DA LI SU ZATUCANI I ZLOBNI VERSKI FANATICI KRIVI ZA SVE RATOVE NA TERITORIJI BIVŠE SFRJ

TITO, KINA,KUVAJT, RUSIJA Više od tri milijarde evra starih kredita moramo da platimo u 2020, ceh veći od ZADUŽENJA ZBOG KORONE
S. Lakić 15.04.2020.
Pored tri milijarde evra novog zaduženja zbog posledica korone, Srbija u ovoj godini mora da vrati još tri milijarde evra "starih kredita". Prema informacijama "Blic Biznisa", u ovoj godini već smo platili dobar deo obaveza iz ranijih godina, ali nam preostaju i obaveze iz perioda sedamdesetih i osamdesetih godina, te obaveze prema Rusiji, Kuvajtu, Kini, Svetskoj banci.
Što se tiče kredita iz perioda sedamdesetih i osamdesetih godina, koje su tada na račun Srbije uzimali premijeri Josipa Broza Tita, od početka godine plaćeno je nepunih sto miliona evra i to prema Kuvajtu (10 miliona), Kini (4,4 miliona), Svetskoj banci (11,5 miliona) i Pariskom klubu (72 miliona).

Kako saznajemo, do kraja godine, prema ovim kreditorima, na naplatu nam dolazi mnogo više, tačno 146 miliona evra, od čega najviše prema Pariskom klubu (75 miliona evra). U julu nam na naplatu dolaze i obaveze prema Kuvajtu, oko deset miliona evra i prema KIni oko četiri miliona.

U Narodnoj banci Srbije potrdili su nam da se među top pet najvećih kreditnih obaveza koje nam ove godine dolaze na naplatu nalaze krediti iz novijeg vremena, prema Rusiji, Svetskoj banci, Kini (detaljnije pogledajte u tabeli). Najveći deo obaveza, među prvih pet, 106 miliona evra imamo po osnovu emitovanih evroobveznica. Polovinu smo platili, dok drugi deo dospeva u septembru.

Ukupne obaveze zajedno sa zaduženjem zbog korone od oko tri milijarde evra, iznosiće, kaže FIskalni savet, nešto preko 7 milijardi evra, a samo manji deo toga, odnosno nešto preko 500 miliona, država može da finansira iz svojih rezervi (depozita).

"Zbog svega toga prioritet Ministarstva finansija morao bi da bude da što pre ova sredstva obezbedi – a to praktično znači da se odmah započnu pregovori sa bankama, međunarodnim finansijskim institucijama i drugim kreditorima o uslovima pod kojim bi Srbija mogla dobiti potrebna sredstva", ocenio je Fiskalni savet.

Ovo će biti izazov budući da je veliki broj zemalja trenutno u sličnoj situaciji kao Srbija i već traži novac na međunarodnom tržištu kapitala. Кoliko je ovaj problem ozbiljan možda najbolje ilustruje podatak da je već više od 90 zemalja zvanično zatražilo finansijsku i stručnu pomoć od MMF.

Do sada je zvanično poznato da Srbija novac neće tražiti od MMF, kao i da će emitovati državne zapise u iznosu od 35 milijardi dinara.
 
Najvise je kriv sotona iz vatikana rimokatolicki papa i katolicka crkva
Davno je u ilirskim pismima dzon evans napisao pravoslavni popovi drze svoje vjernike za ruku, a rimoakatolicki svestenik njihove vuce za nos.
Mladi katolici prolaze indoktrinaciju tokom vjeronauke kod fratara gde uce da mrze i da kolju srbe cim im se ukaze prilika
Vi srbijanci slabo poznajete katolike takozvane hrvate ali ja sam odrastao sa njima,u krajevima odakle potice moj otac bilo je dosta katolickih sela tako da ih znam ko zlu paru
Pustite to pametovanje i filozofiranje ,budite oprezni zaklace vas i baciti u jamu cim im se pruzi prilika sad kad su nas zapadno istrjebili na redu je beograd i zemun tisuculjetni san
 
