DAN KADA JE ISUS NA NEBU POSTAO BOZJI SIN...

DAN KADA JE ISUS NA NEBU POSTAO BOZJI SIN

Kako se priblizavamo kraju vremena, sve vise ce mo primecivati znake koji ukazuju da je vreme blizu.
Ali jedno se zabrovalja.
A to je da ce biti veliki znaci i uzburkanja na temelju Biblijske nauke.
Raznovrsna, zbunjujuca i mnoga ucenja ce nicati kao pecurke posle kise.

Nekada sam se pitao, kako ce to sotona moci da prevari i izabrane kada znaju istinu.
Mt 24:24 Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće, i izabrane.
Pre nego mnoge od njih dokrajci laznim cudecima, udarice ih prvo morem laznih nauka.
Danas gledam to svojim ocima.
Pokrenuto je mnostvo laznih ucenja, tako da ko je bio povrsan u svom verovanju i shvatanju biblijskih istina, sada ce imati velikih problema i bice zaveden.
To je jedan od nacina kako ce izbarani biti prevareni.

Danas se sve vise susrecemo sa napadom na ucenje o Trojstvu.
Pobornici ove lazne nauke su sve vise savrseniji i iznose sve vise lazi i uspevaju da zavedu neutvrdjene.
Njihova tvrdjenja i ucenja nisu u stvari nikakav problem.
Ali su problem za povrsne vernike, koji se nisu upustali u Biblijske dubine.
Tako im ovi danasnji lazni ucitelji dolaze sa Biblijskim citatima koje izvrcu ili predstavljaju u pogresnom kontekstu.
I mnogi bivaju onda prevareni.
Ali da znaju sta ta Biblijska mesta znace, da su vredno proucvali u svom hriscanskom zivotu, onda sotona preko ovih ljudi, ne bi imao tako lak posao.

Po svaku cenu se pokusava da se unizi Isus i njegova priroda.

Neprijatelj je svestan da ne moze da naudi Hristovom Bozasntvu, jer je Biblija po tom pitanju jasna a i Duh prorostva.
Zato pokusavaju da krivo predstave Hrista kao nizeg od Oca, u smislu da je Isus na neki nacin na koji ni oni sami neznaju, stvoren, ili nacinjen ili bilo kako.
Koriste se razne metode koje trebaju da docaraju tu sliku nekima.
Pa se zloupotrebljava Isusova uloga u planu spasenja, gde Isus sam sebe podredjuje Ocu i unizva na nivo coveka uzevsi Adamovu ulogu da bi nas spasio.
Ovo neki ljudima pokazuju kao da je Isus ipak nizi, on je podredjen, i na kraju na neki nacin stvoren, ili kako lazni ucitelji i proroci, vole da kazu, izisao iz Oca.
Izaci od Oca znaci samo kao da je neko izasao iz te i te kuce.
Cilj teksta je da ljudima kaze da Isus nije dosao iz nekog svog carstva, vec iz istog kao i do sada od tamo gde je i Otac.

Pa da vidimo sta kaze Biblija, da li je Isus receno ovim nasim ljudksim recnikom, postao Bozji sin i kada i zasto, i da li je on zato podredjen Ocu ili imamo druge razloge?
I da li Otac i sin glume ove uloge?
Ili da li je Isus na neki nacin stvoren id Oca?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Pre svog dolaska na zemlju kao Bozji sin, Isus postaje Bozji sin na nebu.

Isus postaje poslusan ocevoj volji.

Ali od kada i zasto?

Kaze se , od vecnih vremena.

Ali od kojih vecnih vremena, od kada?



2.Tim 1:9 Koji nas spase i prizva zvanjem svetim, ne po delima našim, nego po svojoj naredbi i blagodati, koja nam je dana u Hristu Isusu pre vremena večnih.


Dakle kada su ta vecna vremena?........

Pa od tada kada je napravljen plan spasenja, kada je Isus postao Bozji sin zauzevsi mesto Adama koji ce onda ici na ovu zemlju da nas spasi, i od vremena kada je Isus sam odlucio da dodje na ovu zemlju.

Isaija prorokuje za Hrista koji ce doci da donese spasenje svom narodu , ali ce ga odbiti.

Jes 6:8 Potom čuh glas Gospodnji gde reče: Koga ću poslati? I ko će nam ići? A ja rekoh: Evo mene, pošalji mene
Is 6:9 A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Is 6:10 Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele.

Da pogledamo u novom zavetu na koga se odnose ove reci gore u Isaiji 6, 8-10




Matej, to jest sam Isus u Mateju potvrdjuje da se to odnosilo na njega, on ce bitit aj koji ce doci, ali nece slusati.


Mt 13:13 Zato im govorim u pričama, jer gledajući ne vide, i čujući ne čuju niti razumeju.
Mt 13:14 I zbiva se na njima proroštvo Isaijino, koje govori: Ušima ćete čuti, i nećete razumeti; i očima ćete gledati, i nećete videti.
Mt 13:15 Jer je odrvenilo srce ovih ljudi, i ušima teško čuju, i oči su svoje zatvorili da kako ne vide očima, i ušima ne čuju, i srcem ne razumeju, i ne obrate se da ih iscelim.



