HAOS U SAD

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
commodore:
Ne slazem se, mislim da je to samo izgovor.
Imali su nejvecu prirodnu katastrofu i svojoj istoriji a krimosi moraju da pale kradu siluju i ubijaju...?!?!
I onda vojska mora da intervenise?
Malo mi je to... evo nemacka je poplaveljna, svajcarska, MEDJA I JASHA TOMIC... nesto nisam video potrebu da vojska intervenise i sa tenkovima da uspostavlja red...
ipak je americki san nocna mora...
ima nesto trulo u drzavi danskoj...
To nešto trulo je u čitavom svetu. Ne znam da li si zapatio amneziju i ne sećaš se šta se dešavalo za vreme građanskog rata na prostorima bivše SFRJ. Nemiri u SAD su posledica bezvlašća. Naravno da u svakom društvu postoje slojevi koji su nezadovoljni, postoje ljudi koji su loši ali su prinuđeni da se ponašaju na određen, društveno prihvatljiv način. U kriznim vremenima oni pokazuju svoje pravo lice. I nemoj da se praviš naivan i da porediš poplave u nama bliskim prostorima kada je očigledno da se po intenzitetu i posledicama ne mogu porediti!

Pjer_Nis

Ističe se
Poruka
2.889
My Dear etotako,
Preporucio bih ti da pogledas "Bowling for Columbine" Majkla Mura.
Americko drustvo je daleko od idealnog, a nagomilane protivrecnosti izbijaju na povrsinu u kriznim vremenima.

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
nijedno društvo nije idealno
nikad nisam rekla da je Amerika idealna, ali je daleko naprednija u svakom pogledu od nas... i ne bi trebalo da je sa prezirom odbacujete, nego da učimo od njih.

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
Ne slažem se sa tobom. Postoje različiti aspekti slobode. Čitavu Evropu karakteriše zatvorenost, krutost i u zakonodavstvu i drugim manifestacijama društvenog života. Evropa je spora, okrenuta prošlosti... zašto kažeš da je Amerika konzervativna?

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.255
zato sto je zabranjen abortus (iako sam ja protiv istog), zato sto postoji smrtna kazna, zato sto mozes da kupis pistolj u prodavnici i ne treba ti uverenje da si normalna, zato sto su zabranjeni brakovi homoseksualaca...
i ljudi su konzervativni...pa pogledaj ko im je predsednik...

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
Ajde dobro razmisli, raspitaj se... pa se javi, neću ovako da razgovaram.

Što se tiče verske konzervativnosti to još uvek nikog ne ugrožava. I to je otprilike najmanje negativna stvar koju mogu nekom zameriti. I ja sam potekla iz konzervativne porodice, u verskom pogledu... porodica je svetinja svakog zdravog društva. Hrišćanstvo i konzervativnost u tom pogledu je nešto što ne mogu prezreti jer je deo mog ličnog mentalnog sklopa. I ja lično podržavam borbu protiv genetskog inžinjeringa, smatram ga modernom tekovinom fašizma koja će u budućnosti doneti puno zla čovečanstvu. Ali taj trend više niko ne može zaustaviti.

commodore

Domaćin
Poruka
4.300
Rizikujuci da mi ponovo spocitas amneziju, hinjenu naivnost, glupost ili sta vec smatras kao karakteristicne nedostatke u licnosti moje malenkosti, i dalje se ne slazem sa tobom, "etotako".
Svake godine u Japanu se desavaju jaki potresi, cunami talasi, monsuni pogadjaju i devastiraju indiju, kinu i ostrvlje u tom delu sveta. Pa nesto ne vidim tenkove da resavaju stvar, niti se vojsci tamo izdaje "licence to kill"... Vise mi se nekako chini da vojska tamo u rukama drzi lopate...
Poplave u Nemackoj u poslednje dve godine su sigurno katastrofalne. Ako je steta od 30 milijardi evra mala elementarna nepogoda, onda si ti u pravu... U svakom slucaju tamo nije doslo do haosa i bezvlasca...
Ja ponovo naglasavam svoju tezu koju, na zalost, nisi ni dotakla.
Amerika je militantno drustvo.
Pametno si povukla paralelu izmedju nase situacije devedesetih sa ovom sad u USA... slazem se... jer i to se uklapa u moju tezu... poput americkog i balkansko drustvo je militantno...
Ili mislis da to nije vazno...
Svejedno, ja te prijateljski pozdravljam i oprastam ti nipodastavanje koje si iskazala prema meni ranije...

