Grupa B (Španija, Holandija, Čile, Australija) - Svetsko prvenstvo 2014. u Brazilu

Ko ide dalje?


  • Ukupno glasova
    28
  • Anketa je zatvorena .
Španija posle Toresa nije izbacila neko jače ime. Fali sveže krvi u ekipi, ovi su prezasićeni, ne igra im se ni u klubovima.
Veće su razočarenje nego što su onomad bili Italija i Francuska koji su isto kao svetski šampioni ispali u grupi. Velika sramota za španski fudbal. ;)
Što se iče Holandije, oni izgledaju kao da se igraju fudbala. Samo zajebancija, igra na gol više, odbrana šuplja ko švajcarski sir. Uživanje ih je gledati. :lol: Neko će ih dobro nakantati u 1/4 finalu, a možda to i Čile, po meni najpriojatnije iznenađenje, uradi.
Sve u svemu, sjajna grupa, sjajan fudbal.
 
Poslednja izmena:
34y3c4z.jpg
 
Španija posle Toresa nije izbacila neko jače ime. Fali sveže krvi u ekipi, ovi su prezasićeni, ne igra im se ni u klubovima.
Veće su razočarenje nego što su onomad bili Italija i Francuska koji su isto kao svetski šampioni ispali u grupi. Velika sramota za španski fudbal. ;)
Što se iče Holandije, oni izgledaju kao da se igraju fudbala. Samo zajebancija, igra na gol više, odbrana šuplja ko švajcarski sir. Uživanje ih je gledati. :lol: Neko će ih dobro nakantati u 1/4 finalu, a možda to i Čile, po meni najpriojatnije iznenađenje, uradi.
Sve u svemu, sjajna grupa, sjajan fudbal.

Meni nije jasno da li je moguce da niko vec godinama otkako je operisan, ne vidi da je Tores za staro gvozdje. Najobicnija plasljiva cepanka. Kao da su mu sa kolenom operisali i osecaj za fudbal, odbija se lopta od njega, kad je ima, saplice se o nju, ne ume da je povede deset metara, a da je ne izgubi, pred golom je sav mrljav. Vec sam stekao naviku ko Pavlovljev pas - ako lopta ide ka Toresu, mogu da skoknem do frizidera po pivo. Tuzno je gledati ga ovakvog posle svega sto je radio nekada.

A Del Boske ga jos ubacuje kao osvezenje u napadu. Sve u svemu, za mene nije iznenadjenje, vec sam i ovde najavio pre pocetka SP da su se zasitili jedni drugih. Ocekivao sam da Cile moze proci, i to sam pisao, jedino sam, eto, mislio da ce pre Holandjani ispasti nego Spanci, al` eto - i najbolje utisak vara :mrgreen:
 
Ajmo spanski cigani napolje..dojadili ste vise sa vasom tika-takom...sad krece renoviranje tika-taka je provaljena, a i bilo je samo pitanje vremena kad ce da bude....kontra-napad je vecita buducnost fudbala - sistem koji nikad ne moze da se procita, nesto slicno kao "bicikla" kad je u pitanju dribling...protivnik npr zna da hoces da uradis biciklu ali ne zna koliko puta i onda ga tu navatas i ode brzi voz....
I, kažeš, baš večita budućnost? :) Čudi me da se neko toga već nije setio, tih kontranapada. :mrgreen:

Jedino ne znam šta će da bude kad svi budu shvatili čudotvornu moć kontranapada, jedna ekipa po utakmici možda i može da igra tako, kako će da i jedni i drugi igraju na kontranapade, stvarno ne znam.

- - - - - - - - - -

Sa Spanijom se desilo ono sto se desava sa svim uspesnim ekipama u svim sportovima,dodje do zasicenja i pada motivacije,a u njihovom slucaju je i smena generacije i jedna sveobuhvatna generalka kako tima,tako i shvatanja fudbala....ovo vise nicemu ne vodi,valjda su shvatili i u reprezentaciji i u barseloni,provaljen je taj sistem i ne daj vise rezultate,cak sta vise redjaju se visoki porazi.....
del boske je izvodio po inerciji iste igrace kao pre 2 ili 4 godine i to ne moze tako.....a mozda se plasio da ne poljulja atmosferu medju ionako demoralisanim i istrosenim igracima ako bi ih ostavio na hladjenje....po meni recimo Toresu nije bilo mesto ni na spisku.....buskets,pedro, sve su to igraci od pre.....fali sveze krvi.....a nije da je spanija nema...... mogao je da ubaci Iska ,da prostora Kokeu, gurne Alkantaru,ubrza fudbal i imao bi rezultate,ne za odbranu titule,ne mozda ni za finale,ni za polu,ali bi prosao grupu i stvarao jedan novi sampionski tim.....sve u svemu nezgodna situacija koja iziskuje jake promene