Apostol Jovan nam potvrdjuje da se reci u isaiji 6,8-10 odnose na isusa:


Jn 12:37 Ako je i činio tolika čudesa pred njima, opet Ga ne verovahu;
Jn 12:38 Da se zbude reč Isaije proroka koji reče: Gospode! Ko verova govorenju našem? I ruka Gospodnja kome se otkri?
Jn 12:39 Zato ne mogahu verovati, jer opet reče Isaija:
Jn 12:40 Zaslepio je oči njihove i okamenio srca njihova, da ne vide očima ni srcem razumeju, i ne obrate se da ih iscelim.
Jn 12:41 Ovo reče Isaija kad vide slavu Njegovu i govori za Njega.


Apostol Pavle propovedjauci Isusa, potvrdjuje da se reci isaijine odnose na to da ce jevreji odbaciti onoga koga im je Bog poslao:








Dela 28:23 I odredivši mu dan dodjoše k njemu u gostionicu mnogi; kojima kazivaše svedočeći carstvo Božje i uveravajući ih za Isusa iz zakona Mojsijevog i iz proroka od jutra do samog mraka.
Dela 28:24 I jedni verovahu onome što govoraše a jedni ne verovahu.
Dela 28:25 A budući nesložni medju sobom, odlažahu kad reče Pavle jednu reč: Dobro kaza Duh Sveti preko proroka Isaije očevima našim
Dela 28:26 Govoreći: Idi k narodu ovome i kaži: Ušima ćete čuti i nećete razumeti; i očima ćete gledati i nećete videti.
Dela 28:27 Jer odrveni srce ovog naroda, i ušima teško čuju, i očima svojim zažmuriše da kako ne vide očima, i ušima ne čuju, i da se ne obrate da ih iscelim.

Dela 28:28 Da vam je dakle na znanje da se neznabošcima posla spasenje Božje, oni će i čuti.
Dela 28:29 I kad on ovo reče, otidoše Jevreji prepirući se medju sobom.


A i Otac se slozio sa time da Isus bude poslat u ulozi njegovog sina.
Isus nije stvaranjem ili bilo kakvim nastajanjem postao Bozji sin. Vec svojom odlukom i odlukom Ocevom da on to postane kako nam je Biblija to i zapisala

Apostol pavle nam potvrdjuje da se sledece reci odnose na Hrista.


Ps 2:7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni:Ti si sin moj, ja te sad rodih.

2Sam 7:14 Ja ću mu biti Otac, i on će mi biti sin: ako učini šta zlo, karaću ga prutom ljudskim i udarcima sinova čovečijih.


On citira pslame, 2 Samuilovu itd:


Heb 1:5 Jer kome od andjela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
Heb 5:5 Tako i Hristos ne proslavi sam sebe da bude poglavar sveštenički, nego Onaj koji Mu reče: Ti si moj sin, ja Te danas rodih.


Ocigledno ui Bibliji imamo trenutak kada je Isus postao Bozji sin a da pre toga to nije bio.[/u]
I od tada kao sin, postao je obavezan da bude poslusan i odlucio je to sam i pristao da bude poslusan Ocu, jer je Oceva volja u svemu ista i Hristovoj.
On je odlucio da postane poslusan Ocevoj volji, jer je to trazi plan spasenja. Kao sto svaki sin treba da bude poslusan svom ocu, ili kao sto je Adam otpali Bozji sin, trebao da bude poslusan svom Stvoritelju.

Lk 3:38 Sina Enosovog, sina Sitovog, sina Adamovog, sina Božijeg.

Sada dolazi Bozji sin Isus, koji zauzima Adamovo mesto, a Adam je takodje bio Bozji sin kao sto smo videli gore u tekstu, i Isus kao Adam sto je bio Bozji sin, postaje poslusan kao drugi sin mesto Adama.

Zasto?...
1.Kor 15:22 Jer kako po Adamu svi umiru, tako će i po Hristu svi oživeti.

Adam Bozji sin nas je uveo u greh i smrt, Isus kao drugi Bozji sin koji zauizima Adamovo mesto, nas spasva.
On nas celom ovom praksom, izbavlja od greha i smrti.
Jedan Bozji sin nas uovdi u greh i smrt, a drugi Bozji sin nas izbavlja od greha i smrti.

Vidite ovu povezanost i sistem koji stoji iza toga...
-----------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
DAKLE PRE NEGO STO KRENEMO SA DALJIM RAZJASNJVANJEM DA POGLEDAMO DETALJNIJE TE TRENUTKE KADA ISUS POSTAJE BOZJI SIN :

Otac prvo lice Bozanstva, niakada nije rodio ili stvorio Sina. Isus je posinjen, u jednom periodu nebeske istorije, Otac posinjuje sina, radi plana spasenja.


Posinivsi Isusa, prvo lice Bozanstva dobija i ulogu Oca.

Mi vidimo taj dogadjaj gde prvo lice Bozanstva kaze:

On kaze Isusu koji nije nejgov sin i pre toga razgovaraju:

Ps 2:7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: ;Ti si sin moj, ja te sad rodih.


Apg 13:32 I mi vam javljamo obećanje koje bi očevima našim da je ovo Bog ispunio nama, deci njihovoj, podignuvši Isusa;
Apg 13:33 Kao što je napisano i u drugom psalmu: Ti si moj Sin, ja Te danas rodih.

