Gutljaj rakije nastinu da ili ne?

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.084
Dakle tema je gutljaj rakije, ne govorim o casici, ali ako treba kasnije cemo casice pretvoriti u gutljaje...
Tema je gastritis , tema je gastro trakt, tema je kardio, tema je nervi, tema je cross terapije....

Dakle kao dezinfekcija, kao antivirusna terapija, kao cirkulativno sredstvo , ako uopste postoji taj efekat kod rakije, i naravno dejstva i sadejstva sa lekovima za druge bolesti..

Da li se moze savetovati gutljaj rakije nastinu?
Ili je malo pa mora 3?
Lako cu ja posle dodati sok, i posle koliko dodati sok....?

Pivo znamo da pomaze u izgledu koze, u lecenju mokracnih puteva , upala, to provereno , i onda je benefit mnogo veci nego negativa kad imas temperaturu ili upalu dole....
E sad ista ta analiza za gutljaj rakije nastinu.
 
Gutljaj, više gutljaja ili čašica rakije ujutru naštinu, na prazan stomak dakle sigurno nema negativan efekat.
Možda jedino ako već neko ima gastrološke probleme, ali ovako ne bi trebalo mislim.
Nije to velika količina, a lepo podigne, dezinfikuje, možda i ojača...

Kad su male količine u pitanju mislim da može da bude samo pozitivno.

Indusi valjda koriste i ljute papričice za te dezinfekcije. Inača hrana im je jako ljuta...
 
Dakle tema je gutljaj rakije, ne govorim o casici, ali ako treba kasnije cemo casice pretvoriti u gutljaje...
Tema je gastritis , tema je gastro trakt, tema je kardio, tema je nervi, tema je cross terapije....

Dakle kao dezinfekcija, kao antivirusna terapija, kao cirkulativno sredstvo , ako uopste postoji taj efekat kod rakije, i naravno dejstva i sadejstva sa lekovima za druge bolesti..

Da li se moze savetovati gutljaj rakije nastinu?
Ili je malo pa mora 3?
Lako cu ja posle dodati sok, i posle koliko dodati sok....?

Pivo znamo da pomaze u izgledu koze, u lecenju mokracnih puteva , upala, to provereno , i onda je benefit mnogo veci nego negativa kad imas temperaturu ili upalu dole....
E sad ista ta analiza za gutljaj rakije nastinu.
Ne brate, rakija ne leci nista, jednostavno sipas alkohol u zeludac. Mozes samo jos vise da ga nadrazis. Niti leci prehlade, niti dezinfikuje, vec moze da nadrazi i osteti sluzokozu.
Ako hoces problem sa gastritisom da resavas: divlji origano (zovu ga i vranilova trava) i maslinovo ulje ujutru na prazan stomak. Svakako prvo kod lekara.
Generalno, casa tople vode ujutru, dobra fora.
Volim da popijem rakiju ali nikad ne slusam savete srpskih alkoholicara koji traze sebi pravdanje da roljaju. Cak i to s pivom, ono tera da ides u ve ce i tako tecnost cirkulise. Medjutim, to moze i sa vodom i cajevima gde nema alkohola.
To je ono kako sretnes dosta pivopija koji imaju pesak ili chir i kako tvrde da im pivo pomaze oko peska. Cak im je i doktor (koji isto obozava da popije) to preporucio.
 
Dakle tema je gutljaj rakije, ne govorim o casici, ali ako treba kasnije cemo casice pretvoriti u gutljaje...
Tema je gastritis , tema je gastro trakt, tema je kardio, tema je nervi, tema je cross terapije....

Dakle kao dezinfekcija, kao antivirusna terapija, kao cirkulativno sredstvo , ako uopste postoji taj efekat kod rakije, i naravno dejstva i sadejstva sa lekovima za druge bolesti..

Da li se moze savetovati gutljaj rakije nastinu?
Ili je malo pa mora 3?
Lako cu ja posle dodati sok, i posle koliko dodati sok....?

Pivo znamo da pomaze u izgledu koze, u lecenju mokracnih puteva , upala, to provereno , i onda je benefit mnogo veci nego negativa kad imas temperaturu ili upalu dole....
E sad ista ta analiza za gutljaj rakije nastinu.

Buđenje samo po sebi mnogima pada teško. Mučiti sebe takvim senzaciijama u prvim minutima nakon ustajanja iz kreveta mi zvuči strašno i traumatično po organizam. Lično popijem čašu mlake vode nakon što se probudim. Kakva rakija, kakvi bakrači!
U sklopu neke dijete je bilo da prvo što popijem kad se probudim, bude čašica jabukovog sirćeta. Ne... nisam se to ni mučila da probam, a eto, ipak sam izgubila svoj višak kilograma.
 

Back
Top