Dizajn nameštaja

crna-mala-ratan-garnitura.jpg


Ratan nameštaj četvrtastog oblika zauzeće manje prostora, a ako u domu imate
nedostatak prostora za skladištenje, odaberite klupe koje imaju poklopac i u koje
možete ostaviti stvari.
 
savremeni-dizajn-namestaja-boxetti.jpg

Savremeni dizajn nameštaja-Boxetti

Da su transformatori preuzeli svet nameštaja, prilično sam sigurna da bi ovako izgledao.
Boxetti kolekcija nameštaja, koju je dizajnirao Rolands Landsbergs, inovativan je pristup maksimalnoj efikasnosti nameštaja. Linija je savršena za male stanove jer u svakom modelu
visoke tehnologije dobijate više za svoj novac

Boxetti-9.jpg

Boxetti ručak je čitava kuhinja umotana u nešto što izgleda kao jednostavno ostrvo.
Otvorite desna vrata i tu je mini frižider. Izvucite površinu sa leve strane da biste otkrili
umivaonik. Ako podignete vrh te klizne jedinice, imate radnu površinu i prostor za pribor
i noževe. Jedinica takođe ima dve stolice na izvlačenje, police i fioke za skladištenje.
 
a1597b3ffc2da091e2fcb8991c9e6a34The French Art Deco of Jean Dunand.jpg

The French Art Deco of Jean Dunand

Jean Dunand je bio francuski Art Deco umetnik i dizajner. Smatran majstorom lakiranja, Dunandova praksa je takođe uključivala vajanje, metalne radove i dizajn nameštaja. Karakteristično za pokret Art Deco, njegova dela su smelo ukrašena raznim šarama i organskim motivima, sa formama koje variraju između ovularnog i pravolinijskog.
Rođen u Lansiju u Švajcarskoj 20. maja 1877. godine, Dunand je prvo izučio zanat skulpture na Ženevskoj školi industrijskih umetnosti 1891. pre nego što se preselio u Pariz 1897. Njegova umetnička prekretnica je nastupila kada je počeo da radi sa japanskim umetnikom Seizom Sugavarom u ranog 20. veka, koji je podučavao Dunandove tehnike lakiranja ranije nepoznatih na Zapadu. Vremenom je njegova popularnost i uticaj narastao do te mere da je u svom studiju zapošljavao 100 ljudi.

2012_NYR_02651_0021_000%28jean_dunand_a_radio_cabinet_circa_1930%29.jpg


Među njegovim najpoznatijim radovima su ukrasne vaze, paravani, nameštaj i nakit, često ukrašeni stilizovanim životinjama poput ptica ili riba. Dunand je redovno izlagao svoje radove širom Francuske, posebno uključujući Salon d'Automne i izložbu u Parizu 1925. godine, kada je stvorio kultnu pušačku sobu francuske ambasade, koja se sada smatra nacionalnim blagom. Preminuo je 7. juna 1942. godine.
 
8db0f2e6067f408d937149eb142c807bdesigner Andre Mellone.jpg

Designer Andre Mellone

image00012.jpg


Za par i njihovo troje male dece, nova rezidencija sa pet spavaćih soba i pet kupatila je osmišljena sa optimalnom funkcionalnošću na umu. Drugim rečima, glavni cilj je bio da se stvori što više prostora, gde god je to moguće. „Raspored je bio gotovo samodizajniran, generisan potrebama porodice, i želeli su da započnu novi u pogledu materijala u svakoj prostoriji“, kaže Mellone.
 

Back
Top