Fakultet bezbednosti beograd

Dobar dan zanima me u vezi fakulteta drzavne bezbednosti kakav je fakultet dali je tesko upasti i sta sve se moze raditi posle njega

I ja sam htela da ga upisem. Koliko sam videla i koliko sam cula moze lako da se upise. Prva i druga godina su okej, ima teskih predmeta ali ima i onih laksih. Uglavnom se svi zale na geografiju u drugoj godini. Sad su vec treca i cetvrta godina najteze, mada to zavisi koji smer izaberes. Posle njega mozes da radis u privatnom sektoru tj. u većim firmama na organizaciji i menadžmentu bezbednosti te firme i njenog poslovanja, u nevladinom sektoru u nekoj NVO (nevladinoj organizaciji) koja se bavi bezbednošću kao što je na primer CCVO (centar za civilno vojne odnose). Postoji i smer za menadžment ljudskim resursima pa moža da se radi i kao HR menadžer, to su osobe koje rukovode u velikim firmama zapošljavanjem, otpuštanjem radnika, prestrukturacijom radnih mesta, obukom radnika i tako dalje,... U obezbeđenju u medijima, u obezbeđenju fizičkih lica ili nekih važnih ljudi i događaja,
Znam neke osobe koje su zavrsile ovaj fakultet, uglavnom nemaju posla ili rade van struke. Neki rade u bankama, neki u policiji, a vecina radi kao obezbedjenje na fudbalskim utakmkcama ili tako nekim dogadjajima.

Nadam se da sam ti pomogla, ukoliko imas nekih pitanja tu sam.
 

Back
Top