Grupa mladih blokirala Filozofski fakultet: Nameštaj, lanci, policija

Vlast je uvek odgovorna za bilo šta što se desi u zemlji, zato se plaća porez.

Ako imamo porast kriminala znači da država ne funkcioniše kako treba. Kratko i jasno.
Nažalost postoje i osnovane sumnje da su pojedini državni organi ne samo nesposobni da reše problem nego ga i sami stvaraju
 
Građanska dužnost kažeš? Dužnost je da braniš Legijine obožavaoce, i sličnu ekipu koja nedvosmisleno podržava recimo atentat na premijera Đinđića?
Niko normalan ne podržava atentat i ubistvo bilo koga.
Osim naravno vaših idola iz udruženja "Srbija za nasilje", koji svaki dan prete
ubistvom predsedniku i članovima njegove familije.
A Legija ima veze sa ubistvom Đinđića koliko i baba Kurana iz Svilajnca.
Bolje bi bilo da se malkice obavestiš o ulozi smrdljivih engleza u tom atentatu.

Dužnost ti je da napadaš čoveka koji je napadan već više godina?
Naravno.
Ako taj "čovek" iznosi takve laži i bljuvotine već više godina.
 
Niko normalan ne podržava atentat i ubistvo bilo koga.
Osim naravno vaših idola iz udruženja "Srbija za nasilje", koji svaki dan prete
ubistvom predsedniku i članovima njegove familije.
A Legija ima veze sa ubistvom Đinđića koliko i baba Kurana iz Svilajnca.
Bolje bi bilo da se malkice obavestiš o ulozi smrdljivih engleza u tom atentatu.
Bolje bi bilo da se teorijama zavere baviš na odgovarajućem podforumu. Legija je zvanično osuđen za ubistvo i to je to. Nisu mu pomogli ni pravi dobro plaćeni advokati pa neće ni drveni sa foruma.
 
Građanska dužnost kažeš? Dužnost je da braniš Legijine obožavaoce, i sličnu ekipu koja nedvosmisleno podržava recimo atentat na premijera Đinđića? Dužnost ti je da napadaš čoveka koji je napadan već više godina?
Ako pričamo o govoru mržnje ne moraš čak ići ni dalje od ovog foruma. Za pojedince recimo ne postoje Hrvati nego samo ustaše.

Nemoj da lažeš da sam igde branila Legijine obožavaoce i onoga ko je podržavao atentat na Đinđića.
 
Ono što neprestano tvrdim u vezi Gruhonjića je da uvredljivi grafiti i nešto što nalikuje na hajku ekstemista zapravo odgovara Gruhonjiću jer on ide na kartu žrtve. Verujem da je bio presrećan kad je ugledao mladića u Legija majici. To je izgleda sada glavni "argument" u odbrani Gruhonjića i njegov glavni propagandni adut. Pretnje preko društvenih mreža se lako rešavaju blokiranjem onog koji ti preti, osim ako ne želiš da igraš na kartu žrtve.

Ono čega se Gruhonjić plaši je civilizovana diskusija neostrašćenih ljudi i analiza njegovog dugogodišnjeg govora mržnje. To upravo predlažem i radim.
 
Poslednja izmena:
Bolje bi bilo da se teorijama zavere baviš na odgovarajućem podforumu. Legija je zvanično osuđen za ubistvo i to je to.
I Draža je zvanično osuđen.
Kao i van der Lubbe za paljenje Rajhstaga.
I hiljade drugih širom sveta.
Đinđić je ubijen zato što se uskurčio (i gle čuda, opet oko KiM).
Žutim izdajnicima je naređeno da nađu i osude nekoga za to ubistvo.
Pa ni mala deca ne veruju da je Zveki pucao, a Legija i zemunski klan organizovali ubistvo... :mazi:

Nisu mu pomogli ni pravi dobro plaćeni advokati pa neće ni drveni sa foruma.
A tek vašem Sabahudinu neće.
 
Pa vidi, nakon višegodišnjih pretnji koje je dobijao preko društvenih mreža i pisama, kao i grafita na njegovoj zgradi ima puno pravo da se izrazi mnogo oštrije nego što jeste. On je napadnut i neverovatno da je faši ekipa u Novom Sadu još njega optužuje za govor mržnje.

Ono šta si ti citirao i na šta si odgovorio se odnosilo na forumaša, a ne na Gruhonjića. Nije Gruhonjić propala egzistencija jer je odlično zaradio na NVO biznisu.

On je danas verovatno jedna od najmoćnijih figura na medijskoj sceni u Srbiji ne samo zbog tekstova koje piše, već zbog svega što poseduje i zbog svega u šta je upleten. Od svih novinarskih sejača mržnje u regionu, on je najuticajniji.

