Gde raditi operaciju katarakte?

sehee

Početnik
Poruka
9
Pozdrav,

Moja majka treba da uradi operaciju katarakte i boji se da ide u neku državnu kliniku jer je razočarana samim pregledom i načinom na koji se doktor i celokupno osoblje ophode prema pacijentima a i ljudi sa kojima je čekala se žale da im ništa nije bolje.

Zanima me da li je neko možda radio operaciju katarakte u nekoj privatnoj klinici i koju oftalmološku kliniku biste preporučili i kog doktora?
 
Moja majka je operisala kataraktu u državnoj bolnici u unutrašnjosti, bez problema, sada joj je super.
Operacije se sada svuda rade laserski i tu nema mnogo razlike, osim će te u privatnoj lupiti po džepu.

Ovde se ne sme reklamirati bilo koja privatna klinika ili lekar, pa to i ne očekuj.
 
Pozdrav,

Moja majka treba da uradi operaciju katarakte i boji se da ide u neku državnu kliniku jer je razočarana samim pregledom i načinom na koji se doktor i celokupno osoblje ophode prema pacijentima a i ljudi sa kojima je čekala se žale da im ništa nije bolje.

Zanima me da li je neko možda radio operaciju katarakte u nekoj privatnoj klinici i koju oftalmološku kliniku biste preporučili i kog doktora?
VMA
Mišljenja ljudi iz čekaonice treba prihvatiti s rezervom, to da 'nije ništa bolje' zavisi i od stepena oštećenja i od discipline tokom rehabilitacije.
Ljudi dobiju terapiju (kapi za oči), pročitaju u onom uputstvu u kutiji nuspojave, reše da ne koriste kapi, očekuju čudotvorni oporavak i idu po čekaonicama da plaše druge pacijente
Koliko ja znam (a prilično sam u materiji) VMA ima bolji učinak i procenat uspešnih operacija katarakte od privatnika.
Kod nas je činjenica da je još uvek stručniji kadar u državnoj službi nego u privatnoj praksi.
E sad, za ljubaznost osoblja ne znam šta da ti kažem... Izvini se majci i u moje ime i u ime svih zaposlenih u zdravstvu, nije nam lako.
 

Back
Top