Grupa C (Španija, Italija, Rep. Irska, Hrvatska) - Evropsko prvenstvo 2012.

Ko ide u četvrtfinale?

  • Španija

  • Italija

  • Republika Irska

  • Hrvatska


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne znam što se raspravljate oko gluposti. Plasman na FIFInoj rang-listi ne donosi skoro nikakav prestiž, to je pomoćno sredstvo koje omogućava da se ekipe rangiraju po jačini kada se prave kvalifikacione grupe za velika takmičenja.Ništa drugo. Naravno da kao sistem ima mane, kao i u tenisu. Novak Đoković sada da objavi da se povlači iz tenisa i ode na more, bio bi među prvih deset još bar deset meseci.

Početkom 80-ih je Jugoslavija bila prva na rang-listi, kada je u jednoj godini od 6 utakmica imala 6 pobeda.
 
Pa bitno je jer su odigrali pravu i poštenu utakmicu i nisu se obrukali. Na SP-u u Brazilu će biti bolje! Očekujem polufinale najmanje!

A to ćemo još vidit! U ovom trenutku od evropskih reprezentacija jedino priznajem da su Španjolci bolji! Bolji su jer imaju i suce iza sebe.:gace: A SP je puno slabije od EP-a.

Ja ocekujem da Srbija osvoji SP i da izbaci Hrvatsku u polufinalu. Ipak smo mi uvek bili jaci.
 
Pa cinjenica je da su Hrvati fantasticno odigrali protiv Spanaca. Pitanje je veliko sta bi bilo da Spanci ne nastupaju kao neka sila kojoj niko ne moze nista, prepuni arogancije i sa taktikom: lako cemo. Nadam se da nece tako igrati protiv Portugala.

A koliko Hrvatska ima sanse za polufinale,toliko Srbija ima sanse za plasman na SP.
Surovo istinito.:mrgreen:
 
Pitanje je veliko sta bi bilo da Spanci ne nastupaju kao neka sila kojoj niko ne moze nista, prepuni arogancije i sa taktikom: lako cemo.
Meni oni ne deluju arogantno nego apsolutno sigurni u sebe ... To mi ne deluje kao "lako ćemo", nego mi deluje kao da su ubeđeni da ne mogu da ispadnu i nisu direktni sa napadima, nego čekaju pravi trenutak da zadaju udarac, poput one Ćavijeve lopte za Fabregasa između 5 igrača, i da je umesto Seska bio neko sa napadačkim instinktom (Pedro npr.) bila bi to najlepša asistencija na turniru :worth: ...

Elem, Buskets i Alba juče doktorski odigrali, Ćavi i Iniesta rutinski i više je postalo bolesno koliko su tehnički superiorniji u odnosu na ostale ... CR se raspucao i razigrao, ali teško da će sam moći, do sada je često ulazio u šanse, a protiv Španije koja drži loptu 70% poseda ako uđe u 2 šanse može da peva, te mora biti apsolutno koncentrisan inače furija uzima 3 veliko takmičenje u nizu i postaju najuspešnija generacija u istoriji ...
 
Meni oni ne deluju arogantno nego apsolutno sigurni u sebe ... To mi ne deluje kao "lako ćemo", nego mi deluje kao da su ubeđeni da ne mogu da ispadnu i nisu direktni sa napadima, nego čekaju pravi trenutak da zadaju udarac, poput one Ćavijeve lopte za Fabregasa između 5 igrača, i da je umesto Seska bio neko sa napadačkim instinktom (Pedro npr.) bila bi to najlepša asistencija na turniru :worth: ...

Elem, Buskets i Alba juče doktorski odigrali, Ćavi i Iniesta rutinski i više je postalo bolesno koliko su tehnički superiorniji u odnosu na ostale ... CR se raspucao i razigrao, ali teško da će sam moći, do sada je često ulazio u šanse, a protiv Španije koja drži loptu 70% poseda ako uđe u 2 šanse može da peva, te mora biti apsolutno koncentrisan inače furija uzima 3 veliko takmičenje u nizu i postaju najuspešnija generacija u istoriji ...
I ne vidim neku razliku u odnosu na ono sto sam ja napisao :D

Pre svega, meni je ono vlro rizicna igra. Protiv Hrvatske su dali gol pred sam kraj meca. I Hrvati su imali prilika. Da su realizovali neku od prilika neposredno pre gola Spanaca, juce bi gledali Hrvatsku u cetvrtfinalu.
Juce su Francuzi imali prilika. Cak su imali i zavidan posed lopte. Rezultat 1:0 nije nemoguce stici, a posle toga je jos lakse preokrenuti.

Po meni Spanija zaista igra najbolji fudbal, ali ne igra uvek protiv Irske. Igra protiv timova koji mogu da daju poneki gol, i ne smatram da treba da cuvaju rezultat od gola prednosti.

Takva je Barselona. Olako prepustaju Kup Kralja, jer razmisljaju o Ligi Sampiona. Prosle godine im se isplatilo. A sta je ove godine bilo?

Mislim da treba tu tehniku koju imaju da iskoriste malo vise.
 
Pa da, zato stalno i igrate na velikim natjecanjima
Vi preskocili proslo SP mi sada EP tako da nema tu previse mnogo razlike.
To si zaboravio mada i sam znas da RH ima bolje igrace jer rezultati u posljednjih 20 godina to jasno pokazuju.
Osim bronze 98 vasi rezultati nisu nista bolji od nasih. Toliko o tome.
Baš bi volio znati po čemu se taj individualni kvalitet određuje. I odakle to da ste ranije imali jače igrače. Gdje i kada??
Individualni kvaliteti se vide po tome u koliko jakim klubovima igraju igraci. Osim toga svi najjaci klubovi danasnjice imaju po jednog Srbina u timu. Celzi, Mancester Junajted, Mancester Siti, Dortmund, Inter itd. dok su vasi igraci oduvek bili po petoplasiranim ekipama najjacih liga ili zamene u nekim malo jacim ekipama.
 
Vi preskocili proslo SP mi sada EP tako da nema tu previse mnogo razlike.

Osim bronze 98 vasi rezultati nisu nista bolji od nasih. Toliko o tome.

Individualni kvaliteti se vide po tome u koliko jakim klubovima igraju igraci. Osim toga svi najjaci klubovi danasnjice imaju po jednog Srbina u timu. Celzi, Mancester Junajted, Mancester Siti, Dortmund, Inter itd. dok su vasi igraci oduvek bili po petoplasiranim ekipama najjacih liga ili zamene u nekim malo jacim ekipama.

Znaci dolazimo do zakljucka da su Srbi bolji fudbaleri?
 

Back
Top