Besmislen ti je i argument da govora mržnje ima na forumu ili u društvu u celini. Možemo pretpostaviti i da su većina Amerikanca rasisti, ali to ne znači da ne treba sankcionisati (ili barem javno osuditi) rasistički govor mržnje od strane univerzitetskog profesora.
 
Pa ti si podržala napade na Gruhonjića koje izvode pomenuti. Ja samo konstatujem. Nisam te ja terao na to.

Više puta sam objasnila da ne podržavam nikakve pretnje, uvredljive grafite i slično. Jako je teško diskutovati na podforumu gde moderator provocira učesnike diskusije i svoje neistomišljenike sumanutim optužbama. Ja kapiram da ti ovde želiš da održiš diskusiju i temu živom što je duže moguće, ali to radiš na jako ružan način. Molim te da više ne citiraš moje postove.
 
Poslednja izmena:
Ono šta si ti citirao i na šta si odgovorio se odnosilo na forumaša, a ne na Gruhonjića. Nije Gruhonjić propala egzistencija jer je odlično zaradio na NVO biznisu.

On je danas verovatno jedna od najmoćnijih figura na medijskoj sceni u Srbiji ne samo zbog tekstova koje piše, već zbog svega što poseduje i zbog svega u šta je upleten. Od svih novinarskih sejača mržnje u regionu, on je najuticajniji.

Besmislen ti je i argument da govora mržnje ima na forumu ili u društvu u celini. Možemo pretpostaviti i da su većina Amerikanca rasisti, ali to ne znači da ne treba sankcionisati (ili barem javno osuditi) rasistički govor mržnje od strane univerzitetskog profesora.
Ali on zapravo nigde nije rekao da nekog mrzi. To ste vi proglasili kao i za onu ženu što se izjasnila protiv crkve na Štrandu odmah je otvorena tema kako u eto Hrvati protiv toga, a ustvari u masi ljudi na protestu pripadnika te nacionalne manjine je možda bilo 1 posto. Šta su raznorazni njemu pričali, pretili i po zidovima pisali, šta bih vam na njegovom mestu posle toga rekao on je još dobar.
Kažem ja, drž' te lopova je omiljena igra srpskih nacionalista i to ne samo u vezi ovog pitanja nego i mnogih drugih.
 
Ali on zapravo nigde nije rekao da nekog mrzi. To ste vi proglasili kao i za onu ženu što se izjasnila protiv crkve na Štrandu odmah je otvorena tema kako u eto Hrvati protiv toga, a ustvari u masi ljudi na protestu pripadnika te nacionalne manjine je možda bilo 1 posto. Šta su raznorazni njemu pričali, pretili i po zidovima pisali, šta bih vam na njegovom mestu posle toga rekao on je još dobar.
Kažem ja, drž' te lopova je omiljena igra srpskih nacionalista i to ne samo u vezi ovog pitanja nego i mnogih drugih.

Ja ne vidim nijedan jedini razlog zašto bih ja nastavila diskusiju s tobom o bilo čemu.

Umesto da radiš svoj posao i pozabaviš se besramnim uvredama koje ispisuje ovaj što lajka tvoje postove, ti i dalje provociraš mene. Ne znam koje ljudsko i moralno dno treba da dotakneš, pa da zloupotrebiš ubistvo deteta iz crne hronike u cilju satanizacije forumskog neistomišljenika. Da li ti zaista misliš da ja sad treba nešto da diskutujem sa vama dvojicom?
 
Nažalost istorija progona novosadskih profesora od strane nacionalističkih krugova uopšte ne počinje s Gruhonjićem. Vratićemo se sad skoro 36 godina u rikverc:

1988.

Pravni fakultet u Novom Sadu, 5. je oktobar 1988. i profesor Sergej Flere pred prepunim amfiteatrom drži predavanje iz svog predmeta – sociologije. Nama studentima prve godine ovo je ujedno i prva nedelja na fakultetu. Dolaze dvojica mladića iz Saveza studenata, prekidaju profesora Flerea i traže od njega da pošalje studente da se priključe „antibirokratskim protestima“ u centru grada. Istim onim koji će nešto kasnije biti nazvani „Jogurt revolucijom“. Radnici iz Bačke Palane i Vrbasa su već organizovano stigli u Novi Sad i uzvikivali parole protiv „autonomaškog rukovodstva“. Profesor Flere odbija, kaže da je „ovo Univerzitet“, da njega politika ne zanima i da „studenti ostaju na fakultetu“.

Dan kasnije „autonomaško rukovodstvo“ je palo, u godinama koje su sledile profesor Flere je bio predmet pritisaka na Pravnom fakultetu i na kraju je prinuđen da napusti Novi Sad i preseli se u Sloveniju gde i danas živi i radi.
https://vreme.com/vesti/novi-sad-1988-1992-2024/

Nije tome kraj, biće još.
 

Back
Top