Горан Марковић: Апсолутна побуна је једино решење за политичку ситуацију у земљи

cak i da si u pravu i da je u nekom trenutku srbija imala te granice

a nisi

to sada nikog ne obavezuje

ne mozes ti traziti istorijski maksimum, na racun drugih.

nekad je postojala vizantija , nekad je ovde bilo rimsko carstvo- hocemo li opet pod rimljanima.

kazaces - necemo , sa kojim pravom necemo ako se pozivas na proslost , duze su oni bili ovde nego sto smo mi imali neki deo.
Da si malo pametniji uocio bi da su nacionalne drzave osnov na kome pociva moderni svet odnosno svetski poredak i da je samim tim svako pozivanje na Rimsku ili Otomansku imperiju promaseno.
 
Ova tema naravno nema za svoj povod nekakvu odbranu srpskih nacionalnih interesa bilo gde pa ni na Kosovu i Metohiji.Tema za svoj povod ima poziv jednog od brojnih zapadnjackih abonenata na izazivanje nereda u Srbiji a sve pod firmom borbe za demokratiju i ljudska prava.Ono sto zapadnjaci preko njihovih megafona kao sto je odnosni,nikako ne zele da vide u svojim zemljama cak i kad bi doslo do suzavanja slobode medija sto jeste slucaj u Srbiji.Oni bi se u toj situcaji borili iskljucivo nenasilnim metodama ali Srbima preporucuju i traze od njih nesto drugo.
 
Bas sam hteo da napisem, bojim se da cifre iliti statistika uopste ne podrzavaju ovaj stav. Nazalosti, ali je tako. Da nije tako mislim da ne bi bilo razloga za nikakve pobune jer bi vecina bila za nesto drugo a ne za ovaj kupleraj.

Dakle bojim se DA NAS NEMA DOVOLJNO, stalan problem na ovoj i slicnim temama. Sto se tice promene stanja ljudi se ili plase, ili ih ne interesuje, ili imaju neki interes da se stanje NE menja, sto je sve dovelo do trenutnog stanja.

Moc nije u rukama politicara vec u rukama nas, ali moramo da se slozimo oko nekih osnovnih stvari ako hocemo da MENJAMO SISTEM, a to je jedini nacin da se Srbija vrati na normalu. A za to nas izgleda nema dovoljno.

Da bi se promenio sistem, mora da se menjaju zakoni, a oni su u rukama vecine u parlamentu.

Znaci samo su izbori izlaz i neka druga vecina u parlamentu. Ali na medije ne treba racunati.

Postoji jedan veliki poblem, a to je da izbori nisu regularni jer nije dobar izborni sistem.
Nikad nije valjao izborni sistem pa se pobedljivalo.

Nije, nego ljudi jos nisu dosli do dna, cekaju da ih prebije neki Albanac u sred dana na ulici pa da se opasulje.
 
Poslednja izmena:
Očigledno su išli na iste obuke ..
I onda pricas ovakve stvari, pa kod vas nesto nije u redu sa logikom...
Ili je ista logika upotrebi logiku kad ti odgovara...
To se inace zove demagogija...
A i primeri koji su navedeni su opet demagogija...
Zasto , pa zato sto ima puno drugih primera koji bi pokazali doslednost ali oni nisu izabrani...
Isto kao sto se seljak buni za to sto je predsednik opstine zaposlio rodjaka a ne bune se sto je uveo njihovom selu nesto sto nije drugom selu...
 
I onda pricas ovakve stvari, pa kod vas nesto nije u redu sa logikom...
Ili je ista logika upotrebi logiku kad ti odgovara...
To se inace zove demagogija...
A i primeri koji su navedeni su opet demagogija...
Zasto , pa zato sto ima puno drugih primera koji bi pokazali doslednost ali oni nisu izabrani...
Isto kao sto se seljak buni za to sto je predsednik opstine zaposlio rodjaka a ne bune se sto je uveo njihovom selu nesto sto nije drugom selu...

O čemu ti to?
 
Da bi se promenio sistem, mora da se menjaju zakoni, a oni su u rukama vecine u parlamentu.

Znaci samo su izbori izlaz i neka druga vecina u parlamentu. Ali na medije ne treba racunati.


Nikad nije valjao izborni sistem pa se pobedljivalo.

