Heba - grčka mitologija

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
340.504
Heba je bila kćerka boga Zevsa i boginje Here. Međutim, većina kasnijih zapisa govori da je Heba rođena sama od sebe (slično Atini).

Bila je starogrčka boginja mladosti i uživanja, a na gozbama bogova točila je nektar, koji je uz ambroziju bila hrana bogova sa Olimpa.
Ovakva vrsta ishrane pružala im je besmrtnost a polubogovima snagu i okrepljenje, mada u velikim količinama mogla je i da ih usmrti.

Za standarde koje su postavili ostali bogovi, udala se relativno kasno i to za Herakla, najvećeg junaka grčih mitova.
Kao boginja večne mladosti, podarila mu je, kao svadbeni poklon, besmrtnost

Canova-Hebe_30_degree_view.jpg

Heba - Antonio Kanova
 
Spojeni su Mitologija i Teorije zavere, pa zato :)
A zašto su spojene?
Stalno nešto prepravljate i spajate, kad je reč o temama koje su nezgodne za bandu koja vlada svetom.
Izmišljeni termin "teorije zavere" je trenutno naziv za ovaj deo foruma, a uskoro će postati "sumanute ideje i teorije zavere", pa onda "ludačke teorije onih sa aluminijumskom folijom na glavi", a nekada u budućnosti ih više neće ni biti.
Neće se smeti objaviti bilo šta što se protivi zvaničnom narativu.
 
Izmišljeni termin "teorije zavere" je trenutno naziv za ovaj deo foruma, a uskoro će postati "sumanute ideje i teorije zavere", pa onda "ludačke teorije onih sa aluminijumskom folijom na glavi", a nekada u budućnosti ih više neće ni biti.
Neće se smeti objaviti bilo šta što se protivi zvaničnom narativu.
Ovo je inace redak zaveroloski pdf uopste na internetu... ne znam da li jos negde ima slican...
 
Ovo je inace redak zaveroloski pdf uopste na internetu... ne znam da li jos negde ima slican...
Koliko hoćeš, ali ih u Srbiji nema mnogo i sve ih je manje.
Naše vlasti su najodanije bagri koja vlada svetom i na sve moguće načine im se uvlače u du.pe.
Da li si, na bilo kojoj TV, video emisiju gde se ozbiljno raspravlja o evoluciji ili Big Bengu, ili makar o tome da li su Ameri bili na Mesecu?
U najboljem slučaju ćeš videti nekog astrologa ili vidovnjaka, koji će izjaviti da se evolucija kosi sa njegovim religijskim ubedjenjima - i to je to.
(govorim o stvarnoj emisiji na državnoj TV)
Nikada nećeš videti nekog biologa u takvim emisijama, a ima ih i u Srbiji solidan broj (mislim na one koji su protivnici evolucije).
 
Koliko hoćeš, ali ih u Srbiji nema mnogo i sve ih je manje.
Naše vlasti su najodanije bagri koja vlada svetom i na sve moguće načine im se uvlače u du.pe.
Da li si, na bilo kojoj TV, video emisiju gde se ozbiljno raspravlja o evoluciji ili Big Bengu, ili makar o tome da li su Ameri bili na Mesecu?
U najboljem slučaju ćeš videti nekog astrologa ili vidovnjaka, koji će izjaviti da se evolucija kosi sa njegovim religijskim ubedjenjima - i to je to.
(govorim o stvarnoj emisiji na državnoj TV)
Nikada nećeš videti nekog biologa u takvim emisijama, a ima ih i u Srbiji solidan broj (mislim na one koji su protivnici evolucije).
Nisam upućen, al da nije neka zavera?... :tajna::huh::lol:
 

Back
Top