Dizajn rezbarenja kamena

  • Začetnik teme Začetnik teme Lada
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Lada

Legenda
Poruka
52.167
Reznarenje i umetnička obrada kamena mogu biti raznoisvrsne. U zavisnosti od prirode kamena i navika umetnika, možemo generalno podeliti na dve vrste:

  1. Tradicionalni način. Koncepcija, sastav, modeliranje i rezbarenje kamena su urađene od strane pojedinaca. Veliki rezbariji treba da izvlače horizontalne linije i vertikalne linije na kamenu, pokupe rešetke i izvode graviranje jednostavnim merenjem i pozicioniranjem.

  2. Usvajanje novog procesa, to jest prvo napraviti glinastu skulpturu, pretvoriti ga u gips, a zatim koristiti gipsani model (model) kao osnovu, oslanjati se na instrument tipa tačka, a zatim napraviti kamenu statu
 
Poslednja izmena od moderatora:
mantledetail.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ostaci izvajanih kamenih artefakata i alata iz Novog kamenog doba (oko 10.000 godina pre Hrista do 2.000 godina pre Hrista) pokazuju da se umetnost rezbarenja kamena može pratiti do drevnih civilizacija pronađenih u mnogim regionima sveta.

EgyptianNasher2.jpg

Egipatska umetnost (Sakara), Fragment reljefne grobnice, 1350 p.n.e. Krečnjak.
Nasher Museum of Art, Durham, NC. The Brummer Collection, 1984.2.3
 
Osnovne tehnike rezbarenja kamena malo su se promenile od drevnih do srednjovekovnih perioda. Takođe je moguće videti uticaj drevne egipćanske, bliskoistočne, grčke i rimske skulpture na kamenu rezbarenju srednjovekovne Evrope.

GreekAphroMET.jpg

Grčka umetnost, Afrodita drži krilati Eros, iz 4. veka. Krečnjak,
Metropoliten Muzej umetnosti, Njujork. The Cesnola Collection, 74.51.2464
 
Kroz različite epohe vajarstva, trendovi i ukusi popularizovali su specifične umetničke stilove i upotrebu određenih alata i oznaka karakterističnih za to doba. Uspon srednjovekovnih esnafa i zidara napredovao je u rezbarenju kamena u moderno doba.

SCmovie4-768x892.jpg

Andrea Pisano, Alegorija skulpture., 1348. Mermer.
Florence, Campanile, North facade. Opera di S. Maria del Fiore
 
Klasifikacija mašina za rezbarenje kamena.

Običan nožni legirani nož:

Legura visokih performansi, dvostrani dizajn, dobra oštrina, visoki troškovi i lako ručno brušenje. Nedostaci: Ovaj tip noža nije pogodan za olakšanje, jer ugao nije standardan (postoji još jedan veći ugao na vrhu). Uopšteno se koristi za rezbarenje bluestone, mermera!



Standardni kutni legirani nož:

Koristeći legure visokih performansi, dizajn sa dvostranim dizajnom, standardi uglova, slova, fino izduženi efekti su dobri. Uopšteno se koristi za rezbarenje bluestone, mermera! Može se napraviti u ravnom nožu sa ravnim dnom.



Nož za dijamantsko brušenje:

Topli noževi brusilačke glave brusilice, proizvedeni koristeći vojnu visokotehnološku "topioničku tehnologiju dijamanta"! Sa dobrim stepenom oštrine, visokom efikasnošću rezanja, bez deformacije glave noža, visokom preciznošću graviranja! Dakle, prilikom rezbarenja mramora, bluestona, peščara i drugih materijala, često se koristi kao sredstvo za izbore za visoko efikasnu olakšicu, a to je i oštro oružje.



Integralni legirani trougaoni nož:

Čistač monolitnih legura koristi ultra-fine zrno ultra-abrazivne legure. Otpornost na habanje je mnogo veća od ostalih trokutnih sekare na tržištu. Standardi uglova, efekat pisanja je dobar, postoji univerzalni mlin za noževe koji korisnici mogu koristiti ovaj nož. Bez univerzalne brusilice, nije preporučljivo.



PCD polikristalni dijamantski nož:

Koristeći uvezene polikristalne dijamantske lopatice, kvalitet je daleko od jeftinih domaćih lopatica uporedivih! Koristeći tehniku vakuumskog zavarivanja, sečivo ne ošteti ili pada; tehnologija mikro-brušenja čini oštrinu i čvrstoću rezne ivice optimizovano. Uopšteno se koristi za izrezivanje malih grafita od granita. Dobra tvrdoća, dug život, dobar efekat rezbarenja. Kada koristite, obratite pažnju na fleksibilni nož, ne previše agresivan.



Sinterirane dijamantske glave:

Sinterirane dijamantske glave za glodanje se uglavnom koriste za glodanje granita. Pošto je glava rezača napravljena od sinterovanog višeslojnog dijamanta, ona ima veoma visok životni vek. Nedostatak je što oštrina nije visoka i glava sečiva će se deformisati. Zbog toga graviranje mramora, plavih i drugih materijala, kako bi vam omogućili veći izlaz i graviranje, ne preporučuje se upotreba noža za sinterovanje. Prilikom izrade granita i drugog kamenca težak za mašinu, kako bi se izbeglo prekomerno visoke troškove alata, može se koristiti sinterovani nož za brusilicu.



Dijamantski čekić:

Generalno se koristi za rezanje malih granita ili rezbarenje linija. Prednost je veći životni vijek, mana je relativno loša oštrina, plitka dubina graviranja.



dodatak:

Ne postoji svemogući kamenar. Samo razumno oruđe može da odgovara troškovima graviranja i graviranom efektu.

http://ba.unistar-cnclaser.com/info/
 

Back
Top