golf3

A, to je GTI crveno, jel te...
Roze :mrgreen:

Znam da je uloženo 5000 CHF u taj Golf. Otac ga je molio da proda, ali nije hteo. Moj dobar drug ga je vozio i auto tera strah u kosti. Jednom se napio i vozio 160km/h kroz naselje i okrenuo se 5-6 puta. Tada je shvatio da nije auto za njega i menjao ga za pomenuto s*anje.
 
Neznam stvarno. I za japance (barem starije) neki navode kao manu tanke limove. A kakva je to mana? Sasija i ojacanja karoserije su kod japanaca uvek na visokom nivou bili, to je ono sto je bitno, a ono preko toga i nije toliko. Pa od cega sve ljudi prave delove, karbonska vlakna, plastike, aluminijum, svakave legure i mase samo da bi smanjili tezinu vozila. Kako kod trkackih vozila, imas kavez a okolo je plastika ili sl.
 
Kakve veze ima debljina lima? acivi,zamisli tenk sa debljinom "lima " od 20-40 cm i nase japance sa 1.5-2mm...ko je jaci? :mrgreen:
Inace,drug mi ima Aleka,lim debeo kao mali prst a moj colt kao flis papir...moj nema gram korozije,a njegov nema gram zdravog lima...isto godiste, '91:zper:
 
Ih, pa kakav god da je lim na kolima, za tenk nije problem.

Lim te nece spasiti u saobracajki, vec ono sto je ispod lima, na to sam mislio.
 
Kakve veze ima debljina lima? acivi,zamisli tenk sa debljinom "lima " od 20-40 cm i nase japance sa 1.5-2mm...ko je jaci? :mrgreen:
Inace,drug mi ima Aleka,lim debeo kao mali prst a moj colt kao flis papir...moj nema gram korozije,a njegov nema gram zdravog lima...isto godiste, '91:zper:
kempi
putnički automobili imaju samonoseću karoseriju, cevasti čelični profili koji drže oblik vozila, i trpe sva opterećenja. lim spolja je čista kozmetika i aerodinamika, i može se ulubiti i saviti običnim šutom noge koja ima npr 15kg celom dužinom a deo koji udara još manje, to je sve približno nuli kada se uporedi sa udarcem o zid ili o drugo vozilo.
tenkovi i oklopna vozila nemaju šasiju, već imaju oklop koji služi umesto nje i integriše sve delove i sisteme. oklop dakle služi kako zaštiti posade tako i obavljanju posla šasije/karoserije.
 
Sig, sto si lepo objasnio, alal ti vera :). A tacno je i da novija vozila nemaju bas nesto kvalitetnije limove, vec kvalitetniju zastitu istih, kao sto je tretiranje cinkom. Kako kad zagrebes nov auto, vrlo brzo se javi povrsinska korozija na tom mestu.
 
Znam sta je sasija,karoserija,oklop i slicno,al'se ovi gore uhvatise za debljinu lima kao "pijan za plot " pa sam morao malo da kakim :worth:
 

Back
Top