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
Ne, nisam pokazala ništa osim neslaganja. Pogrešno si protumačio moj post... u njemu nije bilo ništa od ličnog tj. mog odnosa prema tebi. Žao mi je ako si to na taj način razumeo.

commodore

Domaćin
Poruka
4.300
etotako:
Ne, nisam pokazala ništa osim neslaganja. Pogrešno si protumačio moj post... u njemu nije bilo ništa od ličnog tj. mog odnosa prema tebi. Žao mi je ako si to na taj način razumeo.

Onda dobro...
Znas kako kaze moj kum? - "Ako je marko orao drumove - dobro... Ako su Turci gazili oranje... pa opet dobro..."
Nije povoda za svadju...
cujemo se...

BodoniuS

Primećen član
Poruka
636
Према незваничним информацијама, чувари прихватних органа убијају цивиле...
Званичници нити потврђују, нити демантују.

Колико ли је тамо срање...
Осећам да влада САД-а чини све да не процуре праве информације из пакленог Њу Џерсија...

Ја причам већ годинама да је тамо само питање времена кад ће све да експлодира. Видеће те. У року од највише 20 година, САД ће да се распадне. Изнутра, после економског шока...

commodore

Domaćin
Poruka
4.300
BodoniuS:

Осећам да влада САД-а чини све да не процуре праве информације из пакленог Њу Џерсија...

Ја причам већ годинама да је тамо само питање времена кад ће све да експлодира. Видеће те. У року од највише 20 година, САД ће да се распадне. Изнутра, после економског шока...

carstva se samo tako i raspadaju
nikako drugacije
istrule iznutra

Tex707

Domaćin
Banovan
Poruka
4.437
BodoniuS:

Prave informacije su curile cak i iz Stalhinovog Sovjetskog Saveza opasanog celicnom zavesom. Nema sanse da odande ne dodju prave informacije.

Nece tamo nista da eksplodira, kada se "voda povuce" sve ce biti bolje nego sto je bilo. Tako, uostalom i mora i treba da bude.

Raspadu USA mogu da se nadaju samo neki koji ne poznaju uopste svetske prilike ili koji misle da su zasticeni od svega sto se desava oko njih...a niko ko ima iole nekakve veze sa desavanjema na planeti nije zasticen.

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.688
Тема је веома интригантна, а дискусија је тек мало касније постала занимљива.
Ја наравно жалим са сиромашном браћом црнцима, а за УСА ме чисто заболе, заправо имам разлога да желим њихов крах. Уосталом, у почетку су многи одговори били слични овом мом. Оно што је занимљиво је извлачење закључака:
1) Колико ће ово финансијски погодити актуелног "светског полицајца" и колико ће моћи и даље да полицајчи?
2) Коју поуку можемо извући гледе америчког примера, посебно када га упоређујемо са другим примерима? Колико ће у будућности људи наседати на разне "шарене револуције"?!?

Гледе првог, пар занимљивих коментара:
ArionZeleni:
А да ствар буде још занимљивија, метеоролози предвиђају још два урагана највишег ранга. Трупе су на путу, становништво на југу САД наоружано и бесно ,а ситуација са енергијом (нафтом) катастрофална. Мораће да заведу ред силом , мораће да крену на Иран и Сирију.

Nexus 6:
ma ne mogu ni ovaj Irak da obuzdaju, a kamo li Iran ili Siriju...

