Digitalna demokratija i e-građanstvo
Ostrvo Sensej neće biti samo tehnološki eksperiment, već i platforma za učešće javnosti. Uskoro će globalni korisnici moći da se registruju kao "e-građani", što će im omogućiti da predlažu nove zakone i politike. O ovim predlozima će se javno raspravljati i glasati i od strane kabineta za veštačku inteligenciju i od strane javnosti. Uspešni predlozi će postati deo stalno evoluirajućeg ustava ostrva.
Projekat takođe predviđa "sigurnosni ventil": povelja o demokratiji će omogućiti stanovnicima da ponište ili revidiraju bilo koju odluku veštačke inteligencije, osiguravajući da krajnja kontrola ostane u ljudskim rukama. Pored upravljanja, Sensej planira da koristi svoju tehnologiju za inovacije u turizmu. Pozvali su turističke zajednice širom sveta da sarađuju kako bi stvorili interaktivna iskustva koristeći digitalne replike lokalnih heroja i legendi. Međutim, projekat takođe pokreće složena pravna i etička pitanja.
Dok Sensej promoviše odgovornu upotrebu veštačke inteligencije, širom sveta raste zabrinutost zbog zloupotrebe digitalnih replika. Nedavni primeri, poput lažnih pesama poznatih muzičara ili dipfejk video snimaka koji šire dezinformacije, podstakli su zakonodavce u SAD i drugde da kreiraju zakone koji bi regulisali ovu tehnologiju i zaštitili pojedince od neovlašćene upotrebe njihovog lika i glasa.(ekapija)