"Da, bio sam u bogosloviji, đak generacije, i ponosim se time, ali nisam dozvolio da mi stave okove, masku i zaslepe oči - obrazovao sam se i kroz obrazovanje razotkrio mnoge laži koje neko nameće kao jedinu istinu ... Ako Bog nije Misao, onda ni jedna vera nema smisao ... Misao, a ne molitva, nas približavaju Bogu - Dušinoj Duši i Misli Mišljenja ... Sokrat, Platon, Aristotel ... - to su moji proroci ..." - KĐK
 
"Da, bio sam u bogosloviji, đak generacije, i ponosim se time, ali nisam dozvolio da mi stave okove, masku i zaslepe oči - obrazovao sam se i kroz obrazovanje razotkrio mnoge laži koje neko nameće kao jedinu istinu ... Ako Bog nije Misao, onda ni jedna vera nema smisao ... Misao, a ne molitva, nas približavaju Bogu - Dušinoj Duši i Misli Mišljenja ... Sokrat, Platon, Aristotel ... - to su moji proroci ..." - KĐK

KĐK :hahaha:
 
Meni lično, a i poprilično, nikada nije bila u fokusu interesovanja neobrazovana rulja, ona, čak ni čoporativno, malo šta može da promeni, jer nikada i nisu u prilici da vode državu ili društvenu zajednicu, ali, veoma sam zabrinut zbog te činjenice, oni koji se, najčešće tako sami zazvaše, deklarišu kao intelektualci, a ne znaju da prave razliku između filozofije (mudrosti) i religije (poslušnosti) jesu predmet mog razmišljanja, naročito iz razloga što oni upravljaju tom neobrazovanom ruljom, profilira njihovu, na mržnji satkanu i samu po sebi zlu, »veru«, kako bi pridobili naklonost te neobrazovane i zle rulje, poltronišu tim »verskim voditeljima« i tako, ne znajući, produbljuju mržnju između jednog naroda – u konkretnom slučaju Sloveni. To i jeste jedini razlog da razjasnim razlike između filozfije (ono što je mudro) i religije (ono što je zasnovano na strahu, mržnji, lažima i samo po sebi je suludo).

Intelektualci, to se ne odnosi na one sa kupljenim diplomama i kvazi znalcima, bi morali da uoče, shvate i znaju da prave razliku između filozofije, ona je zasnovana na "nous"-u (umu), intuitivnom mišljenju i, naravno – to je ono glavno, "eidos"-u (zrenje dušom) a na pr. hrišćanstvo, a iz njega je proizašlo muhamedanstvo i u biti je isto, je bazirano na jevrejskom gimnosofizmu - čulu, verovanje u ono što su govorili proroci i sl. Dakli, filozofski gledano, filozofija izvire od onog božanstvenog u nama (nadahnuću), a hrišćanska religija na nekim šupljim petparačkim pričama nekakvih kvazi proroka, vrlo često epileptičara, (na pr, Muhamed, Jeremija, Jezekilja, Pavle i sl.) i to sa zdravim razumom nema nikakve veze - što nema istorijske teze samo po sebi je bezveze...

Filozofija je dete ljubavi, a religija tiranija koja je nametnuta od vrlo okrutnih zlobnika koji su to nametali kako bi oni živeli dobro, a njihovi vernici poslušno stado (krdo) bili i mnogo patili ... U tome je najveća razlika između ovovremenih religija i filozofije ...


Filozofi nikada nisu nikoga istrebljivali, a religija jeste, prisetimo se krstaških ratova, inkvizicije i slčnih zuluma, i još uvek to čini ..."Sveti ratovi", koji nikako da prestanu, i jeste najveće zlo ljudske civilizacije ... Najbolji, a nama najbliži, najružniji i najtužniji, primer za to su "narodi" bivše SFRJ ... Sloveni, koji su nekada bili jedan narod, su se međusobno istrebljivali samo zato što su imali različite religije i što ih je ta nakarada religija učila mržnji do svih onih koji nisu njihove veroispovesti ... To i jeste najveća tragedija svih nekadašnjih Slovena koji su se naselili na Balkan ...

Razmislite o tome i tek posle toga izrazite vaše mišljenje o napisanom ... Hvala!

Krstan Đ. Kovjenić

Meni osobno smeta što su filozofi od kršćana učinili ubojice!Ali temelje kršćanstva tj.kamen zaglavni nisu,niti mogu srušiti!Neka pati komu smeta!
 

Back
Top