Ја типујем да ће штета бити око сто милијарди долара. Преко 35 је већ процењена штета, око 10 је упућено као помоћ из федералног буџета, и преко 50 милијарди ће сигурно бити штета због застоја производње и живота уопште (само испумпавање воде ће трајати месец до три месеца...), наравно ту рачунам и поремећај на тржишту деривата нафте. Рачунајући колико Америка пуца на Ирак и бројне негативне показатеље њихове економије, јасно је да се њихова борбена готовост значајно смањује...
Сад, рат је увек добар за скретање пажње, али у наредних пар година рат би морали да плате и богати, а америчка демократија не ферцера тако.

Друштвене импликације:
commodore:
Ne slazem se, mislim da je to samo izgovor.
Imali su nejvecu prirodnu katastrofu i svojoj istoriji a krimosi moraju da pale kradu siluju i ubijaju...?!?!
I onda vojska mora da intervenise?
Malo mi je to... evo nemacka je poplaveljna, svajcarska, MEDJA I JASHA TOMIC... nesto nisam video potrebu da vojska intervenise i sa tenkovima da uspostavlja red...

Pjer_Nis:
My Dear etotako,
Preporucio bih ti da pogledas "Bowling for Columbine" Majkla Mura.
Americko drustvo je daleko od idealnog, a nagomilane protivrecnosti izbijaju na povrsinu u kriznim vremenima.

Па коме после овога продавати рог за свећу?!? Коме причати како је Америка боља од Кине, Индије, Русије... посебно не онима којима су ти народи сличнији. На си-ен-ену су рекли да земље као што су Бангладеш и Гватемала боље излазе на крај са оваквим проблемима.

Најзад:
BodoniuS:

Има и код нас у Србији неких који веле како је "Милосрдни анђео" би по нечему лош, по нечему добар. Добар је као био што је допринео паду Милошевића. Е па и ја кажем да је ово по нечему лоше (јер страда сиротиња са којом ја немам "биф"), а по нечему је добро - доприноси краху империјализма и Зори Новог Дана.

JABUCHILO

Domaćin
Poruka
4.914
Tex707:
Prave informacije su curile cak i iz Stalhinovog Sovjetskog Saveza opasanog celicnom zavesom. Nema sanse da odande ne dodju prave informacije.

Nece tamo nista da eksplodira, kada se "voda povuce" sve ce biti bolje nego sto je bilo. Tako, uostalom i mora i treba da bude.

Raspadu USA mogu da se nadaju samo neki koji ne poznaju uopste svetske prilike ili koji misle da su zasticeni od svega sto se desava oko njih...a niko ko ima iole nekakve veze sa desavanjema na planeti nije zasticen.

niko ne govori o raspadu amerike. govori se o raspadu imperije.

JABUCHILO

Domaćin
Poruka
4.914
Tex707:
Naravno da ne razume, zato sto je po defaultu glup (kao isvaki rendzer, jel' te...)...ali je ipak uspeo da nauci da cita:

"У року од највише 20 година, САД ће да се распадне."

niko normalan danas ne vidi ameriku kao drzavu. vide je svi kao supperdrzavu odnosno imperiju. raspad amerike je raspad njene imperijalne sile i sasvim ne znaci raspad na, nemam pojma, njene savezne drzave. "amerika" se danas sastoji vise od francuske, engleske, nemacke, japana, mmf-a, un-a nego od texasa, floride, bele kuce, vol strita... raspad "amerike" osetice se i kao potres za ameriku, ali ne obavezno kao demontiranje drzave - pre ce biti demontiranje sadasnjih institucija te drzave i ne vise od toga.

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.255
etotako:
Ajde dobro razmisli, raspitaj se... pa se javi, neću ovako da razgovaram.

Što se tiče verske konzervativnosti to još uvek nikog ne ugrožava. I to je otprilike najmanje negativna stvar koju mogu nekom zameriti. I ja sam potekla iz konzervativne porodice, u verskom pogledu... porodica je svetinja svakog zdravog društva. Hrišćanstvo i konzervativnost u tom pogledu je nešto što ne mogu prezreti jer je deo mog ličnog mentalnog sklopa. I ja lično podržavam borbu protiv genetskog inžinjeringa, smatram ga modernom tekovinom fašizma koja će u budućnosti doneti puno zla čovečanstvu. Ali taj trend više niko ne može zaustaviti.

jel' ovo na moj racun?

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.