Grupa B (Španija, Holandija, Čile, Australija) - Svetsko prvenstvo 2014. u Brazilu

Ko ide dalje?


  • Ukupno glasova
    28
  • Anketa je zatvorena .
Pa nije bas tako , sto ih nisu razbili takticki pre 2 ,4 ili 6 godina? ako uporedimo igru Spanije i Barselone danas i u pomenutom periodu videcemo da danas mnogo vise statiraju,ne otvaraju se, slabo trce , igra je jako mlitava i sporai 'lako' je neutralisati Inijestine solo poduhvate ili precizne pasove......dzaba precizni pasovi kad idu po sirini.....

Drugo je to danas se svi posebno pripremaju da pobede Spaniju a pre je svako igrao svoju igru... nisu ni selektori bili isti, van Gal je za van Marvijka takticki mag, ajde dobro Sampaoli je Bjelsin ucenik tu se moze povuci paralela... ne znam ni kakve veze Barsa ima sa ovim kad su u zadnje dve godine promenili 4 trenera, normalno da ce pasti u formi... moja poenta je da citav svet prica kako je Spanija lose odigrala a niko ne uzima u obzir da su mozda Cile i Holandija odigrali dobro, i to samo zato jer se del Boske smatra za nekog boga koji je izmislio fudbal i koji moze pobediti koga hoce kad hoce, a ustvari je po mom misljenju "samo" vrlo dobar trener, ali ako pogledamo citavu karijeru ne bih ga stavio ni u top 30 svih vremena, mislim da se nasao na pravom mestu u pravo vreme, zadesila ga je zlatna generacija, osvojio je SP i EP i svaka mu cast na tome... ali da je u pitanju iole kvalitetniji strucnjak osmislio bi nesto novo, napravio igru raznovrsnijom, a ne ovako pici jedno te isto 6 godina, pa normalno da ce neko smisliti lek za to... opet kazem, nije problem u igracima, ali da igra nije bila toliko predvidiva prosli bi grupu... i konacno, treba neko da skupi muda i sutne Kasiljasa i pusti De Heu na gol...
 
Drugo je to danas se svi posebno pripremaju da pobede Spaniju a pre je svako igrao svoju igru... nisu ni selektori bili isti, van Gal je za van Marvijka takticki mag, ajde dobro Sampaoli je Bjelsin ucenik tu se moze povuci paralela... ne znam ni kakve veze Barsa ima sa ovim kad su u zadnje dve godine promenili 4 trenera, normalno da ce pasti u formi... moja poenta je da citav svet prica kako je Spanija lose odigrala a niko ne uzima u obzir da su mozda Cile i Holandija odigrali dobro, i to samo zato jer se del Boske smatra za nekog boga koji je izmislio fudbal i koji moze pobediti koga hoce kad hoce, a ustvari je po mom misljenju "samo" vrlo dobar trener, ali ako pogledamo citavu karijeru ne bih ga stavio ni u top 30 svih vremena, mislim da se nasao na pravom mestu u pravo vreme, zadesila ga je zlatna generacija, osvojio je SP i EP i svaka mu cast na tome... ali da je u pitanju iole kvalitetniji strucnjak osmislio bi nesto novo, napravio igru raznovrsnijom, a ne ovako pici jedno te isto 6 godina, pa normalno da ce neko smisliti lek za to... opet kazem, nije problem u igracima, ali da igra nije bila toliko predvidiva prosli bi grupu... i konacno, treba neko da skupi muda i sutne Kasiljasa i pusti De Heu na gol...

Ne kazem ja da je del Boske upravu,bas naprotiv rekao sam da je trebao da prosara malo sastav,ali cinjenica je da ti igraci nisu na nivou od pre 2 ili 4 godine..... igra se jako usporila ni na sta ne lici..... Moze Holandija da odigra i najbolje ,ali ne moze da dobije 5:1 Spaniju,ako je ova igrala dobro :think:
Kasiljas covek nema rutinu , fale mu utakmice jer ne brani ni u REalu...
 
Holandjani po meni ce 100% izbeci brazilce jer ako Holandija kojim slucajem zavrsi kao druga u grupi Brazil ce "slucajno" odigrati nereseno sa Kamerunom, a mozda i izgubiti :D To bi u svari bio idealan scenario za Brazil jer bi onda imali uslovno receno lagan put do polufinala jer takav je kostur takmicenja.

Pa da, ali ako Holandija bude druga, i Brazil odigra nereseno, bice drugi samo ako neko pobedi u mecu Hrvatska - Meksiko, ako tu bude nereseno, opet su ga poduvali i bice prvi =)
 
ilanus.gif

Cileanci ne mogu da prodju jer im je potrebno vise od cuda i dobre igre - fer sudjenje...a kad se navlaci za ekipu koja je realno jaca ne moze nista tu da pomogne Brazil mora da stigne bar do polufinala, a posle ce biti prepusteni sami sebi.
 

Back
Top