Nije, nego ljudi jos nisu dosli do dna, cekaju da ih prebije neki Albanac u sred dana na ulici pa da se opasulje.

Ja pod "moc je u nasim rukama" i mislim na izbore, a mi=svi glasaci u Srbiji. Ali ocigledno su ljudi glupi i od toga nema vajde. Pri tom ja nisam politicki obojen, i imam pravo da nazivam ljude (statisticki, kao masu ne pojedince) glupe jer se to vidi i po tome kako nam ide (TAKO DOBRO DA NAS JE PROSTO SRAMOTA).

Potpuno se slazem sa tobom - sistem se menja kroz parlament, zakone i vladu koji ce to da urade. Ali dok god nam profesionalni politicari=politikanti vode drzavu tako ce biti, tj. narod mora da glasa za ljude koji nisu stranacki orijentisani vec koji hoce da menjaju ono sto je lose u sistemu. To nema veze ni sa desnicom, ni levicom, ni ovom partijom, ni onom partijom, ni za EU ili protiv EU, ni za/protiv Evroazijske unije - to je promena trulog sistema i normalizacija Srbije.
 
Ja pod "moc je u nasim rukama" i mislim na izbore, a mi=svi glasaci u Srbiji. Ali ocigledno su ljudi glupi i od toga nema vajde. Pri tom ja nisam politicki obojen, i imam pravo da nazivam ljude (statisticki, kao masu ne pojedince) glupe jer se to vidi i po tome kako nam ide (TAKO DOBRO DA NAS JE PROSTO SRAMOTA).

Potpuno se slazem sa tobom - sistem se menja kroz parlament, zakone i vladu koji ce to da urade. Ali dok god nam profesionalni politicari=politikanti vode drzavu tako ce biti, tj. narod mora da glasa za ljude koji nisu stranacki orijentisani vec koji hoce da menjaju ono sto je lose u sistemu. To nema veze ni sa desnicom, ni levicom, ni ovom partijom, ni onom partijom, ni za EU ili protiv EU, ni za/protiv Evroazijske unije - to je promena trulog sistema i normalizacija Srbije.

Nisu ni stranke same po sebi ono najgore...najgore je sto nema licne odgovornosti poslanika i mogucnosti za reizbor u toku mandata direktno od strane ljudi koji su ga glasali u izbornoj jedinici. Samo tako ce kod nas moci da se nesto stvarno promeni a ne da kao djaci prvaci dizu dva prsta za zakone koje i ne poznaju samo zato sto im je tako naredila stranka koja im je dala "uhlebljenje".

Kako to promeniti ni meni nije jasno jer nijedna stranka ne nudi to kao "broj jedan i podhitno", ali sam prilicno sigurna da ni neka revolucija ne bi bila resenje, iz vise razloga.

Umedjuvremenu, dovoljno je imati samo koliko toliko razumne ljude u skupstini kojima ce licni integritet biti vazniji od prasine u oci koju im bacaju putem poslanickih plata i beneficija, i kako ne bi izglasali nesto sto je stetno ili sto ne poznaju a narede im
 
Ova tema naravno nema za svoj povod nekakvu odbranu srpskih nacionalnih interesa bilo gde pa ni na Kosovu i Metohiji.Tema za svoj povod ima poziv jednog od brojnih zapadnjackih abonenata na izazivanje nereda u Srbiji a sve pod firmom borbe za demokratiju i ljudska prava.Ono sto zapadnjaci preko njihovih megafona kao sto je odnosni,nikako ne zele da vide u svojim zemljama cak i kad bi doslo do suzavanja slobode medija sto jeste slucaj u Srbiji.Oni bi se u toj situcaji borili iskljucivo nenasilnim metodama ali Srbima preporucuju i traze od njih nesto drugo.
"Zapadu" se **** tačno da ruši Svinjsku huntu na ulicama , baš naprotiv eno Poglavnik u srdračnom koitusu sa babojebcem iz Pariza koji je uz babu iz Berlina poslednja ikona globalizma u svetu ,pogotovo je debilno misliti da hoće da ga ruši preko penzionisanog reditelja od 70 i kusur godina . Da hoće da ga ruše i izazivaju haos organizovali bi par likvidacija uticajnih ljudi što iz vlasti,što iz opozicije , izvukli bi iz "fijoke " kriminalne radnje Poglavnikovog brata i nabližeg okruženja , stopirali bi investicije na kojima Srbija zasniva svoj kakav takav ekonomski rast ,a Šizoje pravi kampanju... i još gomilu drugih efikasnijih stvari .
 
