džeparac

Da sam nesto bogzna kako stedljiva nisam... Jesam odgovorna u smislu da prvo platim racune i druge obavezne troskove, ali ostatak se bas ne zadrzava nesto... Osim ako namenski ne stedij jer mi nesto treba... A koja je to muka samo bila... Da ne pricam o tome sto me posalju na izlet sa skolom bez para... Ko siroce...

EEE,jeb...tvoji su bas bili pacijenti!!!:think:Poslati dete na izlet bez bar malo para je stvarno previse.Da li je to skrtost ili nepoverenje...sta ga znam.Izazvali su upravo kontraefekat kao sto kazes jer si se osecala SIROCE.To je zaista ponizavajuce i ruzno.
Kako god...verujem da sada znas sta su ti prioriteti kad je novac u pitanju i da neces ponavljati greske na svojoj deci.Bitna je mera...
 
EEE,jeb...tvoji su bas bili pacijenti!!!:think:Poslati dete na izlet bez bar malo para je stvarno previse.Da li je to skrtost ili nepoverenje...sta ga znam.Izazvali su upravo kontraefekat kao sto kazes jer si se osecala SIROCE.To je zaista ponizavajuce i ruzno.
Kako god...verujem da sada znas sta su ti prioriteti kad je novac u pitanju i da neces ponavljati greske na svojoj deci.Bitna je mera...

Nemam decu pa mogu samo hipoteticki da govorim - cak i da im pakujem uzinu kod kuce uvek bih mu dala i neki dinar pored toga za cokoladicu, sladoled ili sta vec...
 
I ja bih mom. I ja sam dobijala pare, i zamisli nisam postala narkoman. A bas mi je ruzno zazvucalo,gore procitah, skupe deca pare od svog dzeparca, a on im ih uzme. Kakvo je to uzimala-davala ne razumem. Posle ce se cuditi kad deca kad porastu u sistemu vrednosti budu imala stav da je OK uzeti pare nekom ko ih ima vise nego sto mu treba (po njihovom misljenju), a verovatno ce poceti sa praznjenjem njegovih dzepova...
 
Ja samo mojoj deci davao dzeparac...

Davao sam, sitno svaki dan...

Kad vidim da su dosta nastedeli ja im oduzmem
, jer necu da za te pare kupe drogu...

Pa opet nanovo...

Jednom sam od dzeparaca starijeg sina, kupio novi auspuh za auto... Rekao sam da se i on vozi i treba da mu je cast sto je sve ulozeno u auto...

Sve u svemu dajte deci male pare da se nauce stedeti...
Ma, imao si sreću što si im oduzeo sve što su uštedeli, pa ubacio u auspuh, baš u pravom trenutku !
Ako i tvoja g - đa ima takav aktivan i brižan pedagoško - zdravstveni pogled na dečiju štednju, a brža je, mogle su sve te pare završiti i u Cepter sudovima ... :lol:
 
Ma, imao si sreću što si im oduzeo sve što su uštedeli, pa ubacio u auspuh, baš u pravom trenutku !
Ako i tvoja g - đa ima takav aktivan i brižan pedagoško - zdravstveni pogled na dečiju štednju, a brža je, mogle su sve te pare završiti i u Cepter sudovima ... :lol:
pa de si ti krvolocna zivotinja, ziv li si..:))
 
Moji su imali u srednjoj,ćerka je to umela da rasporedi...a sin ljubi ga majka odma potroši
pa se posle grebe od sestre:zroll:

Ranije, dok smo bili srednja skola i fakultet, deda sestri i meni svaki mesec davao po 50e.
Ona odmah trosila, ja cuvao i za par godina ustedeo 1500e. Stavio u banku, kamata bila jos dobra i od kamate kupio racunar.
Eh, kad se setim, kad sam i sa dzeparcem od 50e mesecno mogao da ustedim toliko, a sad sa platom, koja i nije tako losa, stednja mi ne ide bas nesto.
 
Ranije, dok smo bili srednja skola i fakultet, deda sestri i meni svaki mesec davao po 50e.
Ona odmah trosila, ja cuvao i za par godina ustedeo 1500e. Stavio u banku, kamata bila jos dobra i od kamate kupio racunar.
Eh, kad se setim, kad sam i sa dzeparcem od 50e mesecno mogao da ustedim toliko, a sad sa platom, koja i nije tako losa, stednja mi ne ide bas nesto.
...o pa dobru lovu ste imaliz:shock:moji su imali 3.000 dindzi...toliko sam mogla da im dam,znaci stotka za sokic,cokoladicu...
 

Slične teme


Back
Top