Quantcast

Harizma

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.679

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.679
Prodjes pored nekoga i hteo nehteo pogled se sam zalepi za tu osobu.
Takve osobe ne treba da rade nista posebno ili nista sto se razlikuje od onoga sto i sami radite..ali..
Postoji neki oreol oko takvih ljudi..sta je to...

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
28.113
Harizma nije ni lepota ni intelegencija, lici na fascinaciju, ali je jace od toga, lici na manipulaciju, ali nesvesnu...
Harizma je za razliku od sarma, koji je uvek pozitivan, promena atmosfere u prisustvu te osobe u smeru osecanja koja stvara, a mogu biti i pozitivna i negativna, samo ne ravnodusnost.
Ja bih rekao isto sto i ti samo, ne oreol, nego omotac cija boja se krece od plave do crvene, ali je intenzitet visestruko jaci nego kod drugih ljudi.
Tacnije, harizmaticnu osobu ne mozete da ne osetite...

Richard III

Ističe se
Poruka
2.493
Nisam do sad sreo stvarno harizmatičnu osobu uživo, ali sam vidjao neke poznate ličnosti koje smatram harizmatičnim. Džim Morison, recimo, ili Adolf Hitler. S tim što mislim da je stvarna harizma jako jako retka pojava, i sadrži u sebi nešto neobjašnjivo. Danas se za harizmatične uzimaju šarmantni i 'pozitivno ludi' ljudi, što je smešno. Kad je harizma u pitanju to je retkost i obično obuhvata neki naročit spoj energije i ličnosti koji naprosto izmešta ljude iz realnosti i čini da posmatraju tu osobu kao nešto posebno, neobično, nešto što ima posebnu i neobičnu snagu. Medjutim danas bi svako medju te harizmatične jer svako misli da može, pa se ljudi guraju u prve redove. Npr. meni Novak Djoković nije harizmatičan, a mnogima jeste.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
28.113
Mozda i jeste, ali u nekoj blizoj okolini, pa ga zato ljudi i smatraju harizmaticnim, a meni bas drago zbog onih kojima je trn u oku, pa im treba u svakoj corbi....

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
28.113
Harizma i uspeh nisu u bitnoj korelaciji, sto bi trebalo da znaci da su harizmaticni ljudi lenstine, jer uspeh, u socijalno prihvatljivom smislu znacenja, prvenstveno zavisi od rada. Pa je vazeca sintagma, da je covek ( misli se na civilizaciju) nastao radom (od majmuna svakako).

asd221

Veoma poznat
Poruka
14.046
Danas se dosta govori o harizmi. Kada hoce da se spusti osoba kojoj ne moze da se nadje mana za nju kazu da nema harizmu. Nisam upoznala harizmaticnu osobu ili ne umem da je prepoznam.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.