Da li ljubav ne zna za godine?

Nemam ćerku i ne dajem šbkb odgovore. Mogu za sebe da kažem da su granice na plus minus par godina zato što ja tako biram, ne mogu drugima da određujem šta će. Naposletku, jako je malo primera ljubavi i neke veće razlike, ne samo u godinama, ali ljudi i spajaju interesi a ne leptirići.
 
Nemam ćerku i ne dajem šbkb odgovore. Mogu za sebe da kažem da su granice na plus minus par godina zato što ja tako biram, ne mogu drugima da određujem šta će. Naposletku, jako je malo primera ljubavi i neke veće razlike, ne samo u godinama, ali ljudi i spajaju interesi a ne leptirići.
Čuj to, nemam ćerku pa sta me briga... Ako nekod doživi da mu prijatelj vršnjak merka ćerku 30 god mladju...
 
U mladosti zenama je daleko veca vrednost nego muskarcima, mnogi joj prilaze, ona bira malu manjinu, neki decko moze biti iznatprosecan i imace manje sansi nego prosecna ili ispotprosecna devojka.

U starijim godinama zenama opada vrednost dok muskarcima raste, sada muskarci ne zele svoje vrsnjakinje jer su im privlacnije mladje a cesto su i mladjima privlacni stariji muskarci, nekad imaju i vise sansi nego njeni vrsnjaci.

Zar nije posteno da svako dodje na red, devojke su u mladosti mogle da biraju, zasto onda muskarci u starijim godinama ne bi mogli da dodju u situaciju da isto biraju? Zasto su bas godine toliko bitne ako nisu u tolikoj meri bitni cak ni nacionalnost, bolesti, boja koze i sl? Nije greh odbijati vrsnjakinje koje su u mladosti odbijale mnoge, to je reciprocitet, i to je pravda. Ako zena ima puno iskustava iza sebe a muskarac ima malo iskustava jer imaju u mladosti manje sansi, zasto nije u redu traziti devojku koja ti je slicna po iskustvu? Da li bi stariji muskarci trebalo da se odreknu dobrih prilika cak i ako su te mladje puno zainteresovane za njih samo zato sto to kazu neke bake koje su u mladosti odbijale pa bi da na taj nacin i dalje trenutno povecavaju sebi sanse, da slusaju misljenja nekih nebitnih i da se toga odreknu? Ne mislim na pedofiliju. To je neki zenski lobi koji muskarce drzi u podredjenom polozaju ili sta? U redu je traziti nekoga slicnog sebi po kolicini iskustava i odbijati one koje su odbijale mnoge jer im je opala vrednost, to je posteno.

Ako budem imao 60 godina, ako budem bio nevin i budem odlicno izgledao i tako mnogo mladje za svoje godine (a tako cu i izgledati za svoje godine i bicu u formi), zasto ne bih mogao da trazim istu takvu zensku osobu? Ako vec ne mogu da nadjem istu takvu jer su retkost (nevinu necu ni naci pa bih napravio kompromis da ne mora takva da bude), zasto bih morao bas da se zadovoljim nekom zenom sa isto 60 godina koja izgleda mnogo starije od mene i koja ima neuporedivo vise iskustava i kojoj je opala vatrenost umesto da budem sa nekom koja ima 35 - 40 godina koja po izgledu izgleda slicno kao ja, koja je i mozda malo manje zrela isto kao ja, koja je po vecini stvari slicnija nego ona od 60? Zasto je bas ta brojka koja se tice godina svetinja umesto da to budu licna svojstva?
 
Poslednja izmena:

Back
Top