Fiat 500L

cickos

Zainteresovan član
Poruka
495
Ovaj Fiat 500L se proizvodi u Srbiji, ali na ovom forumu se ne spominje uopste. Kakva su vasa saznanja? Zena mi vozi jednoga. 2015, 1.4L multiair i uglavnom je ok. Jedino me brine zamucena rashladna tecnost, koja dosta smrdi. Zamjenjena je nedavno, ali je ostala mutna i smrdljiva. Nisam siguran da li se rad o koroziji. Antifriz je original OEM neka organik verzija. Svaki savjet dobrodosao.
 
Možda ipak nije oem već neki bućkuriš? Zamućena tečnost ukazuje na oksidaciju i koroziju unutar sistema. Jel to menjano u ovlašćenom servisu? Klasičan antifriz se menja svakih 5-6 godina kao i kočiona tečnost.
Uglavnom kod nas postoji mnogo falš robe a i ovlašćeni servisi posle isteka garancije trpaju šta imaju.
 
Auto je kupljen polovan.Pitanje je zasto se korozija pojavila? 1.4 multiair jemotor sa aluminijskim blokom, ali valjda ima i zeljeznih djelova. Antifriz je kupljen u ovlascenom servisu, a zamjenjen kod privatnog mehanicara. Vjerovatno je trebalo i uraditi ciscenje i ispiranje prije zamjene. Ovaj Fijat koristi tj.silicate-free OAT (Organic Additive/Acid Technology) that meets MoPar standard MS-12106.
Neznam, da li ta korozija moze da nesto nasteti?
 
Auto je kupljen polovan.Pitanje je zasto se korozija pojavila? 1.4 multiair jemotor sa aluminijskim blokom, ali valjda ima i zeljeznih djelova. Antifriz je kupljen u ovlascenom servisu, a zamjenjen kod privatnog mehanicara. Vjerovatno je trebalo i uraditi ciscenje i ispiranje prije zamjene. Ovaj Fijat koristi tj.silicate-free OAT (Organic Additive/Acid Technology) that meets MoPar standard MS-12106.
Neznam, da li ta korozija moze da nesto nasteti?
Nadji nekog drugog majstora da ocisti ceo sistem, ja sam menjao antifriz svake godine ali To su bila neka druga starija vozila, nisam siguran ali mislim da se antifriz Mesa sa destilovanom vodom, ko ima vise iskustva neka se javi, ovde nekoristim antifriz a sta sipaju pojma nemam.
 
Ovaj Fiat 500L se proizvodi u Srbiji, ali na ovom forumu se ne spominje uopste. Kakva su vasa saznanja? Zena mi vozi jednoga. 2015, 1.4L multiair i uglavnom je ok. Jedino me brine zamucena rashladna tecnost, koja dosta smrdi. Zamjenjena je nedavno, ali je ostala mutna i smrdljiva. Nisam siguran da li se rad o koroziji. Antifriz je original OEM neka organik verzija. Svaki savjet dobrodosao.
I ja sam razmišljao o njemu kao polovnom, ali restyle od 2017.

Koliko troši taj multiair? Ide li to dobro za svojih 120ks?
 
Ovaj Fiat 500L se proizvodi u Srbiji, ali na ovom forumu se ne spominje uopste. Kakva su vasa saznanja? Zena mi vozi jednoga. 2015, 1.4L multiair i uglavnom je ok. Jedino me brine zamucena rashladna tecnost, koja dosta smrdi. Zamjenjena je nedavno, ali je ostala mutna i smrdljiva. Nisam siguran da li se rad o koroziji. Antifriz je original OEM neka organik verzija. Svaki savjet dobrodosao.
Pominje se, kako da ne, evo baš sam ja otvorio temu:
https://forum.krstarica.com/threads/fiat-500l-sta-mislite-o-njemu.893494/

Neću za sada spajati dok ne vidimo to za tebe za tečnost. Sistem se tokom vremena zaprlja, to je uobičajeno. Ko zna koliko je bila u njemu tečnost pre zamene.
 

Back
Top