Doček Srpske nove godine 2024.u Beogradu - Anketa

Da li proslavljate Srpsku novu godinu ?


  • Ukupno glasova
    8

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.520
142187_tan2023-01-0101023390-2_s.jpg


U sklopu niza kulturnih i zabavnih aktivnosti koje je Grad Beograd priredio svojim građanima i gostima tokom manifestacije "Beogradska zima 2023/24" biće organizovan i doček Srpske nove godine na Trgu Republike sa početkom u 21.30 časova. Beograđane i goste srpske prestonice očekuje muzički spektakl u kome će nastupiti Saša Matić i Tea Tairović, saopšteno je iz Sekretarijata za informisanje Grada Beograda.

Multimedijalni šou biće priređen na najvišoj zgradi u Srbiji i regionu na Kuli Beograd u ponoć između 13. i 14. januara na dočeku srpske Nove godine, najavili su organizatori.Neposredno pre ponoći, na Kuli Beograd će biti emitovana specijalna novogodišnja projekcija sa nacionalnim simbolima, praćena pirotehničkim performansom na nebu iznad Save.

Novogodišnji Gala koncert ansambla Opere i Baleta Narodnog pozorišta u Beogradu biće održan 13. i 14. januara (19:30) na Velikoj sceni, saopštili su iz nacionalnog teatra.

Izmene na linijama gradskog prevoza u Beogradu

U susret Julijanskoj novoj godini, koja je kod nas prekrštena u "srpsku", tokom dočeka na Trgu republike, u noći između 13. i 14. januara, od 19 časova do 3 časa doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopštili su iz Sekretarijata za javni prevoz.

Za saobraćaj će biti zatvorene Vasina (deo između Dobračine i Francuske), Francuska (deo između Braće Jugovića i Trga republike), uz slobodan pristup terminusu „Trg republike”, zatim Makedonska (deo između Dečanske i Trga republike), Kolarčeva, Terazije, Trg Nikole Pašića (deo između Terazija i Dragoslava Jovanovića) i Kralja Milana (deo između Terazija i Trga Slavija).
 
Ja sam i zaboravio da je Srpska Nova godina. Vidim zatvara se Trg i setim se. Reko ajde da vidim kako će biti, počinje za sat vremena, prošetaću još malo.
Ja ne znam da li sam ostario, ili ispao iz forme, ili što ne pratim, ali izađe na binu neka devojka, poče zavijati, oni iza nje đipaju, ja gledam šta je ovo... Otišao sam nakon 15 minuta.
Zapravo sam se nadao da bi kao uvod mogao biti neki drugi žanr, neki DJ npr., a da će za ponoć ostaviti Saleta i Teu.
Na Trgu je pre nekoliko dana, ili možda i pre Nove godine bio DJ, to je bilo super, slično i iza Beograda na vodi u okviru, kako se zove, Novogodišnje bajke. I pre 5, 6 godina je bio baš super nastup DJeva na Trgu. Trg je tada bio pun. Mislim da je to bilo za Novu 2018.
A ovaj sada nastup me je podsetio na ono kada su Brena i Senida pevale ispod Kalemegdana, ili Karleuša ispred skupštine pre mislim 2 godine. Sve je toliko pompezno, a onda kada ih čuješ, zapitaš se da li su nekoga ucenile nečim pa nastupaju, da li su oni koji ih postave tu gluvi, ili u kakvom su dilu.
 
Ja sam i zaboravio da je Srpska Nova godina. Vidim zatvara se Trg i setim se. Reko ajde da vidim kako će biti, počinje za sat vremena, prošetaću još malo.
Ja ne znam da li sam ostario, ili ispao iz forme, ili što ne pratim, ali izađe na binu neka devojka, poče zavijati, oni iza nje đipaju, ja gledam šta je ovo... Otišao sam nakon 15 minuta.
Zapravo sam se nadao da bi kao uvod mogao biti neki drugi žanr, neki DJ npr., a da će za ponoć ostaviti Saleta i Teu.
Na Trgu je pre nekoliko dana, ili možda i pre Nove godine bio DJ, to je bilo super, slično i iza Beograda na vodi u okviru, kako se zove, Novogodišnje bajke. I pre 5, 6 godina je bio baš super nastup DJeva na Trgu. Trg je tada bio pun. Mislim da je to bilo za Novu 2018.
A ovaj sada nastup me je podsetio na ono kada su Brena i Senida pevale ispod Kalemegdana, ili Karleuša ispred skupštine pre mislim 2 godine. Sve je toliko pompezno, a onda kada ih čuješ, zapitaš se da li su nekoga ucenile nečim pa nastupaju, da li su oni koji ih postave tu gluvi, ili u kakvom su dilu.
to je verovatno bila prema najavi Tea Tairović koja je pevala i skakutala za Srpsku novu godinu
 
Ja sam i zaboravio da je Srpska Nova godina. Vidim zatvara se Trg i setim se. Reko ajde da vidim kako će biti, počinje za sat vremena, prošetaću još malo.
Ja ne znam da li sam ostario, ili ispao iz forme, ili što ne pratim, ali izađe na binu neka devojka, poče zavijati, oni iza nje đipaju, ja gledam šta je ovo... Otišao sam nakon 15 minuta.
Zapravo sam se nadao da bi kao uvod mogao biti neki drugi žanr, neki DJ npr., a da će za ponoć ostaviti Saleta i Teu.
Na Trgu je pre nekoliko dana, ili možda i pre Nove godine bio DJ, to je bilo super, slično i iza Beograda na vodi u okviru, kako se zove, Novogodišnje bajke. I pre 5, 6 godina je bio baš super nastup DJeva na Trgu. Trg je tada bio pun. Mislim da je to bilo za Novu 2018.
A ovaj sada nastup me je podsetio na ono kada su Brena i Senida pevale ispod Kalemegdana, ili Karleuša ispred skupštine pre mislim 2 godine. Sve je toliko pompezno, a onda kada ih čuješ, zapitaš se da li su nekoga ucenile nečim pa nastupaju, da li su oni koji ih postave tu gluvi, ili u kakvom su dilu.
Потпуно дорађена музика у студију а уживо ћорак.

А за поменуту сам "чуо" само тако што сам видео билборде, још тамо летос мислим... Нит' знам шта пева нити како. А видим да ништа нисам пропустио.
 

Back
Top