Da li se trudite da budete IN

Poruka
21.521
Zestoko mi ide na nerv kad neko krene da najpre iscekuje a potom hvali Witchera ili kada kaze gledam korejske filmove...

A opet s druge strane ja sam prvi koji (pored toga sto se oslanja na preporuke ljudi kojima veruje) donosi sud o tome da li ce gledati neku seriju na osnovu recenzija i popularnosti sa neta.

Koliko na vas uticu trendovi i trenutne aktuelnosti, ili jednostavno birate one tematike, ili reditelje koji vas zanimaju?
 
Kako kada. Postoje izvesni žanrovi zbog kojih sam voljan da gledam film/serije bez obzira da li je popularna ili ne.
Nova serija Witcher je sasvim ok. Nije kao igra sa pričom (jeste ista ali je izmešan redosled - nije isti timeline). Dosta je humora u seriji. Uglavnom mi prijatelji preporuče film/seriju, pa možda odgledam.

Najbolje scene serije Witcher je kad Geralt of Rivia psuje - ****.

 
Kada je umetnost u pitanju, imam utisak da uvek stojim u nekom izlogu kom prilaze pesme, romani, slike, fotografije, filmovi, serije, muzička ostvarenja itd, ali uglavnom ostajem ravnodušna. Onda se desi prava stvar koja me kupi, i ona odražava neku moju pravu meru u odrđenom trenutku-šta god to značilo.
Zbog pukog trenda neću dozvoliti da me nečija umetnost kupi, to može samo biti ako me takne u pravi živac...
Pre 20god. nisam imala čulo za neke stvari koje su mi sada interesantne, ali to ne znači da će mi sve stvari iz tog vremenskog perioda biti jednako ili uopšte interesantne, niti to znači da ne umem da percipiram trendove današnjice mada sam za mnogo stvari koje su u trendu tokom poslednje te dve dekade dobrovoljno slepa i gluva na svoju odgovornost.
 
Kako kad, s obzirom da se trenutno digla fama oko oskara, u tom smislu aktuelnosti i sve ta senzacija oko tog dogadjaja uticu na mene da pogledam makar nekoliko najboljih kandidata, a sva je prilika da cu ih pogledati i sve.

Kad nema nekih velikih najava, onda gledam po sopstvenom nahodjenju, kucam recimo "movies about" pa sad tema koja me zanima, ili posecujem neke forume gde citam recenzije pa na osnovu toga, samo sto mi uglavnom treba duze vremena da nadjem film nego da ga pogledam...
 
Zestoko mi ide na nerv kad neko krene da najpre iscekuje a potom hvali Witchera ili kada kaze gledam korejske filmove...

A opet s druge strane ja sam prvi koji (pored toga sto se oslanja na preporuke ljudi kojima veruje) donosi sud o tome da li ce gledati neku seriju na osnovu recenzija i popularnosti sa neta.

Koliko na vas uticu trendovi i trenutne aktuelnosti, ili jednostavno birate one tematike, ili reditelje koji vas zanimaju?

...gledao sam jednu korejsku seriju,
zaista dobro uradjenu
bez nakaradnosti korejskih saolinkosti...bas dobro uradjena
i sad nigdje da nadjem bilo kakvu sansu da je opet odgledam...
 
Zestoko mi ide na nerv kad neko krene da najpre iscekuje a potom hvali Witchera ili kada kaze gledam korejske filmove...

A opet s druge strane ja sam prvi koji (pored toga sto se oslanja na preporuke ljudi kojima veruje) donosi sud o tome da li ce gledati neku seriju na osnovu recenzija i popularnosti sa neta.

Koliko na vas uticu trendovi i trenutne aktuelnosti, ili jednostavno birate one tematike, ili reditelje koji vas zanimaju?
Ako pod trendove misliš Transformerse i ostale slične budalaštine, ne. Nisam pogledala američanski film ne znam otkad, mada priznajem da ne gledam ni druge. Korejski horor filmovi su skroz ok. Ne znam jel neko gledao turske horore - neverovatno, ali veoma dobri.
Elem, e baš me briga za in, ko i celog života. Tokom gimnazije bila sam metalac, kad skoro niko nije slušao metal. Danas, jedva čekam da prođu određene stvari, pa da pokupujem svu moguću steampunk garderobu - koja nije in, ne u Srbiji, već se meni lično dopada. Ko što sam uvek u životu radila izbore, na sreću ili štetu - po svom ličnom nahođenju, a ne šta SVET kaže. Zabole me neka stvar za svet.
 
Када се нешто баш претерано рекламира, ја за инат нећу да гледам. Свега једном је филм који је добио Оскара био по мом укусу а то је Ињаритуов Човек-птица.
Волим оно што ја изаберем а то често није предмет велике приче нити тренутне моде.
 
ја проверим али скоро увек је срање није по мом укусу. Суперхироз не могу да смислим, иако сам видео, кад сам морао због других да гледам, да су мајсторски урађени. Вичер сам изгубио интерес после 2-3 емисије, Гејмотронс нисам ни целу емисију, али сам Месију на изуст изгледо (заврзлама по приципу мож да буде ал не мора да значи).
 

Back
Top