Disfagija, iskustva

Gojko Zec

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima! Novi sam na forumu i ciljano sam ovde dosao u potrazi za nekim ko ima ili je imao slican problem. Odmah da naglasim ISAO SAM KOD DOTKORA, cak stavise pregledalo me je vise od 6 razlicitih lekara i svaki pregled doveo je do jos vece konfuzije. Simptomi:

- Nevoljno podrhtavanje razlicitih regiona misica
- Grcenje grla pri gutanju
- Otezano gutanje
- Osecaj zapinjanja hrane
- Povremeno zarenje iza grudne kosti
- Obroci koji traju po sat vremena
- Gubitak kilograma

Prvi simptom koji se javio je nevoljno podrhtavanje misica u razlictim regionima tela
Potom je sve kulimiralo jednim napadom panike (nikada pre toga nisam u zivotu ni viedeo sta je to a kamoli osetio)
Posle mesec dana bez najave , nakon normalne vecere, ujutru ne mogu da gutam hranu, grlo se grci, hrana zapinje, ne prolazi. Ne mogu da se nateram da progutam hranu , koja je bezukusna, usled tog zapinjanja pocinjem da se plasim da cu se udaviti. U grlu knedla, balavim , ne mogu da progutam ni pljuvacku. Tecnost normalno prolazi. U tim prvim mesecima izgubio sam 10 kilograma ali sam samostalno uspeo da zaustavim gubitak kilograma i sada je to stabilno. Ovako je tekao pregled kod doktora:

1. Prvi pregled - Opsta praksa - zakljucak , uput za neurologa i ORL
2. Neurolog - Snimio glavu - nalaz uredan, nalazi krvi na autoimune bolesti uredni, salje me kod psihijatra
3. Psihijatar 1. - zakljucak psihicki zdrav , ne daje mi nikakvu terapiju
4. ORL prvi pregled - zakljucuje da imam helikobakter i uspesno ga leci, knedla nestaje i ukus hrane se vraca, takodje i balavljenje prestaje ali hrana, narocito zilavija hrana i voce i povcre sa kozicom zapinju i tesko se gutaju a grcevi se primiruju. Obroci traju po sat vremena. Daje mi terapiju pepticaid i salje me kod Gastroenterologa.
5. Gastroenterolog 1. - daje mi da pijem pepticaid
6. Gastroenterolog 2. - Gastroskopija , zakljucak GERB, lezije na jednjaku i ostecenja usled vracanja kiseline terapija opet pepticaid (To je sad vec 4 meseca pijenja leka koji ocigledno ne pomaze.) Biopsija pokazuje da nema upale jednjaka niti nekih malignih promena.
7. Drugi pregled - Opsta praksa - Jedini novi zakljucak "spazam jednjaka" ali kaze da bi to gastroenterolog video na gastroskopiji da postoji ipak salje me kod psihijatra 2
8. ORL drugi pregled - covek nema ideju sta moze biti
9. Psihijatar 2 - zakljucak psihicki zdrav, ne daje mi nikakvu terapiju

I sada sam na mrtvoj tacki, ostavljen da se patim sam sa tim problemom koji , i ako redovno pijem terapiju koju mi je dao gastroenterolog, ne prolazi. Da li neko od vas ima slicna iskustva ili ima ideju sta pogledati i kome se dalje obraititi jer lekari nemaju ideju. Hvala u napred !
 
Peptikaid je lek kao Conzrolo ili Nolpaza, da ti odloži želudac da spreči gorusicu ako je imaš.
Od kad ti je taj bol u grudima i šta su ti rekli za to? A da uradiš neki skener ili Magnetnu tu bi trebalo sve lepo da se vidi ako ima nešto. Piješ li neki lek za smirenje, da te malo opusti da ne bi imao ze grčeve?
Ja naravno nisam doktor ali se godinama lečim i susretima sam se sa svakakvim doktorima.
 
Peptikaid je lek kao Conzrolo ili Nolpaza, da ti odloži želudac da spreči gorusicu ako je imaš.
Od kad ti je taj bol u grudima i šta su ti rekli za to? A da uradiš neki skener ili Magnetnu tu bi trebalo sve lepo da se vidi ako ima nešto. Piješ li neki lek za smirenje, da te malo opusti da ne bi imao ze grčeve?
Ja naravno nisam doktor ali se godinama lečim i susretima sam se sa svakakvim doktorima.
Moja greska , kada sam rekao da sam snimio glavu , to je bila magnetna, radiolog i neurolog preko rezultata su zakljucili da su nervni putevi ocuvani i da nema nikakvih promena na mozgu.
 
Moja greska , kada sam rekao da sam snimio glavu , to je bila magnetna, radiolog i neurolog preko rezultata su zakljucili da su nervni putevi ocuvani i da nema nikakvih promena na mozgu.
Mozda bi bilo dobro da ti urade i magnetnu abdomena.

I zao mi je sto prolazis kroz sve to. :(

I jedno pitanje. Psihijatar uopste nije uzeo u obzir ankcioznost? Nisam lekar, ali znam da ankcioznost prati grckenje misica i osecaj knedle u grlu.

U svakom slucaju ti zelim sve najbolje.
Drzi se!
 
Mozda bi bilo dobro da ti urade i magnetnu abdomena.

I zao mi je sto prolazis kroz sve to. :(

I jedno pitanje. Psihijatar uopste nije uzeo u obzir ankcioznost? Nisam lekar, ali znam da ankcioznost prati grckenje misica i osecaj knedle u grlu.

U svakom slucaju ti zelim sve najbolje.
Drzi se!
Ne ne , oba psihijatra su zakljucili da je sve uredu. Tako da je u pitanju paradoks, imam papir da sam i fizioloski i psiholoski zdrav a i dalje imam problem :hahaha:
 

Back
Top