Fotografije na IPA takmicenju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.151
Nekoliko fotografija sa medjunarodnog IPA takmicenja, profesionalnih, amaterskih i studentskif fotografa 2019 i 2020 g.

Letnje veče - ova fotografija je pobedila u izboru za najbolju analognu fotografiju koju je snimio amaterski fotograf Elena Litvinova

_115124498_elena-litvinova.jpg
 
Liina Heikkinen

Slika mlade lisice kako jede arktičku gusku donela je tinejdžerki Lini ne samo nagradu u kategoriji od 15 do 17 godina, već i veliku nagradu za mlade fotografe.
Lisica se zavukla u šupljinu kako bi sama pojela ulov, da joj ga braća i sestre ne otmu.
„Sudijama se posebno svidela jer samo mladi i vrlo revnosni prirodnjaci mogu da uhvate takvu sliku. Kompozicija je prelepa. Mora da je Lina ležala na zemlji kad se našla oči u oči sa mladom lisicom"

_114877044_liina-heikkinen-wpy2020.jpg
 
Vatrena reka na Etni, Lučano Gaudencio, Italija

Nagrada za najbolju fotografiju divljine ne odnosi se samo na životinje.
Ovo je slikano na severnoj strani najaktivnijeg vulkana u Evropi i fotografija je nagrađena u kategoriji Životne sredine.
Lučano Gaudencio morao je da se nosi sa vrelinom i isparenjima da bi se primakao.
„Scenu je opisao kao hipnotišuću, koja liči na otvorenu ranu na hrapavim leđima dinosaurusa"
_114877045_luciano-gaudenzio-wpy2020.jpg
 
Pobednik u kategoriji prirode, amater: Veličanstvena priroda, autor - Babak Merašar iz Irana

Ova fotografija je snimljena u pustinji Kara, provinciji Isfahan u Iranu.
„Nečujne peščane dine Kare čine pejzaž spektakularnim i odličnim mestom za meditaciju ili trčanje u pustinji.
„Po vetrovitom danu jedva sam mogao da vidim prijatelja kako šeta peskovitim dinama.„
"Snašao sam se na vetru, video prizor kroz objektiv kamere i konačno uhvatio ovaj trenutak veličanstvene pustinje."

_115125926_babak-mehrafshar.jpg
 
Pobednik u kategoriji lepih umetnosti, profesionalac: Pogled napolje iznutra - autorka Džulija Fulton-Baten iz Velike Britanije

„Došao je Kovid-19.
„Život se promenio - verovatno nepovratno.
„Osećala sam se otupelo, nisam mogala samo bespomoćno da čekam.
„Odlučila sam da dokumentujem novu svakodnevicu postojanja miliona ljudi".

_115125930_juliafullerton-batten.jpg
 
Pobednik u kategoriji video snimka, profesionalac: Putovanje u zemlju snova, Ivona Podlasinska iz Poljske
„Video snimak je serija pokretnih slika koje otkrivaju priču o zamišljenom putovanju u zimsku zemlju snova.
„Deca prikazana na fotografijama putuju konjima, vozovima ili peške da bi konačno stigla do zemlje mašte."

_115127734_iwonapodlasinska.jpg
 
Specijalni pobednik, neprofesionalac: Dolazeća oluja autora Arona Ćua iz Tajvana

„Dolazeća oluja je snimljena u Tajtungu, veoma lepom selu okruženom prirodom na Tajvanu.
„To je veoma lepo i prirodom okruženo selo na Tajvanu.
„Imao sam sreće da uhvatim neverovatan trenutak.
„Grmljavina pokazuje veliku moć prirodne sile, kao što vidite."
_115127737_aaron-chuo.jpg
 
Pobednik u kategoriji „Dublja perspektiva", profesionalac: Egzodus Nikolo Filipo Rosa iz Kolumbije

„Ovaj projekat pokazuje epsko putovanje venecuelanskih migranata, vođenih očajem i glađu, na udaru sila van njihove kontrole.
„Pre dve godine odlučio sam da dokumentujem njihovu priču i finansirao sam projekat Egzodus.
„Provodeći sedmice i mesece u nekim graničnim oblastima, putovao sam sa migrantima koji sebe nazivaju 'šetačima'.
„Dugo su putovali od istočne kolumbijske granice, preko Anda, do glavnog grada Bogote.
„Ova serija fotografija rezultat je vremena provedenog sa njima."

_115127740_nicolo-filippo-rosso.jpg
 
_115128138_kiran-ridley.jpg

Pobednik u kategoriji novinarstva, profesionalac: Demonstracije prodemokratskih pristalica u Hongkongu - Revolucija našeg vremena autora Kirana Ridlijaiz Francuske

Milion ljudi je, prema procenama, 9. juna 2019, izašlo na ulice HK u maršu protest zbog zakona kojim se dozvoljava izručenje građana Kini.

„Hongkongom je od toga dana zavladala politička kriza u kojoj se smenjuju talasi demonstracija i nasilnih sukoba između policije i demonstranata - sa sve više slučajeva policijske brutalnosti i optužbi za nepropisno ponašanje - dok su protesti prerasli u masovni poziv na demokratske prava i slobode u poluautonomnom gradu".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top