Informacione tehnologije

Zavke

Početnik
Poruka
30
Pozdrav!
Zanima me smer informacionih tehnologija kao studije. Da li se tamo dobro snalaze ucenici sa zavrsenom gimnazijom prirodno-matematickog smera ili pak bolje ide onima koji su zavrsili strucnu elektro-tehnicku skolu? U rasporedima skola sa smerom IT-a vidim da se na prvoj godini uce osnove programiranja i celokupnih informacionih tehnologija. Da li je neko imao iskustva. Jos uvek se dvoumim izmedju gimnazije i elektro-tehnicke skole. Da li cu sa gimnazijom imati bolju osnovu i predznanje od elektro-tehnicke skole ili je ipak bolje da upisem struku od samog pocetka. Ako neko moze da mi da neki savet, blizi se upis i popunjavanje zelja pa zelim da donesem konacnu odluku sto pre. Hvala!
 
Моје искуство, али и запажање је да су у прве две године гимназијалци имали извесних проблема да савладају градиви у односу на оне који су завршили средњу стручну школу.

Али гимназија даје шире образовање. Другари из гимназије завршавају разне факултете, па када ти треба нека помоћ у животу увек се нађе неки гимназијски другар у здравству, просвети, судство и т. д.

Ови са средњом стручном шклом имају другаре само у својој струци и теже им је у животу, а и то је битно.
 
Pozdrav!
Zanima me smer informacionih tehnologija kao studije. Da li se tamo dobro snalaze ucenici sa zavrsenom gimnazijom prirodno-matematickog smera ili pak bolje ide onima koji su zavrsili strucnu elektro-tehnicku skolu? U rasporedima skola sa smerom IT-a vidim da se na prvoj godini uce osnove programiranja i celokupnih informacionih tehnologija. Da li je neko imao iskustva. Jos uvek se dvoumim izmedju gimnazije i elektro-tehnicke skole. Da li cu sa gimnazijom imati bolju osnovu i predznanje od elektro-tehnicke skole ili je ipak bolje da upisem struku od samog pocetka. Ako neko moze da mi da neki savet, blizi se upis i popunjavanje zelja pa zelim da donesem konacnu odluku sto pre. Hvala!
Informaciona tehnologija se DAVNO 'odvojila' od elektrotehničke struke! Npr. Možeš da budeš vrhunski softveraš u nekoj grani informatike, a da nemaš pojma o Omovom zakonu ( TheBill Gejts ti je (lakrdijaški) školski primer za to :zcepanje:). Rekao bih da će ti gimnazija uglavnom dati bolje matematičke podloge za informatiku.
 

Back
Top