Da, to je klasična priča o uspešnom timu koji silazi sa scene. Razumem da neko ne voli španski stil, ni tika-taku, i da želi nešto novo, ali ne razumem toliku netrpeljivost i zluradost u odnosu na Španiju.
Tika-taka je ipak na fudbalski pijedestal stavila tehniku. Njihova svetska titula prte 4 godine je bila blagoslov za fudbal, pa zamislite da su u finalu pobedili oni fudbalski nasilnici iz Holandije?
Del Boske nije imao osećaja da treba osvežiti ekipu, ali, realno, ko bi se na njegovom mestu odlučio za tako nešto? Menjati najuspešniju ekipu svih vrmena i suočiti se sa neminovnim slabijim rezultatom, pa realno je da bi bio proglašen za idiota.
Ovako, krah, i sad svi znamo da je vreme za neke druge igrače.
 
Ja sam mislio da će Španci usrati malo kasnije (npr. u 1/8 finala), a oni se izblamirali u grupi kao Italijani i Francuzi pre njih.
Meni je Tores bio omiljeni igrač dok je bio u Liverpulu. Čak i kad je prešao u Čelzi ostao mi je drag, ali ovo mučenje stvarno više nema smisla. :roll:
Španci moraju da renoviraju reprezentaciju. Nov golman, nov štoper, nova sredina, novi napadači. Kako su oni sad ispali na ovom SP, tako su se i naši košarkaši blamirali na OI 2004 i EP 2005.
 
I, kažeš, baš večita budućnost? :) Čudi me da se neko toga već nije setio, tih kontranapada. :mrgreen:

Jedino ne znam šta će da bude kad svi budu shvatili čudotvornu moć kontranapada, jedna ekipa po utakmici možda i može da igra tako, kako će da i jedni i drugi igraju na kontranapade, stvarno ne znam.

- - - - - - - - - -



Da, to je klasična priča o uspešnom timu koji silazi sa scene. Razumem da neko ne voli španski stil, ni tika-taku, i da želi nešto novo, ali ne razumem toliku netrpeljivost i zluradost u odnosu na Španiju.
Tika-taka je ipak na fudbalski pijedestal stavila tehniku. Njihova svetska titula prte 4 godine je bila blagoslov za fudbal, pa zamislite da su u finalu pobedili oni fudbalski nasilnici iz Holandije?
Del Boske nije imao osećaja da treba osvežiti ekipu, ali, realno, ko bi se na njegovom mestu odlučio za tako nešto? Menjati najuspešniju ekipu svih vrmena i suočiti se sa neminovnim slabijim rezultatom, pa realno je da bi bio proglašen za idiota.
Ovako, krah, i sad svi znamo da je vreme za neke druge igrače.

Tita-taka je evoluirala i postala nešto što guši fudbal. Setimo se Španije na EP 2008. Na tom prvenstvu oni su pregazili sve reprezentacije, izuzev Italijana. Tika taka je bio doteran i brz fudbal s mnogo utrčavanja u prazan prostor i aktivnim presingom na protivničkoj polovini. Igralo se brzo i razovrsno.
S druge strane, tika-taka je sad usporeni fudbal za davljenje protivnika. Izgubio je tu komponenetu totalnog fudbala. Kao da igraju preko one stvari. Tako igra Barselona poslednje dve godine, a tako igra i Španija na ovom prvenstvu.
 
I, kažeš, baš večita budućnost? Čudi me da se neko toga već nije setio, tih kontranapada.

Jedino ne znam šta će da bude kad svi budu shvatili čudotvornu moć kontranapada, jedna ekipa po utakmici možda i može da igra tako, kako će da i jedni i drugi igraju na kontranapade, stvarno ne znam.
Pa uvek ce da se nadje neko poput Spanije da izigrava genijalstvo...i uvek ce da bude neko poput Cilea da im objasni neke stvari. Ne bih ti mnogo objasnjavao ali seti se duela Barse i Dortmunda i sve ce ti biti jasno. Pa Bayern je propao sa tika-takom.Tika-taka (*urac palac) je sistem koji gusi majsore jer je to sistem u kome nema mnogo slobode kreiranja i u kome je sve nastimovano i samo trener sme da drasticno menja stvari (sistem preuzet iz futsala iako svi misle da ima veze sa holandjanima). U kontrapadackom sistemu je poptuno drugacija prica - kad se krene u kontru igrac ima potpunu slobodu + viska prostora da pokaze svoje umece - tako je Spaniju zgazio Brazil sa 3-0, tako ih je juce slomio i Cile, pa pre par dana i Holandija....brza akcija bre, a ne setanje do besvesti i dodavanje u nazad.....a reci da kontra-napad ne funkcionise protiv kontra-napada je ograniceno misljenje....
 