------------------------------------------------------------------

U tekstu Dela 13, 32 se koristi grcka rec Podigao ili postavio Isusa, EGEIRO. Ona se koristi i u sledecem stihu gde vidimo da je rec o postavljanju Davida za cara, ne vaskrsenje, jer on nije vaskrsao: Dela 13:22 I uklonivši njega PODIZE im Davida za cara, kome i reče svedočeći: Nadjoh Davida sina Jesejevog, čoveka po srcu mom, koji će ispuniti sve volje moje. Ta rec u ovom slucaju ima znacenje podici, ili pozvati za cara, pa je tako i Isus pozvan za Sina cara U Delima 13, 32,33.
-------------------------------------------------------------------------------------
U Delima 13, Apostol (Pavle) svedoci o tome da obecanje o Mesiji koje je dato Ocima u Starom zavetu, da se ispunilo na Isusu. Isus je tek tada kada je postao covek, bio otrkiven svetu kao Bozji sin. Biblisjki komentar William Macdonald na dela apostola 13 29-37 strana 533.
--------------------------------------------------------
Pomazanje jednog Cara u Izrailju je znacilo simbolicno radjanje jednog cara koji ce predstavljati narod pred Bogom kao odnos sina i oca pred Jahvom. Biblijski komentar Brockhaus strana 232. Komentar na dela 13, 33. I Psalam 2,7. Komentar ovim kaze da je Isus na nebu pomazan za cara sina koji ce predstavljati ceo svet. Odnosi se na to ne na vaskrsenje. Taj Bozji sin je predstavnik celog sveta pred Bogom kao car sto je bio u izrailju, koji je bio slika cara i sina Isusa. Psalam 2,7 nam o tome govori i citiraju ga.Heb 1:5 Jer kome od andjela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
------------------------------------------
Heb 5:5 Tako i Hristos ne proslavi sam sebe da bude poglavar sveštenički, nego Onaj koji Mu reče: Ti si moj sin, ja Te danas
rodih
.

Prvo lice Bozanstva razgovara sa Isusom koji nije njegov sin a razgovaraju gore i on ga posinjuje, ti to postajes od danas kaze mu.

Isus nije sin Bozji po stvaranju ili slicno. Isus je posinjen, on postaje sin Bozji. Prvo lice Bozanstva razgovara sa Isusom i to mu kaze. Zasto mu to kaze od danas postajes moj sin?

Zasto je Isus postao posinjen a pre toga nije bio sin.

Prvo lice Bozastva pita, a Isus odgovara:

Isaija 6:8 Potom čuh glas Gospodnji gde reče: Koga ću poslati? I ko će nam ići? A ja rekoh: Evo mene, pošalji mene.

Ja cu ici kaze Isus. Od tog trenutka Isus preuzima ulogu Adama i pocinje njegovo delo spasenja.

Sta on cini?

Fil 2:6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se unizi;
Phil 2:7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nadje se kao čovek.
Phil 2:8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.

Isus bio Bog koji je sam sebe unizio da bi nas spasio. Niko ga nije unizio.


On od tog trenutka preuzima ulogu Adama. On igra ulogu ponizenog. Zasto?

http://biblija.serbianforum.info/t39-nefilimi-u-bibliji
Na ovom blogu je to opisano.

Joh 1:1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Joh 1:2 Ona beše u početku u Boga.
Joh 1:3 Sve je kroz Nju stvoreno, i bez Nje ništa nije stvoreno što je stvoreno.
Ovde imamo jasnu istinu da Isus nije stvoreno bice, vec Bog koji je stvarao . Nista nije stvoreno bez njega . Sto znaci da Isus nije niakda stvoren.

Nista nije stvoreno bez njega sto je stvoreno.
Da je on stvoren tako ne bi moglo da pise. Jer bi nipak nesto bilo stvoreno pre njega sto je stvorano. Ali tekst kaze da nista nije stvoreno sto je stvoreno bez njega. Sto nam pokazuje njegovo vecno postojanje.
----------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Znaci, imamo Isusa koji nasim ljudskim recnikom da kazemo, postaje Bozji sin.

I Imamo u Bibliji sliku, kako Isus postaje Josifov sin.
To nije slucajnost.
To je prava slika onoga sto se desilo izmedju prve Bozasnke licnosti Oca i Isusa.
Da li je Josif zaceo Isusa?
Pa nije.
Da li je nebeski Otac na neki nacin zaceo Isusa i tako ga nekada u vecnosti pozvao u postojanje?
Pa nije.
Da li je Isus glumio Josivovog sina i Josiv Oca?
Pa nije.
Josif ga je prihvatio po svim jevrejskim pravilima kao rodjenog sina i ovaj njega kao zemaljskog Oca.
Isus je kao takav imao i obavezu da bude poslusan svojim zemaljskim roditeljima i zemaljskom ocu, sto nam sve ovo gore receno potvrdjuje i sledeci Biblijski tekst:

Lk 2:51 I sidje s njima i dodje u Nazaret; i
beše im poslušan. I mati Njegova čuvaše sve reči ove u srcu svom.


Stoga je Isus imao sva prava preko Josifa kao Sin.
Pa i presto na Davidovom prestolu preko linije koja ide od Josifa ali ne od Marije.
Od Marije ide takodje krvna linija do Davida, ali ne carska.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Da li Isusu pripada carska Titula, kada nije krvno vezan sa Ocuhom Josifom i kako je Isus Daidov potomak kada mu Josif nije bioloski Otac??

Isusov ocuh Josif je imao carsku lozu koja je poticala od cara Davida.

Po toj carskoj lozi je neko mogao da bude Car u Izrailju.

To Isusovo rodoslovlje preko Josifa je Zapisao apostol Matej sa ciljem da nam takodje pokaze da Isus PRAVNO ima pravo na Carski presto Davidov i pravo na Titutlu cara.

Apostol Luka nam daje Isusovo KRVNO rodoslovlje preko Marije koje takodje prolazi preko Davida ali ne nosi Carsku lozu.

DA OBJASNIM:

U Judaizmu kod jevreja nema ocuh ili usvoijiti i slicno.

Kada neko prihvati neko dete za svoje, onda mu se to u Judaizmu racuna kao da je njegovo dete i on pravi Otac a ovaj njegov rodjeni sin.

STOGA TO DETE TAJ SIN, IMA SVA PRAVA KOJA MU PRIPADAJU PREKO OCA.

Mi bismo rekli preko ocuha.

Tako Isus ims potpuno pravo na Davidov carski presto i titulu cara, koja ide sve do Cara Davida preko Josifa, Isusovog Ocuha to jest Oca.

Medjutim da bi ta veza i krvno bila pokrivena, Isus je krvno povezan sa carem Davidom preko Marijine linije.

Tako je Isus PRAVNO Car preko Josifa a krvno povezan sa Davidom preko Marije.

I naravno celim covecanstvom.

STA JE U OVOME INTERESANTNO???

Interesantno je to da iako carska loza ide preko Josifa, niko vise preko te loze KRVNO; nebi mogao Da bude car...

JER JE BOG PROKLEO TU LOZU ZBOG GREHA CARA (HONIJE) DA VISE NIKO NE BUDE BLAGOSLIVENI CAR PO KRVI IZ TE LOZE IAKO JE ONA CASRKA.

Jer 22:24 Kako sam ja živ, veli Gospod, da bi Honija sin Joakima cara Judinog bio prsten pečatni na desnoj ruci mojoj, i odande ću te otrgnuti.

Jer 22:25 I daću te u ruke onima koji traže dušu tvoju, i u ruke onima
kojih se bojiš, u ruke Navuhodonosoru caru vavilonskom i u ruke
Haldejcima.
Jer 22:26 I baciću tebe i mater tvoju koja te je rodila u zemlju tudju, gde se niste rodili, i onde ćete pomreti.
Jer 22:27 A u zemlju u koju ćete želeti da se vratite, nećete se vratiti u nju
.

Jer 22:28 Je li taj čovek Honija ništav idol izlomljen? Je li sud u
kome nema miline? Zašto biše isterani, on i seme njegovo, i bačeni u
zemlju, koje ne poznaju?
Jer 22:29 O zemljo, zemljo, zemljo! Čuj reč Gospodnju.
Jer 22:30
Ovako veli Gospod: Zapišite da će taj čovek biti bez dece i da neće
biti srećan do svog veka; i niko neće biti srećan od semena njegovog,
koji bi sedeo na prestolu Davidovom i još vladao Judom.


Zar nije na ovaj nacin, savrseno tako i sacuvan presto Isusu!!!!!!!!!!!!!!!!


Isus preko te loze ipak ima pravo na presto jer, je PRAVNI SIN JOSIFOV ali ga ne kaci prokletstvo Cara HONIJE, jer je Isus KRVNO, POVEZAN SA CAREM DAVIDOM PREKO MARIJINE LINIJE, NE PREKO JOSIFOVE!!!!!!!

Tako
je Isus pravno car, izbegnuto je prokletstvo zbog kojeg nebi imao pravo i blagoslov na presto zbog Josifove krvne linije preko prokletog cara Honije, a ipak je Isus krvno povezan sa Davidom preko druge linije, koju je nosila Marija!!!!!

ZAR OVO NIJE VELICANSTVENO...

Danas bismo rekli, bajpas...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
SECAMO SE DA JE ISUS IMAO JOS BRACE I SESTARA OD JOSIFA?
Moguce i najverovatnije da su oni bili stariji od Isusa jer su po svemu sudeci, deca od Josifove prve zene koja je ocigeldno umrla.
Zar Josifov stariji sin ne bi imao prednost nad Isusom na Davidov presto?
Da, Ali posto je krvno vezan preko te Honijine linije preko koje ide Josif, ne mogu da se pozovu na to, jer ih kaci prokletstvo i nemaju pravo niti bi ih iko postavio za cara.
Medjutim Isus je Josifov sin ali ne krvno vezan, a ovim putem pravno ima pravo na Davidov presto preko Josifove carske linije a krvno je vezan za Davida preko Marije ,ali ne carskom linijom...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Jedan drugi pokaztelj da je Isus postao Bozji sin radi plana spasenja i uzeo Adamovu ulogu.

A to je slucaj koji nam pokazuje gde pocinje Hristova sluzba, to jest sluzba Mesije.
A to je upravo tamo gde je Adam stao i pao. Apetit, jedenje.

