ccaterpillar
Legenda
- Poruka
- 56.059
Европски муслимани су објавили џихад псима
13.02.2012. -

Исламисти покушавају да истерају псе из Европе. Ових дана се један од представника градског савета у Хагу у име странке „Исламске демократе“ Хасан Кучук заложио за забрану држања ових животиња у граду и позвао је општинске власти на то да поседовање пса у мегаполису прогласе за кривичан преступ.
Одавно је познато да се у исламу пас сматра „нечистом“ животињом. Једна од муслиманских легенди гласи да је управо ово четвороного биће једном ујело пророка Мухамеда због чега је цела врста паса проклета. Скептици у религији тврде да су своју одбојност према кучићима муслимани заједно с делом верског учења преузели од Јевреја. Јер, у Старом Завету се пас помиње тридесет пута, а само два пута нема негативну конотацију. Одбојност старих Јевреја према псима изазвана је мржњом према Египћанима и Римљанима, који су са своје стране поштовали и обожавали псе.
Ислам нема ништа против паса, али прописује строга правила њиховог присуства поред човека, објаснио је у интервјуу за радио компанију „Глас Русије“ имам-хатиб Московске саборне џамије Ислам-хазрат Зарипов.
С исламске тачке гледишта пси се могу држати, али треба поштовати одређене услове. Пас не сме да се налази у истој просторији с људима. Он треба да живи у засебној просторији – у кућици или у соби. Излучевине и длаке паса не смеју падати на човекову одећу и тело, као и ни на покућство. Овде треба правилно схватити да се ислам лепо односи према псима. На пример, у неким хадисима се говори о жени која је хранила пса. Због тога је била удостојена раја. Важно је да се строго поштују услови држања пса.
Предлог холандског политичара-исламисте могао би да изазове само осмех недоумице уколико би то био појединачан случај да европски муслимани оштро наступају против паса. Средином 2011. године у граду Лерида на североистоку Шпаније, муслимани који тамо чине око 20 процената стновништва, замолили су градске власти да забране улазак ових четвороножних животиња у све врсте јавног транспорта и градски превоз. Кад је општина одбила да испуни захтев муслимана град је доживео талас тровања паса. У Великој Британији слепе путнике с псима-водичима све чешће приморавају да изађу из аутобуса или таксисти одбијају да их возе, зато што муслимански возачи или путници негодују против њихових „нечистих“ компањона. Слични случајеви религиозне нетрпељивости данас се запажају у Француској, Шкотској, Холандији и другим европским градовима.
Тако отворена одбојност према четвороножним животињама и агресивно инсистирање муслимана у Европи да се градови очисте од паса све чешће наводе Европљане на мисао да се исламисти мање боре за чистоту сопствене вере, а више покушавају да наметну земљама ЕУ норме шеријата – збир правних, морално-етичких и религиозних правила ислама. Тим пре што је међу хришћанима однос према овим човековим четвороножним пријатељима од давнина био благонаклон. У православљу не постоје било какве забране у погледу паса, иако се не препоручује да се уводе у храм, објашњава представник Московске патријаршије свештеник Владимир Вигиљански.
У старим црквеним служебницима постоји правило да пси не треба да улазе у храм. Постоје молитве за освећење цркве уколико у њу случајно уђу пси, свиње или змије. Сматра се да ове животиње могу да оскрнаве храм. Међутим, не постоје било какви канони који забрањују да човек држи пса у кући.
У католичким земљама се од 1931. године обележава Дан животиња. Он пада на 4. октобар и повезан је с именом светог Фрање Асишког – покровитеља животиња. Тог дана се у свим римокатоличким храмовима одржава специјална служба за домаће љубимце, а парохијани чак и у храм могу да доведу своје питомце – мачке, куниће, папагаје, и наравно, псе.
Извор: Голос России, фото: РИА Новости
http://www.vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=3&idnovost=15957
Код њих нема мулти-култи, и толеранције према различитости, али има много деце..
Poslednja izmena: