Glasanje na temu naučna/epska fantastika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Priča br. 5 – 5 poena

Priča mi je jako zanimljiva, ali ono zbog čega joj dajem svih 5 poena jeste poruka: život bez boli i stradanja nije život, ipak je lepše kad se na koži nekad javljaju bore, u očima suze, a u mislima haos (pozvala sam se ovde na pitanje Biomehaničara: "Želite li život bez boli i stradanja, kožu bez bora, oči bez suza, misli bez haosa?").

Priča br. 7 – 5 poena

Jako mi prija da pročitam ovakav komični SF. Takođe, sviđa mi se kako je priča zaokružena, kompletna (bar ja imam takav utisak).
 
4🌪🌪🌪🌪🌪

5 🌋🌋🌋🌋🌋

Umreti te se vratiti na zemlju uz celu pricu o marsu je briljantna ideja za to kako opisati misli o tome da li kraj postoji kakav je kada stize na koji nacin plus sta su mozda prosli oni koji se vracaju nazad da li zbog nedostatka kiseonika da li zbog licnih misli o tome kako klinicka smrt izgleda.


Da li je potrebno uopste objasnjenje zasto bi u svetu punom bola tuge nesrece onih koji ne osecaju nista te su losi prema svima oko sebe bilo izvanredno ne osecati nista?Da ne postoji sansa da budes povredjen kako to jako zvuci / gubis mogucnost uzivanja a to je nikakva cena za mir.Bilo bi dobro da postoji probni period u kome vidis da li ti to odgovara da li ne a hladni logicari najbolje prodju u zivotu to je cinjenica.
 
2- sjajna prica, u malo reci mnogo je receno.. Jeste malo mracna ali oslikava i moje tenutno raspolozenje...
4- po mom misljenju zaista odlicna prica, drzi paznju od prve do poslednje reci.
5- Prica o svima nama (pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari), svako od nas je imao takav momenat da je pozeleo nesto neostvarivo, neverovatno ili pogresno...
6 -Nasmejala me i odusevila u isto vreme, svaka cast... Zakljucak ove price- svi cete jednog dana doci kod mene na sever... :D
I ovako je glasao severni ziri:
4-3 poena
2-3p
6 i 5 po 2 poena.
 
Potpuno isto kao i prethodni komentar:
priča 2 3 poena
priča 4 3 poena
priča 5 2 poena
priča 6 2 poena.

Komentari. Priče 2 i 4 odudaraju od drugih. Priča 2 ima jedan opis "To nije bio on...No, misli jesu, ono što je znao, osećao, shvatio promenu, ali ne i zašto se ta promena dovukla kao podmukla bakterija preko noći. Noć... ...Pokušao je spodobi u ogledalu nešto da kaže. Reči nisu izlazile, ostale su da se valjaju sa onom stenom užasa u utrobi... Samo je mrmljao..." Ovo kao da sam mnogo puta doživljavala u snovima. A i beše jedno leto kada zaista nisam mogla da govorim... iako sasvim svesna, to je jedno stanje kada ništa ne izlazi iz čoveka... a i neka otuđenost od samog sebe.
Priča 4 izdvajam deo "Ne baš. Statisti u tvom životu imaju egzistenciju nezavisnu od tebe, sopstvene živote u kojima se pojavljuju kao moralni protagonisti, ali način na koji se pojavljuju u tvojoj stvarnosti je uvek odraz delova tebe, u suprotnom nikad ne biste zauzimali istu stvarnost“, odgovorio je glas. Dobra priča.
Priča 5 Pazi šta poželiš, sve se već nalazi u naslovu... imati toplo srce vredi više od bilo čega.
Priča 6 - autor se lepo dosetio... )
 
Price 4 i 6
4 savrsena, kao da sam odgledao film...opis fantastican. Bravo
6 ne mogu da izostavim ipak smo i mi deo tog nekog sveta a ma zanimljiv nacin smo se nasli u prici.
Pa neka bude
4 - 5 p
6 - 5 p

Da pohvalim i ostale jer sve su price tu negde ali eto neke stvari su kod mene presudile.
Zivi bili autori, hvala za lepe pricice.
 
Poslednja izmena:
Priča br. 4 -- 4 poena.
Savršena je.. smelo odabrana ogromna tema.. mnoštvo sitnih detalja, divno uklopljenih.. tempo i dinamika pisanja fenomenalno vođeni sve vreme, od početka do kraja.. odlično zaokružena priča.. dato puno sjajnih informacija i izazova za razmišljanje čitaocu na dar.. a sve vreme mistična i neizvesna.. Obraditi temu duše sa ovolikim brojem karaktera i na jedan ovakav način - svaka čast! Moj duboki naklon piscu.

Priča br. 5 -- 3 poena.
Interesantna ideja, prelepo napisano.. ne sviđa mi se to što glavni junak posustaje i odustaje od svog srca.. ali mi se onda utoliko više dopada sjajna pouka na njenom kraju.. Veliki pozdrav za pisca.

Priča br. 3 -- 3 poena.
Najviše se uklapa u moj doživljaj epske fantastike.. obožavam zmajeve i smele junake koji pomeraju granice.. Dinamična je, zanimljiva je, tajanstvena je, avantura je.. Želim nastavak.. :) Veliki pozdrav piscu!
 
Priča 4 - 5 poena. Da, ovo je najbolje napisana priča. Celovita, kompaktna i pride inspirativna, posle koje ćeš odšetati razmišljajući o njoj i novoj perspektivi gledanja na svet, koju ti je ponudila. To je mini filozofsko delo. Priča koja će obogatiti tvoj duh.

Priča 2 - 3 poena. Nekako mi fali ovde nešto, neki kontekst koji objašnjava zašto se desilo to što se desilo. Osećam se kao da sam pročitao uvod ili kraj. Takođe sf/epsko fantastični element kapiram da je tu, ali je previše suptilan. 3 poena ipak jer ovo što je napisano, napisano je jako dobro i veoma slikovito.

Priča 3 - 2 poena. Ja sam prost čovek... vidim zmajeve i dam poen. Da je priča završena možda bih dao i više. I mene zanima šta se dalje desilo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top