Mt 4:1 Tada Isusa odvede Duh u pustinju
da Ga djavo kuša.
Mt 4:2 I postivši se dana četrdeset i noći četrdeset, naposletku ogladne.
Mt 4:3 I pristupi k Njemu kušač i reče: Ako si Sin Božji, reci da kamenje ovo hlebovi postanu.
Mt 4:4 A On odgovori i reče: Pisano je: Ne živi čovek o samom hlebu, no o svakoj reči koja izlazi iz usta Božjih.
Mt 4:5 Tada odvede Ga djavo u sveti grad i postavi Ga navrh crkve;
Mt
4:6 Pa Mu reče: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer u pismu stoji da će
andjelima svojim zapovediti za tebe, i uzeće te na ruke, da gde ne
zapneš za kamen nogom svojom.
Mt 4:7 A Isus reče njemu: Ali i to stoji napisano: Nemoj kušati Gospoda Boga svog.
Mt 4:8 Opet Ga uze djavo i odvede Ga na goru vrlo visoku, i pokaza Mu sva carstva ovog sveta i slavu njihovu;
Mt 4:9 I reče Mu: Sve ovo daću tebi ako padneš i pokloniš mi se.
Mt 4:10 Tada reče njemu Isus: Idi od mene, sotono; jer stoji napisano: Gospodu Bogu svom poklanjaj se i Njemu jedino služi.
Mt 4:11 Tada ostavi Ga djavo, i gle, andjeli pristupiše i služahu Mu.

Tu prvo Isus pobedjuje a onda nastavlja da radi na tome da vrati i otkupi ovu zemlju nad kojom je sotona uzeo vlast otevsi je od Adama prevarom.
-------------------------------------------------------------------------------------
 
KO JE POSLE ADAMA PREUZEO VLAST NAD OVM ZEMLJOM I IMAO PRAVO NA NJU?

Pa sotona.

Lk 4:6 I reče Mu djavo: Tebi ću dati svu vlast ovu i slavu njihovu, jer je meni predana, i kome ja hoću daću je;

Mt 4:8 Opet Ga uze djavo i odvede Ga na goru vrlo visoku, i pokaza Mu sva carstva ovog sveta i slavu njihovu;
Mt 4:9 I reče Mu: Sve ovo daću tebi ako padneš i pokloniš mi se.

Djavolu niko nije dao vlast na zemlji, on ju je preoteo od Adama, a stvaranjem mnostva sledbenika je stekao potpuno pravo na ovu zemlju.
Sotona nije imao pravo samo na zemlji, on je imao pravo i da nas mesto Adama zastupa i na nebu.
On si je uzeo to pravo a niko vidimo nije mogao da mu ga porekne
Niko ga nije pozivao tamo, ali on se pozivao na svoja prava na koja ima kao bice koje postoji a koje se svojom voljom odlucilo za drugaciji put a i steklo je sebi istomeisljenike na zemlji i Sledbenike.

Zato se sotona pojavljuje i na nebu i opada nas.

Hi 1:6 A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.
Hi 1:7 I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.

sotona sebe smatra nadgeldnikom ove zemlje.

A znamo da je Adam bio nadglednik ove zemlje.

1.Mo 2:15 I uzevši Gospod Bog čoveka namesti ga u vrtu edemskom, da ga radi i da ga čuva.

sotona je nudio Isusu vlast nad zemljom ako mu se pokloni.
Ali Isus nije hteo takvu vlast gde ce vldatati u grehu.
Vec vlast kao na pocetku, gde ce svi ziveti vecno u savrsenom skladu sa Bogom.

ISUS JE SVOJOM SMRCU I KRVLJU OTKUPIO OVU ZEMLJU I TAKO ODUZEO SOTONI VLAST I NAD NEBOM I NAD ZEMLJOM.

ZATO JE REKAO SLEDECE RECI:

Mt 28:18 I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.

Neki pogresno shvataju ovaj tekst i misle da je Isus nizi od Oca i da sada on dobija od njega neku vlast?

A rec je o tome da je Isus povratio vlast nad zemljom koju je sotona oteo koju ni Isus ni Otac nisu imali.
Povratio vlast za sebe, Oca i D svetoga i za nas.

Od tog trenutka nas Isus zastupa i on je vlasnik ove zemlje i nas zasputpnik pred Bogom ne vise sotona.

Sotoni je sve to pravo i vlasnistvo oduzeto Isusovom zrtvom na krstu, i vraceno nama.

Samo sto je Isus postao Adam ove zemlje i nas zastupnik.

Kada je Isus svojom zrtvom i krvlju, otkupio ovu zemlju i ljude, sotona nije vise imao pravo da nametnuto zastupa ovu zemlju ili da odlazi na nebo i direktno optuzuje ljude pred Bogom.

Isus je tim otkupom stekao pravo da sotonu zbaci sa neba i da MU SADA POREKNE TO PRAVO koje je sotona sebi dao, i da Isus uzme to pravo i mesto Adama:

Off 12:7 I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.

Off 12:10 I čuh glas veliki na nebu koji govori: Sad posta spasenje i sila i carstvo Boga našeg, i oblast Hrista Njegovog; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našim dan i noć.


Ko je od tada zastupnik ove zemlje pred Bogom?

Adama nema sotona vise nije?

SAM ISUS:

1.Joh 2:1 Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika,

1.Kor 15:22 Jer kako po Adamu svi umiru, tako će i po Hristu svi oživeti.

1.Kor 15:45 Tako je i pisano: Prvi čovek Adam postade u telesnom životu, a poslednji Adam u duhu koji oživljuje.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Na jednom mestu imamo tekst da je Otac glava Hristu koji mnogi iskrivljuju.

U svetlu svega ovog gore iznad, sada ce nam biti lakse da razumemo sledeci tekst:

1.Kor 11:3 Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu.

