Gibson Les Paul P 90

VanderGraaf

Primećen član
Poruka
892
Novi Gibson Les Paul 50`s Gold Top sa humbuckers....u stvari nisu "humbucker" vec "burstbucker" koliko vidim (i citam). I nisu ni isti. Neki "burstbucker" su "Alnico 2" neki "Alnico 5". Dakle zavisi i od verzije, ali barem tvrde da ima original PAF zvuk. Ali to uopste nisu precizirali na Gibson sajtu. Da li se uopste zamarati sa ovime?
Uostalom, ja sam jedan od onih koji misle da Gibson Les Paul sa P90 svuci bolje od Les Paul sa "Burstbucker"?

lpp90.jpg

U donjem videu taj tip govori o "humbucker' magnetima na 50`s Gold Top Les Paul-u. U videu na 9:20, taj isti tip ukljuci P 90 neck pick up, i to je jedan od zvukova zbog kojih mi se Gold Top sa P 90 svidja......

 
super su magneti, nego se pitam dal si se dogovorio sa sobom...:mrgreen::cool:
"Dogovorio sa sobom"...? Ja ne kupujem ovu gitaru niti sam zato postavio ovaj topik. Ovaj Gibson sa taksom kosta oko $4.500 kanadskih dolara. I da hocu da potrosim toliko na instrument, ne bih kupio ovu gitaru za te pare. Topik sam postavio samo zbog razlicitog zvuka magneta i polemike koja se vodi o njima. Da li Gibson bolje zvuci sa P 90 ili burst.
 
"Dogovorio sa sobom"...? Ja ne kupujem ovu gitaru niti sam zato postavio ovaj topik. Ovaj Gibson sa taksom kosta oko $4.500 kanadskih dolara. I da hocu da potrosim toliko na instrument, ne bih kupio ovu gitaru za te pare. Topik sam postavio samo zbog razlicitog zvuka magneta i polemike koja se vodi o njima. Da li Gibson bolje zvuci sa P 90 ili burst.
Znam, zazam se samo. ;) :) Krenula rečenica navrat-nanos, pa reko da bacim foru. :cool: A džitra je razumljivo skupa, magneti su najdelikatniji deo tehnike, mada za njihove uslove nije super skupo, ali je opet skupo... Zato kad se ušteka u pojačalo, nestaju cifre.:cool:
 
Kinezi su počeli da prave gitare stvarno dobro. Možemo da diskutujemo o kvalitetu drveta ili o elektronici ali sama gitara je odlična. Za po kući naročoto :)

Naleteo sam na jednog skoro, baš zlatni sa P-90 :)

lp.jpg
 

Back
Top