cak i da si u pravu i da je u nekom trenutku srbija imala te granice

a nisi

to sada nikog ne obavezuje

ne mozes ti traziti istorijski maksimum, na racun drugih.

nekad je postojala vizantija , nekad je ovde bilo rimsko carstvo- hocemo li opet pod rimljanima.

kazaces - necemo , sa kojim pravom necemo ako se pozivas na proslost , duze su oni bili ovde nego sto smo mi imali neki deo.

Hrvatska ima plan izlaska i granicu na Drini , jer im je to opcija opstanka .. to su postigli 1941-1944... i 1941 je širena priča o "povjesnim granicama" , a sada se ispod žita priča o nekim hrvtaskim kraljevima, čiste bajke i halucinacije , hrvatizuje se CG (koja treba biti podeljena između Šiptara i Hrvata) i ratovi 1990-1995 bili su za granicu na Drini. Hrvatska i dalje želi "cjeloviti Bosnu" kako bi je "progutala" prvo kulturološki a zatim i državno
Taj proces je rađen i za vreme titove jugoslavije , nametanjem , potiho hrvatštine u formi bratstva i jedinstva

Sad se postavlja pitanje

Šta je hrvat ili hrvatska imala da traži na obali Drine? Tu ljudi do 1920-te nisu čuli da postoje Hrvati ... znali su za Šokce ali za Hrvate ne , i po njima Hrvat i Šokac nije bilo isto ,sve do 70-tih godina

Bilo je nekih samostana , ali u formi sadašnjih hramova jehovinih svedoka

I onda ti, ako si Srbin dođeš ovde i bukvalno baljezgaš sa "ne možeš tražiti tuđe" ako si Srbin... pa čoveče ( a zaslužuješ drugi naziv) Srbin ima katastarski svoju zemlju u granicama Vojne Krajine koju su mu priznavali bar 500 godina

I kome ti onda "pomažeš"? Za koga ti radiš?

Naravno da će Hrvat da potura tezu kako ne treba Srbin da traži svoje , jer on želi da mu uzme to ...

Da li je moguće da ljudi ovoliko mozga nemaju?
 
Hrvatska ima plan izlaska i granicu na Drini , jer im je to opcija opstanka .. to su postigli 1941-1944... i 1941 je širena priča o "povjesnim granicama" , a sada se ispod žita priča o nekim hrvtaskim kraljevima, čiste bajke i halucinacije , hrvatizuje se CG (koja treba biti podeljena između Šiptara i Hrvata) i ratovi 1990-1995 bili su za granicu na Drini. Hrvatska i dalje želi "cjeloviti Bosnu" kako bi je "progutala" prvo kulturološki a zatim i državno
Taj proces je rađen i za vreme titove jugoslavije , nametanjem , potiho hrvatštine u formi bratstva i jedinstva

Sad se postavlja pitanje

Šta je hrvat ili hrvatska imala da traži na obali Drine? Tu ljudi do 1920-te nisu čuli da postoje Hrvati ... znali su za Šokce ali za Hrvate ne , i po njima Hrvat i Šokac nije bilo isto ,sve do 70-tih godina

Bilo je nekih samostana , ali u formi sadašnjih hramova jehovinih svedoka

I onda ti, ako si Srbin dođeš ovde i bukvalno baljezgaš sa "ne možeš tražiti tuđe" ako si Srbin... pa čoveče ( a zaslužuješ drugi naziv) Srbin ima katastarski svoju zemlju u granicama Vojne Krajine koju su mu priznavali bar 500 godina

I kome ti onda "pomažeš"? Za koga ti radiš?

Naravno da će Hrvat da potura tezu kako ne treba Srbin da traži svoje , jer on želi da mu uzme to ...

Da li je moguće da ljudi ovoliko mozga nemaju?

Moguće kod dece komunizma, kod jugoslovena, drugosrbijanaca, autošovinista, ...
 