O cemu je tu rec ?
Treba da zapazimo da je Otac glava Hristu, a ta rec znaci, pomazaniku, Mesiji.
Dakle Otac je glava Hristu samo kao Mesiji.
To jest glava Hristu u ulozi Mesije u tom kontekstu.
Jer kao sto smo gore videli, Isus odlucuje da postane Bozji
sin, on odlucuje da bude poslan i kao poslan, Mesija, on se sam dobrovoljno stavlja pod Bozjom voljom na mesto Adama palog Bozjeg sina i postaje pislusan kao Sin.
I kao sto nam Filibljanima kaze da je on sam sebe unizio iako je bio Bog, postavsi covek:

Phil 2:6 Koji, ako je i bio uobličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Phil 2:7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nadje se kao čovek.
Phil 2:8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.


Isus je sam sebe unizio, jer pre toga nije bio podlozan nikome i niko nije imao vlast nad njim, i onda postaje dobrovoljno
podlozan i poslusan Ocu kao sin i u smislu sina, i Otac mu u planu spasenja postaje glava.
To nikako ne znaci da je Isus u nekom drugom smislu, nizi od Oca ili podlozan Ocu.
Niti kao licnost niti kao Bog.
Vec kao Mesija, kao onaj koji je postao covek, kao Bozji sin koji treba da bude poslusan Ocu, kao drugi Adam.
Ali on Isus je sam to odlucio kao sto smo citali, i to ga nikako ne unizuje ili ne umanjuje pred Ocem a to ce nam pokazati sledeci primer...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
PRIMER:

Imamo jednu firmu koja ima 3 vlasnika.


Sva tri vlasnika su pravno vlasnici te firme podjednako.


Nazovimo ih vlasnici ili sefovi 1.2.3. Firma proizvodi proizvod X.


Poslovodja u proizvodnji se povredio na radnom mestu i otisao na bolovanje.


Posto su trojica vlasnika imala Sastanak pre nego su stvorili firmu.
Postavilo se tada pitanje koga da postavimo na mesto poslovodje koji moze da fali u sluscaju bolesti dok ovaj ozdravi?


Jedan od vlasnika broj 2. sam kaze da ce on to preuzeti.


On ce raditi dok se poslovodja ne vrati.


Niko od ove druge dvojice ne moze niti mu je naredio da to on ucini.


Ovaj je sam to ucinio i ponizio se uzevsi ulogu poslovodje.


Recimo da je danas poceo.


Sta ce mo sada reci?


Vidite. On vise nije sef i vlasnik firme?


Iako je privremeno uzeo mesto radnika, on je i dalje i vlasnik i sef firme.


Danas je dosao sef 1 i 3 od kojih je dobio naruzbu da mora da napravi 1000 komada X produkta.


200 komada za firmu 1. 350 komada za firmu 2. 50 komada za firmi 3. i 400 komada za firmu 4.


Sta ce sada reci radnici?


Gledajte.
Slusa naredjenja od vlasnika 1 i 3 .


On kaze jos vlasniku broj 1 i broj 3: da, uradicu to danas.


On se povinjuje njihovim naredbama?


Znaci li to da on vise nije sef?
On nije vise vlasnik i jednak sefu?


On kaze da ce izvrsiti naredjenje.
Znaci li to da je manji od sefa 1 i 3.
A ovi mu naredjuju?


TAKO NEKI POGRESNO GLEDAJU NA ISUSA.


ONI OCEKUJU DA OVAJ SEF UZME ULOGU RADNIKA ALI DA NE RADI RADNIKOV POSAO.


ONI OCEKUJU DA SE ON USPROTIVI I KAZE: NE JA NECU DA SLUSAM VASA NAREDJENJA.
I JA SAM SEF.
Ali nije u tome stvar.
Stvar je da je ovim cinom on podrzao celu produkciju.
Tako je podrzao i sve radnike i sebe i ostala 2 vlasnika i spasio celu firmu.


Ali nikako nije postao manji ili izgubio vlasnistvo zato sto je sam odlucio da na kratko preuzme ulogu radnika.


Neki ocekuju da on uzme ulogu radnika a da ipak radi posao sefa?


Pa sta bi to pomoglo onda produkciji?
Onda bi bilo kao da i nije.


Slicna je Hristova uloga.


Da li je ovaj sef sada postao manji u ocima druga dva sefa i u ocima radnika?
Ne.


Postao je manji u ocma onih koji ne razumeju i ne citaju sta Biblija kaze kada ovu pricu prenesemo na Isusa.


Oni upadnu u firmu bez da znaju ili uzmu predhodne dogadjaje u obzir.
I kazu: Sve sto je radnik nije sef.
Sve sto slusa naredjenja nije sef.
Idemo cao.
Logicni smo zar ne?

Vlasnik broj 2 ne moze da bude sef i jednak sefu 1 i sefu 3?

Tako rezonuju povrsni posmatraci...
..................................................................................................................
 
Dakle u svemu ovome postoji opasnost pogresnog shvatanja Isusove uloge u planu spasenja kroz nacin postupanja Isusa Hrista prema Ocu i uopste.

Zbog toga lazni ucitelji, da li to svesno ili nesvesno, a neki su zavedeni pa sire nauku laznih ucitelja, zbog toga dolaze u situaciju da Isusa svrstaju i izjednace u kategoriju stvorenja.