Ma yebo spaniju...Svima je bilo jasno da treba sveze krvi da su se ovi igraci zasitili ali ko bi imo muda da menja najuspeniji tim svih vremena ja prvi nebi...Nego bre jeste videli kako Australci igraju jest da su Holandjani usli prepotentno u utakmicu na foru lako cemo pa nisu znali sta ih je snaslo...Ali Australija je stvorila vise nego dovoljno sansi za pobedu...Metju Leki legenda moj favorit ;) a golmana Australije spaliti na lomaci sto je najgore on je kao najbolje ocenjen golman Belgijske lige sto me opasno zabrinulo...
 
Pa uvek ce da se nadje neko poput Spanije da izigrava genijalstvo...i uvek ce da bude neko poput Cilea da im objasni neke stvari. Ne bih ti mnogo objasnjavao ali seti se duela Barse i Dortmunda i sve ce ti biti jasno. Pa Bayern je propao sa tika-takom.Tika-taka (*urac palac) je sistem koji gusi majsore jer je to sistem u kome nema mnogo slobode kreiranja i u kome je sve nastimovano i samo trener sme da drasticno menja stvari (sistem preuzet iz futsala iako svi misle da ima veze sa holandjanima). U kontrapadackom sistemu je poptuno drugacija prica - kad se krene u kontru igrac ima potpunu slobodu + viska prostora da pokaze svoje umece - tako je Spaniju zgazio Brazil sa 3-0, tako ih je juce slomio i Cile, pa pre par dana i Holandija....brza akcija bre, a ne setanje do besvesti i dodavanje u nazad.....a reci da kontra-napad ne funkcionise protiv kontra-napada je ograniceno misljenje....

Sugerisao bih ti da nikada ne razmišljaš o tome da postoji način igre koji je superioran i večit, iz prostog razloga što kada bi postojao onda bi svi igrali tako.

Što se tiče tvoje ideje da dve ekipe na istoj utakmici igraju na kontranapade, stvarno ne bih gubio vreme na objašnjavanje kako je to u suprotnosti sa elementarnom logikom.
 
Onaj Tim Kejhil mi je najantipaticniji igrac ali po ponasanju iako igra odlicno. Retko bezobrazan i namazan lik :) Pa on nas sam izbacio u Africi...

Kejhil je bio i ostao igracina, cak i potcenjen tokom karijere u odnosu na kvalitet.

Samo retki majstori mogu da igraju na visokom nivou i u 34. godini.

Posle utakmice sa Cileom mislio sam da je Australija smesna ekipa. Sad mi je jasno da je Cile ipak bio prejak. posle utakmice sa Holandijom, pitanje je da li ce izgubiti od katastrofalnih Spanaca. Ako budu igrali onako mudaski kao juce protiv Holandije, ne verujem.
 
Ne znam zasto filozofirate, ja mislim da tu nema nikakvog zasicenja, umora, jednostavno Holandija, i pogotovo Cile su ih takticki razbili i to je to, te utakmice su takticki bile tako pripremljene da potpuno neutralisu tipicnu spansku igru, ne kaze se dzabe igras dobro koliko ti protivnik dozvoli, Cile im nije dozvolio i gotovo... od prvotimaca u Spaniji jedino Xavi, Iniesta i Alonso imaju 30 ili vise godina, pa ne mozes sad iz ekipe izbaciti Albu od 25 godina, Buskeca od 25, Silvu koji ima 28, Pedra koji ima 26... jednostavno dobili su takvu grupu i ispali su, da su otisli tamo u drugi deo sesira, cak i u grupu sa Portugalom, prosli bi bez problema i niko ne bi pricao o prezasicenju...
 
