Da li pričate sami sa sobom?

Sa kojom sobom najčešće pričate?


  • Ukupno glasova
    12
Kad sam sama, sasvim sama. Kad su tu drugi ljudi, s drugim ljudima sam, ne ptičam tad sama a sobom.
Takođe nekad osmišljavam neke šale, pa se zabavim. Puštam fore i smejem se. Ludo burazeru.
A kaže psihologija da je to zdravo i da nema ničeg nenormalnog u tome.
 
Nez, ja u poslednje vreme pričam sama sa sobom revidirajući prošlost, dakle kažem nekim ljudima šta i kako. Nekim koji više nisu deo mog života i verovatno neće taj razgovor da se desi.
Što? Frka ti da im kažeš to u lice, ili misliš da to više ne bi imalo efekta? Zvuči k'o da si im nešto ostala dužna (htela si reći, ali nisi).Nekad je bolje reći šta imaš, makar i u poruci, jer sutradan već može biti kasno.Razmisli o tome!😉
 
Što? Frka ti da im kažeš to u lice, ili misliš da to više ne bi imalo efekta?
Nekad mi je frka, nekad mislim da ne bi imalo efekta. Nekad ne dođem do tih reči kada sam s njima, zaboravim šta sam htela, a mozak procesuira kad ostane sam. U pravu si treba reći, kad sam rekla nedavno, proizvela sam konflikt, jbg, ali se tenzija spustila i sad je ta osoba drugačija prema meni. Teško ljudi priznaju da su nešto zahjebali, ali nešto u njima prizna. :)))
Pa i meni ljudi retko zameraju nešto, a lakše bi i meni i nama bilo da kažu. Nez, vaspitanje, šta li je. Nedostatak intime...
 
Nekad mi je frka, nekad mislim da ne bi imalo efekta. Nekad ne dođem do tih reči kada sam s njima, zaboravim šta sam htela, a mozak procesuira kad ostane sam. U pravu si treba reći, kad sam rekla nedavno, proizvela sam konflikt, jbg, ali se tenzija spustila i sad je ta osoba drugačija prema meni. Teško ljudi priznaju da su nešto zahjebali, ali nešto u njima prizna. :)))
Pa i meni ljudi retko zameraju nešto, a lakše bi i meni i nama bilo da kažu. Nez, vaspitanje, šta li je. Nedostatak intime...
Jeste...bolje je reći zbog sebe! Nećeš sebi zameriti,mada treba birati prave reči.Meni je teško da biram reči... zato se trudim da ne reagujem uvek na "prvu loptu", ali mi je teško i da ostanem dužna.Retko ljude stavljam " na ignore"...to obično znači, da taj više za mene takoreći i ne postoji. Nekih "monologa" se treba osloboditi, jer ih vrtimo u glavi i premotavamo iznova. Obično tamo, gde jeste nešto ostalo nedorečeno.
 
Poslednja izmena:

Back
Top