"Zapadu" se **** tačno da ruši Svinjsku huntu na ulicama , baš naprotiv eno Poglavnik u srdračnom koitusu sa babojebcem iz Pariza koji je uz babu iz Berlina poslednja ikona globalizma u svetu ,pogotovo je debilno misliti da hoće da ga ruši preko penzionisanog reditelja od 70 i kusur godina . Da hoće da ga ruše i izazivaju haos organizovali bi par likvidacija uticajnih ljudi što iz vlasti,što iz opozicije , izvukli bi iz "fijoke " kriminalne radnje Poglavnikovog brata i nabližeg okruženja , stopirali bi investicije na kojima Srbija zasniva svoj kakav takav ekonomski rast ,a Šizoje pravi kampanju... i još gomilu drugih efikasnijih stvari .
Nigde nisam spomenuo rusenje vrhovnog Šizoja niti da je tako nešto cilj zapadnjaka.Sasvim je drugi par cipela izazivanje nereda na ulicama srpskih gradova kojim bi pregovaracka pozicija srpske strane oko KiM i ulaska BiH u Nato bila dodatno oslabljena.To nikako nisu iste stvari.Zapadnjacima odgovara da je na čelu Srbije lider u koga široke narodne mase imaju poverenje kako što je slucaj sa aktuelnim jer osnovano veruju da bi preko takvog pre ostvarili njima vazne ciljeve umesto nekog deklarisanog liberala koji bi se u poziciji izmedju dve vatre pre opredelio za popularniju opciju tj.suporstavljanje zahtevima zapadnjaka.
 
Hrvatska ima plan izlaska i granicu na Drini , jer im je to opcija opstanka .. to su postigli 1941-1944... i 1941 je širena priča o "povjesnim granicama" , a sada se ispod žita priča o nekim hrvtaskim kraljevima, čiste bajke i halucinacije , hrvatizuje se CG (koja treba biti podeljena između Šiptara i Hrvata) i ratovi 1990-1995 bili su za granicu na Drini. Hrvatska i dalje želi "cjeloviti Bosnu" kako bi je "progutala" prvo kulturološki a zatim i državno
Taj proces je rađen i za vreme titove jugoslavije , nametanjem , potiho hrvatštine u formi bratstva i jedinstva

Sad se postavlja pitanje

Šta je hrvat ili hrvatska imala da traži na obali Drine? Tu ljudi do 1920-te nisu čuli da postoje Hrvati ... znali su za Šokce ali za Hrvate ne , i po njima Hrvat i Šokac nije bilo isto ,sve do 70-tih godina

Bilo je nekih samostana , ali u formi sadašnjih hramova jehovinih svedoka

I onda ti, ako si Srbin dođeš ovde i bukvalno baljezgaš sa "ne možeš tražiti tuđe" ako si Srbin... pa čoveče ( a zaslužuješ drugi naziv) Srbin ima katastarski svoju zemlju u granicama Vojne Krajine koju su mu priznavali bar 500 godina

I kome ti onda "pomažeš"? Za koga ti radiš?

Naravno da će Hrvat da potura tezu kako ne treba Srbin da traži svoje , jer on želi da mu uzme to ...

Da li je moguće da ljudi ovoliko mozga nemaju?
molim te odakle ucis istoriju

ja ocigledno nemam dobre izvore , jer i srpske i hrvatske i austrougarske karte

koje ja nalazim kazuju sasvim drugo nego ti
 
ja koristim zvanicne i legalne izvore

priznate od istoricara

kakva drina , hrvatska je trazila skoro celu vojvodinu , secas se da su spominjali zemun

I šta kod njih piše da je granica NDH bila na Uni, ali eto , pošto niko nije hteo Bosnu, Hitler ih molio da je uzmu , pa kad su već tamo Srbi , koji su smetnja , oni onako iz zezanja gledali da ih pomlate , što da ne , kada su tu , pa kad već kolju daj da pokažu onima koji nisu baš hrvati šta to znači ne želeti biti hrvat

Istorija se i uči zbog ovakvih stvari, a nezbog pukih činjenica , ko je gde i kada koga ćerao , pa eto bilo pa prošlo

Naravno da "traže" Vojvodinu, da bi radili da obezbee"trbuh" ... jok vikaće hoćemo da BiH bude hrvatska
 

Back
Top