@Bastiani
Milijardu puta su se u fudbalu medjusobno sastale ekipe koje igraju na kontra-napade i milijardu puta je bar jedna od ekipa popustila i odustala od kontri za vreme tog meca jer nije izdrzala u svom sistemu, navukla se na veci posed lopte, a epilog je najcesce bio poraz....to sto ti mislis da kontra-napad nece biti uspesna taktika ako se sastave ekipe koje ga praktikuju je kao sto sam rekao ograniceno misljenje. S tim u vezi mene posebno zanima jedno misljenje koje si izneo - za koga nece biti uspesna kontra-napadacka taktika? za ekipu koja igra na kontre ili ekipu koja igra na kontre...??
Kao sto rece kolega iznad nije stvar u prezasicenju nego su jednostavno procitani.....
 
Španija posle Toresa nije izbacila neko jače ime. Fali sveže krvi u ekipi, ovi su prezasićeni, ne igra im se ni u klubovima.
Veće su razočarenje nego što su onomad bili Italija i Francuska koji su isto kao svetski šampioni ispali u grupi. Velika sramota za španski fudbal. ;)
Što se iče Holandije, oni izgledaju kao da se igraju fudbala. Samo zajebancija, igra na gol više, odbrana šuplja ko švajcarski sir. Uživanje ih je gledati. :lol: Neko će ih dobro nakantati u 1/4 finalu, a možda to i Čile, po meni najpriojatnije iznenađenje, uradi.
Sve u svemu, sjajna grupa, sjajan fudbal.

large.jpg


Ovaj sl*navac je isto ovako pozirao i sa dresom čelzija i predvideo im "lepu" budućnost :lol:
 
Ј_те, не могу да верујем да су Шпанци испали! :eek:

Vec sam stekao naviku ko Pavlovljev pas - ako lopta ide ka Toresu, mogu da skoknem do frizidera po pivo.

:zcepanje:

Дел Боске их је унаказио изменама; тотално их је пореметио, а ионако су били бледи и неубедљиви.

... jednostavno dobili su takvu grupu i ispali su, da su otisli tamo u drugi deo sesira, cak i u grupu sa Portugalom, prosli bi bez problema i niko ne bi pricao o prezasicenju...

:tick::tick::tick:
 
Ne znam zasto filozofirate, ja mislim da tu nema nikakvog zasicenja, umora, jednostavno Holandija, i pogotovo Cile su ih takticki razbili i to je to, te utakmice su takticki bile tako pripremljene da potpuno neutralisu tipicnu spansku igru, ne kaze se dzabe igras dobro koliko ti protivnik dozvoli, Cile im nije dozvolio i gotovo... od prvotimaca u Spaniji jedino Xavi, Iniesta i Alonso imaju 30 ili vise godina, pa ne mozes sad iz ekipe izbaciti Albu od 25 godina, Buskeca od 25, Silvu koji ima 28, Pedra koji ima 26... jednostavno dobili su takvu grupu i ispali su, da su otisli tamo u drugi deo sesira, cak i u grupu sa Portugalom, prosli bi bez problema i niko ne bi pricao o prezasicenju...

Pa nije bas tako , sto ih nisu razbili takticki pre 2 ,4 ili 6 godina? ako uporedimo igru Spanije i Barselone danas i u pomenutom periodu videcemo da danas mnogo vise statiraju,ne otvaraju se, slabo trce , igra je jako mlitava i sporai 'lako' je neutralisati Inijestine solo poduhvate ili precizne pasove......dzaba precizni pasovi kad idu po sirini.....
Od 23 igraca jedno 20 njih je bilo i pre 2 godine,ne moze to tako.....Alba je recimo pre 2 godine terorisao na boku (ne kazem da ga treba menjati ,vec da nije u formi), Cavi nije isti plejmejker sada i pre 2 godine, Fabregas vise ne postoji ....ne mozes da kazes da nije doslo do zasicenja jer su osvojili 3 vezana takmicenja, i nisu motivisani niti su u formi,a svi znamo koliko je bitno za tim ,a pogotovo reprezentativni da atmosfera bude dobra i da igraci grizu.....oni zele sve da odigraju penzionerski ,iz pozicije, bez trcanja,ne znam sto tako,ali tako ne moze.....

Isko, Tijago,Koke igraci koji su trebali da dobiju sansu (ne krivim del Boskea,samo kazem sta treba da rade dalje, zatim Morata koji divlja u mladoj reprezentaciji,pa Hese Rodrigez,Muniain ,Karvahal, veliki broj potencijala....i mislim da ta nova Spanija nece toliko zavisiti od forme Barselone/Reala, sto moze da bude prednost
 

Back
Top