I holivud proslavlja pravoslavni božić: neki su veru promenili zbog ljubavi, a evo koji glumac je mir pronašao na svetoj gori

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.647
1704615621897.png


Božićne praznike na Zapadu poznati uglavnom proslavljaju u decembru, uoči Nove godine, ali neke ličnosti ovaj praznik slave 7. decembra.

Neki od njih su odgajani u skladu sa pravoslavnom tradicijom, dok su sa druge strane neki odlučili da prihvate ove običaje zahvaljujući svojim partnerima, koji su pravoslavne veroispovesti. Tako neki poznati slave dva Božića, kako bi ispoštovali obe tradicije, a mi vam u nastavku otkrivamo ko sve od poznatih slavi Božić 7. januara i zbog čega.

(Kurir.rs/A.G.)
 
Dženifer Aniston


Otac slavne holivudske glumice rođen je u Grčkoj, tačnije na Kritu, te je svoju ćerku vaspitavao u duhu pravoslavlja. Lepa glumica iako slavi Božić 25. decembra poštuje sve običaje koje nalaže pravoslavna vera. Osim toga, poznato je i da Dženifer često daje priloge crkvama pod okriljem Vaseljenske patrijaršije.
 
Bastijan Švajnštajger

Bivši nemački fudbaler Bastijan Švajnštajger počeo je da proslavlja pravoslavni Božić nakon što je stupio u brak sa srpskom teniserkom Anom Ivanović. U njihovom domu poštuju se oba Božića.

Ana Ivanović, Bastijan Švajnštajger
FOTO: PRITNSCREEN
- Mi imamo sreće, a i naši dečaci imaju sreće što slavimo dva Božića, s tim što samo za jedan dobijaju poklone (smeh) - rekla je Ana u intervjuu za Kurir.
 
Kim Kardašijan

Kim Kardašijan
FOTO: CHRISTOPHER PETERSON / SPLASHNEWS.COM / SPLASH / PROFIMEDIA
Najpoznatija starleta na svetu ima Jermenske korene, zahvaljujući ocu Robertu. Starleta često s ponosom ističe svoje jermensko poreklo, a ljubav i poštovanje koje je osećala prema ocu Robertu nisu se umanjili ni kada je on preminuo. Iz tog razloga, ona zbog dece i supruga slavi Božić 25. decembra, ali i 7. januara.
 
Kim Kardašijan

Kim Kardašijan
FOTO: CHRISTOPHER PETERSON / SPLASHNEWS.COM / SPLASH / PROFIMEDIA
Najpoznatija starleta na svetu ima Jermenske korene, zahvaljujući ocu Robertu. Starleta često s ponosom ističe svoje jermensko poreklo, a ljubav i poštovanje koje je osećala prema ocu Robertu nisu se umanjili ni kada je on preminuo. Iz tog razloga, ona zbog dece i supruga slavi Božić 25. decembra, ali i 7. januara.
 
Kristijan Bejl

Kristijan Bejl
FOTO: MATT CROSSICK / PA IMAGES / PROFIMEDIA
Slavni glumac Kristijan Bejl je primio pravoslavnu veru nakon ženidbe sa Sandra Sibi Blažić, manekenkom sprskog porekla. Njeni roditelji su još šezdesetih godina prošlog veka otišli u Ameriku, a u njihovom domu se i dan danas praktikuju svi naši običaji.
 
Stana Katić

Stana Katić
FOTO: PROFIMEDIA
Kanadska glumica srpskog porekla Stana Katić proslavila se ulogom u seriji Castle, bila Bondova devojka, snimala s velikim imenima Holivuda. Glumica je nastavila da poštuje tradiju i svoje poreklo, te Božić uvek proslavlja 7. januara sa porodicom.
 
Džonatan Džekson

Glumac koji je pet put puta dobio nagradu Emi, a najpoznatiji je po ulozi Lakija Spensera u seriji "Opšta bolnica" ("General hospital") prešao je u pravoslavlje 2012. godine, dok je prije toga bio protestant.

Kada je primio jednu od Emi nagrada zahvalio se i monasima na Svetoj gori koji se neprestano mole za spas svijeta.

Hilandar, Dzonatan Dzekson
FOTO: SHUTTERSTOCK
- Toliko toga me je privuklo pravoslavlju. Počelo je sa čitanjem o hrišćanskoj istoriji. Tada sam razumio da je, sve do Hrista i apostola, pravoslavna vjera ostala ista tokom cijelih 2000 godina, što me je impresioniralo, ali i dotaklo moje srce. Takođe molitve, liturgija, himne, životi svetaca, sve te stvari stvari su mi bile prelijepe. Shvatio sam da nema drugog mjesta na kome želim da budem. Prije toga sam bio protestant. Cijela moja porodica, hvala Bogu, krstila se 2012. godine - rekao je on jednom prilikom.
 
Naomi Kembel

Pre nekoliko godina kružile su glasine da će manekenka Naomi Kembel usvojiti pravoslavlje zbog svog tadašnjeg partnera, ruskog milijardera Vladislava Doronina. Njihova veza se završila jako ružno - na sudu.

Naomi, koja je bila zaštitno lice Vladislavove kompanije za nekretnine, počela je da izlazi sa tajkunom, kojeg zovu i "ruski Donald Tramp“, nakon što ga je upoznala na Filmskom festivalu u Kanu.

Naomi Kembel
FOTO: SHUTTERSTOCK
To se dogodilo 2008. godine, a tada se Vladislav razvodio od svoje tadašnje supruge Ekaterine, s kojom je bio u braku od 1988. godine.

Mediji su pisali da je Naomi uzrok za krah braka, međutim navodno su Vladislav i Ekatarina već bili razdvojeni 10 godina pre njegove veze sa supermodelom.
 
nemaju oni veze sa pravoslavljem. Pravoslavlje vaspitava svoje vernike u duhu skromnosti, umerenosti, veru u boga i humane vrednosti................STO SE TESKO MOZE RECI ZA OVE BOGATASE VLASNIKE JAHTI, VILA, PRIVATNIH AVIONA......................
Slabo koga Pravoslavlje vaspita jer Pravoslavlje nema dodira sa vernicima. Najdekadentnija denominacija među Hrišćanima, bukvalno su pravoslavne zemlje najnemoralnije sa najvećim brojem narkomana, prostitucije i kriminala...
 
Slabo koga Pravoslavlje vaspita jer Pravoslavlje nema dodira sa vernicima. Najdekadentnija denominacija među Hrišćanima, bukvalno su pravoslavne zemlje najnemoralnije sa najvećim brojem narkomana, prostitucije i kriminala...
bogami i ti zaradi stotku..................sedi, 100 dolara.
 

Back
Top