi neki "štreberski" pregled s jasno razlučenim epohama.
 
Sve knjige koje su dobro ilustrovane i tiču se istorije umetnosti su i skupe jer često se radi o dosta dobrom kvalitetu samih knjiga i ilustracija.

Ukoliko je kupovina za rođendanski poklon, može biti relativno skupocen odabir.

Evo sad trazim na kupujem prodajem, najjeftinije sto ima je 9000. To je solidna cena, mada nisam trenutno spreman da dam toliko. Mozda odem do biblioteke da prelistam, cisto da vidim kako izgleda.
 
Za prvu nisam. Drugu imam (u nekoliko knjiga, na hrv.), pročitao sam ju i mislim da je upravo sjajna. No mislim da nije udžbenički koncipirana i daje više duhovno-kulturnu dimenziju (meni su najbolji dijelovi o nezapadnim umjetnostima, napose predkolumbovskoj Americi ili Mezopotamiji).

To je za sladokusce, no preporučio bih prvi neki "štreberski" pregled s jasno razlučenim epohama.

Razmisljam da porucim ovu Hronologiju umetnosti, deluje zanimljivo i pregledno, što bi ti rekao "streberski".
 
Slažem se da treba da prelistaš u knjižari, biblioteci pa odluči šta ti je najprijemčivije.
Ja sam nekom prilikom dobio preporuku za knjigu "Saga o umetnosti" - Gobmrih i to mi je najbolje što sam ja čitao opšteg tipa.
Janson je referntni priručnik iz te oblasti, ali meni ne leži.
Pregledao sam i ovu novu Hronologiju umetnosti, pristup je interesantan, ali mi se ne čini da je to eventualno dopunska litertura, a ne osnova iz te oblasti
Jansona i Gombriha možeš da pronađeš dobre polovne primerke.
 
Slažem se da treba da prelistaš u knjižari, biblioteci pa odluči šta ti je najprijemčivije.
Ja sam nekom prilikom dobio preporuku za knjigu "Saga o umetnosti" - Gobmrih i to mi je najbolje što sam ja čitao opšteg tipa.
Janson je referntni priručnik iz te oblasti, ali meni ne leži.
Pregledao sam i ovu novu Hronologiju umetnosti, pristup je interesantan, ali mi se ne čini da je to eventualno dopunska litertura, a ne osnova iz te oblasti
Jansona i Gombriha možeš da pronađeš dobre polovne primerke.

Gledam sad Gombriha, nema ga nigde u prodaji,ni polovno ni novo. Janson mi je preskup, spreman sam da izdvojim do 4, 5 hiljada, ne preko toga.
 
Видим сад на Купинду да се могу купити све три књиге Ђине Пискел. И није претерано скупо, само је питање колико су очуване. Ипак је то штампано пре 45-50 година.
 
Kupio sam Hronologiju umetnosti. Odlicno izdanje, nekako bas to sam ocekivao, sistematski i hronoloski prikaz znacajnijih istorijiskih dogadjanja i evolucije umetnosti kroz istoriju. Razmisljam da kupim i Istoriju zapadne umetnosti koja mi deluje isto fantasticno, a nasao sam je za 10 evra. Hroboatose blagosloven da si zbog ovih preporuka.
 

Back
Top