Naravno ne u nasoj kategoriji, vec u kategoriji stvorenja koja je visa od nase i andjeoske a neki cak i u kategoriji andjela.

Ili dolaze u situaaciju i opasnost da Isusa pogresno umanje ispod Oca.

Ne shvatajuci da iako se Isus u planu spasenja uzevsi ulogu coveka, Adama, on se ponasa unizeno i polsusno Ocu, on ni malo nije nizi od Oca niti je manje Bog a nikako stvorenje.

To je cilj gorenjg teksta, da pokaze pravu sliku o tome...
 
Apostol pavle nam potvrdjuje da se sledece reci odnose na Hrista.

Ps 2:7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni:Ti si sin moj, ja te sad rodih.

2Sam 7:14 Ja ću mu biti Otac, i on će mi biti sin: ako učini šta zlo, karaću ga prutom ljudskim i udarcima sinova čovečijih.

-----------------------------------------------------------------

vadiš stihove iz konteksta da bi doikaziao netačnu tezu ...

naprimer ovo.

Psalam 2,7Kazaću naredbu Gospodnju; on reče meni: "ti si sin moj, ja te sad rodih.

se odnosi na Davida, a ne na Isusa. Isus je Božiji sin od početka...
a Davida je Bog pomazao kao cara svoga na Sionu i posinio

kontekst je sledeći

Psalam 2,1Zašto se bune narodi i plemena pomišljaju zaludne stvari?
Psalam 2,2Ustaju carevi zemaljski, i knezovi se skupljaju na Gospoda i na pomazanika njegova.
Psalam 2,3"Raskinimo sveze njihove i zbacimo sa sebe jaram njihov."
Psalam 2,4Onaj, što živi na nebesima, smije se, Gospod im se potsmijeva.
Psalam 2,5Pa im govori u gnjevu svojem i jarošću svojom zbunjuje ih:
Psalam 2,6"Ja sam pomazao cara svojega na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Psalam 2,7Kazaću naredbu Gospodnju; on reče meni: "ti si sin moj, ja te sad rodih.
Psalam 2,8Išti u mene, i daću ti narode u našljedstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Psalam 2,9Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
 
vadiš stihove iz konteksta da bi doikaziao netačnu tezu ...

naprimer ovo.

Psalam 2,7Kazaću naredbu Gospodnju; on reče meni: "ti si sin moj, ja te sad rodih.

se odnosi na Davida, a ne na Isusa. Isus je Božiji sin od početka...
a Davida je Bog pomazao kao cara svoga na Sionu i posinio

kontekst je sledeći

Psalam 2,1Zašto se bune narodi i plemena pomišljaju zaludne stvari?
Psalam 2,2Ustaju carevi zemaljski, i knezovi se skupljaju na Gospoda i na pomazanika njegova.
Psalam 2,3"Raskinimo sveze njihove i zbacimo sa sebe jaram njihov."
Psalam 2,4Onaj, što živi na nebesima, smije se, Gospod im se potsmijeva.
Psalam 2,5Pa im govori u gnjevu svojem i jarošću svojom zbunjuje ih:
Psalam 2,6"Ja sam pomazao cara svojega na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Psalam 2,7Kazaću naredbu Gospodnju; on reče meni: "ti si sin moj, ja te sad rodih.
Psalam 2,8Išti u mene, i daću ti narode u našljedstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Psalam 2,9Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
:D :D

Pa apsotol Pavle to kaze ne ja.

Toliko si puna znanja da nisi u stanju ni to da vidis nego prirpisujes meni?:ok:

Pa ako Pavle vadi izvan konetsta onda i ja to cinim.

On kaze Davidu ali to su prorocke reci na Mesiju.
To je nacin kako se Bog prorocki obraca i ukazuje na mesiju.

Ps 2:7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni:Ti si sin moj, ja te sad rodih.
2Sam 7:14 Ja ću mu biti Otac, i on će mi biti sin: ako učini šta zlo, karaću ga prutom ljudskim i udarcima sinova čovečijih.

Pavle citira te reci iz Palma i ukazuje da se odnose na Hrista

Ne mogu da verujem.
Neveroavtno.
:hahaha:
 
:D :D

Pa apsotol Pavle to kaze ne ja.

Toliko si puna znanja da nisi u stanju ni to da vidis nego prirpisujes meni?:ok:

Pa ako Pavle vadi izvan konetsta onda i ja to cinim.

On kaze Davidu ali to su prorocke reci na Mesiju.
To je nacin kako se Bog prorocki obraca i ukazuje na mesiju.

Ps 2:7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni:Ti si sin moj, ja te sad rodih.
2Sam 7:14 Ja ću mu biti Otac, i on će mi biti sin: ako učini šta zlo, karaću ga prutom ljudskim i udarcima sinova čovečijih.

Pavle citira te reci iz Palma i ukazuje da se odnose na Hrista

Ne mogu da verujem.
Neveroavtno.
:hahaha:

da vidim to gde Pavle citira taj stih i tvrdi da se odnosi na Isusa Hrista..
 
da vidim to gde Pavle citira taj stih i tvrdi da se odnosi na Isusa Hrista..
Ne mogu da verujem?
2 puta mnu to pokazujem i on trazi treci put?

