Grejanje - nepravda i tužba

Gorlock

Zainteresovan član
Poruka
409
Pozdrav ljudi, ne znam je li pravo mesto za ovo pitanje, ako moze neko ko se razume u prava da pomogne bio bih veoma zahvalan.
Dakle imam ugovor sa Brunatom (firmom koja ugradjuje kaliometre ili ti merače na radijatore u zgradama) već 10 godina, uređaji su otplaćeni i stvarno mi dosta umanjuju grejanje jer je meni stan 72 kvadrata i plaćam samo onoliko koliko potrošim u toku grejne sezone plus ono za održavanje. 5 radijatora imam u stanu a radi mi samo jedan i to povremeno jer ga ne uključujem nikad pre 16h. Račun za novembar mi je stigao 4000 sve sa održavanjem. Pre dva dana stigli su računi za decembar i taj račun mi iznosi neverovatnih 14000. Išao sam u grejanje i njih pitao da isprave grešku ali kažu da je Brunata raskinula ugovor sa njima i da sada moram da platim punu cenu kao da ne posedujem kaliometre na radijatorima, pokazali su mi papir na kome brunata raskida ugovor sa njima po nekom članu 87 i njega ću opisati skroz dole. Pozvao sam Brunatu jer ne želim da platim
Gospođa koja se javila kaže da nisu raskinuli ugovor jer je prošlo 10 godina već zato što moj ulaz i ulaz pored koji su na toj jednoj grejnoj jedinici kako sam jer razujemo, ukupan broj korisnika u ta 2 ulaza je pao ispod 60% i kad se to desi oni moraju da raskinu ugovor i da prestanu da očitavaju merače jer bi ih Grad tužio. Upravnica zgrade ih je takođe zvala i tražila da nam daju spisak korisnika iz ta dva ulaza pa ćemo ih mi lično pitati da se vrate u sistem ali nisu hteli da joj daju niti da makar pošalju brojeve stanova korisnika. Zašto bi neko uopšte i prekinuo da bude korisnik i da plaća Grejanju punu cenu...
Ja dajam glavu da u startu nije bilo ni 30% korisnika u ta 2 ulaza. Kako neko sme tek tako da raskine uguvor bez obaveštenja korisnika? Navodno su obavestili upravnicu koja je obaveštenje zalepila na zgradu koje je neko iscepao... Vrlo neprofesionalno od Brunate, da ti u sred grejne sezone ovo uradiš. Ja nemam da platim tu sumu niti ću plaćati svaki mesec 14000, posebno za decembar gde sam potrošio vrlo malo, trebali su nas obavestiti na vreme pa da ko čovek uključim sve radijatore i ne gasim iste nikad, komšija koji ne živi više u zgradi, stan 82 kvadrata, plaćao je samo neke 2500 za održavanje mesečno, na meračima su mu nule, stigao mu račun 19000. Za januar će ta cifra biti još veća. Možemo li da ih tužimo, kakva su naša prava?

PS> Ugovor sam potpisao sa Brunatom 14.11.2014. I u ugovoru se ovo ništa ne pominje niti da mi svi moramo da ispaštamo ako neko ne plaća brunati ili iz nekog drugog razloga ne bude više u sistemu.

Pozivaju se na Službeni list grada Čačka od dana 13.9.2019. godine na Član 87 koji glasi:
"Услов за прелазак на расподелуиспорученe количинe топлотне енергије напојединачне крајње купце применом делитељатрошкова је да су делитељи уграђени, исправни иу употреби у минимално 60% укупне грејнеповршине која се снабдева топлотном енергијомпреко заједничке топлотне подстанице на коју нијеуграђено ниједно гранско мерило, ни помоћногранско мерило.Уколико због раскида уговора оснабдевању топлотном енергијом или другихразлога делитељи нису уграђени, исправни и уупотреби у минимално 60% укупне грејнеповршине која се снабдева топлотном енергијомпреко заједничког мерила топлоте у заједничкојтоплотној подстаници, обрачун трошкова заиспоручену топлотну енергију вршиће се на начинпрописан чланом 84. став 1. тачка 1. ове одлуке."

Takođe su obavestili našu upravnicu 30.12.2023. tada su joj poslali mail sa obaveštenjem.


Hvala na odgovorima.
 
Ovo što kaže Mita - da upravnik vaše zgrade sazove sastanak, da se svima objasni situacija, i da angažujete advokata da poništi tu odluku o jednostranom raskidu ugovora. Pretpostavljam da će svi stanari želeti pre da plaćaju 4000 nego 14000.

Pretpostavljam da je postojao neki ugovor na osnovu kog ste uopšte dobili ovaj sistem, u njemu stoje uslovi raskida ugovora, to će vam verovatno tražiti i advokat.
 
Ovo što kaže Mita - da upravnik vaše zgrade sazove sastanak, da se svima objasni situacija, i da angažujete advokata da poništi tu odluku o jednostranom raskidu ugovora. Pretpostavljam da će svi stanari želeti pre da plaćaju 4000 nego 14000.

Pretpostavljam da je postojao neki ugovor na osnovu kog ste uopšte dobili ovaj sistem, u njemu stoje uslovi raskida ugovora, to će vam verovatno tražiti i advokat.
Sastanak će biti svakako. Problem je što novi korisnici ne mogu sada da se priključe već na proleće kada nije grejna sezona. Lopovska država, na kraju ću zavrnuti cevi jer je jeftinije na struju da se grejem.
 
"Navodno su obavestili upravnicu koja je obaveštenje zalepila na zgradu koje je neko iscepao..."
Ili nisu poslali mail što se da lako proveriti ili upravnica nije reagovala.
Šta god da je mislim da tu nema popravke.
Mislim da je sada najbitnije naći drugu firmu koja će vam očitavati potrošnju.
Tako da vam ostaje samo jedan veliki račun koji morate platiti.
 
Zato ja ne izbacujem moj kotao,ne treba mi vuckov gas i da mi on odredjuje hocu li ici u sortcu,ili trenerci u stanu.Inace receno je.Jedini izlaz je da se svi iz zgrade skupite,uzmete dobrog advokata i pokrenete tuzbu.Sto vas vise ima,pre ce vas uzeti dobar advokat i vise sanse da dobijete spor.
 

Back
Top