Ps 2:7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni:Ti si sin moj, ja te sad rodih.
2Sam 7:14 Ja ću mu biti Otac, i on će mi biti sin: ako učini šta zlo, karaću ga prutom ljudskim i udarcima sinova čovečijih.

Pavle citira taj dogadjaj, citira pslami
2 samuilovu.
Vec sam ti to dao.
Ocigledno nisi citao vec si gledao samo da nadjes nesto sto navodno tebi izgleda kao protivurecenje.
Ocigledno ti nisi ovde da doprineses nekom saznanju i pronalazanje istine.

:D
Heb 1:5 Jer kome od andjela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
Heb 5:5 Tako i Hristos ne proslavi sam sebe da bude poglavar sveštenički, nego Onaj koji Mu reče: Ti si moj sin, ja Te danas rodih.

Auuu


Pa dao sam ti to, nije moralo da dodje do ovoga.
Tako ti je to kada se ne cita da se proveri nesto da li je tako ili ne, vec kada se traze greske a ne istina.
E tako kriticki citaoci biblije rade pa ne razumeju bibliju.
 
nisi hteo da daš citat apostola Pavla nego me ismevaš..
evo našao sam sam

Djela apostolska 13,32I mi vam javljamo obećanje koje bi ocevima našima da je ovo Bog ispunio nama, djeci njihovoj, podignuvši Isusa;
Djela apostolska 13,33Kao što je napisano i u drugom psalmu: ti si moj sin, ja te danas rodih.

mislim da apostol Pavle greši... ni on nema pravo da izvlači reči iz konteksta i tvrdi da je to proročanstvo o Isusu
 
Zašto je bitno da li se ovo
Psalam 2,7Kazaću naredbu Gospodnju; on reče meni: "ti si sin moj, ja te sad rodih.
odnosi na Isusa?

Zato što bi to značilo da Isus nije Božiji sin od početka, već da je posinjen.
To bi značilo da on nije Bog već samo čovek.

Zašto se odnosi na Davida a ne na Isusa vidimo ako proučimo kontekst, tj. stihove oko to stiha



Psalam 2,1Zašto se bune narodi i plemena pomišljaju zaludne stvari?
Psalam 2,2Ustaju carevi zemaljski, i knezovi se skupljaju na Gospoda i na pomazanika njegova.
Psalam 2,3"Raskinimo sveze njihove i zbacimo sa sebe jaram njihov."
Psalam 2,4Onaj, što živi na nebesima, smije se, Gospod im se potsmijeva.
Psalam 2,5Pa im govori u gnjevu svojem i jarošću svojom zbunjuje ih:
Psalam 2,6"Ja sam pomazao cara svojega na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Psalam 2,7Kazaću naredbu Gospodnju; on reče meni: "ti si sin moj, ja te sad rodih.
Psalam 2,8Išti u mene, i daću ti narode u našljedstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Psalam 2,9Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."

Za razliku od Davida Isus nije pomazan na Sionu. On nema državu i nije susedne narode gvozdenom palicom razbijao u paramparčad.
Povrh svega pisac tog psalama je David i on jasno kaže da je Bog rekao njemu da ga od tog trenutka vidi kao svog sina.
 
U jednom tekstu sam Bog kaze Izrailu da nema poroda da nije rodio.
Sve je rec o simbolici.

A to kada Bog to kaze, zemlja je odavno stvorena, Isus ju je stvarao, on je odavno vec tu i da ju nije stvarao.
A Bog ipak kaze da nema poroda da nije rodio i da ce Izrail biti njegov porod.
Sion je mesto Bozjeg prebivanja.
Kada se u ovom kontekstu govori o Sionu, odnosi se na Boga.

Otkrivenje 14,1I vidjeh, i gle, jagnje stajaše na gori Sionskoj, i s njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime oca njegova napisano na čelima svojima.
Jovan opisuje Hrista na centralnom mestu odakle vlada Bog.
Gora Sion je visa Teologija.
O njoj se moze drzati predavanje nekoliko sati.
I sada Bog kaze da nema poroda i da ce ga dobiti kroz Izrsila:
Isaija 66,8Ko je igda čuo to? ko je vidio tako što? Može li zemlja roditi u jedan dan? može li se narod roditi ujedanput? a Sion rodi sinove svoje čim osjeti bolove.
Isaija 66,9Eda li ja, koji otvaram matericu, ne mogu roditi? veli Gospod: eda li ću ja, koji dajem da se rađa, biti bez poroda? veli Bog tvoj.

Sam Bog kaze da nece ostati bez poroda i da ce sada dobiti porod kroz Izrail.
Ako je rodio Hrista kako je bez poroda?
Pa nije ga rodio.
Samo postoje ljudi koji samo smeju da ponavljaju sta crkva ili zajednica kaze i ne sme da im protivurece iako je pogresno.

I onda Bog dalje simbolicki opisuje svoje Majcinsko ponasanje prema Izrailu:

Isaija 66,11Jer ćete sati sise od utjehe njegove, i nasitićete se, saćete i naslađivaćete se u svjetlosti slave njegove.
Isaija 66,12Jer ovako veli Gospod: gle, ja ću kao rijeku dovesti k njemu mir i slavu naroda kao potok bujan, pa ćete sati; bićete nošeni na rukama i milovani na koljenima.
Isaija 66,13Kao kad koga mati njegova tješi tako ću ja vas tješiti, i utješićete se u Jerusalimu.
 

Back
Top