Da li je vredno upisati drugi fakultet?

Veljko001

Početnik
Poruka
8
Poštovanje svima. Student sam treće godine IT, i u poslednje vreme sam u dilemi da li da upišem Kriminalističko policijski univerzitet. Kada sam upisivao fakultet nisam se spremio za akademiju pa sam upisao IT. Zbog nekih privatnih problema nisam bio u mogućnosti da konkurišem narednih godina. Sada su se stvorili uslovi za to. Pa me zanima da li je vredno baciti 4 godine života za ponovno studiranje. Takođe zanima me da li ima ovde neko sa akademije, želeo bih da postavim par pitanja, da li mogu biti na budžetu ili ne, i ako ne, da li kao samofinansirajući student mogu biti u internatu. Takođe da li mogu ubrzati proces upisivanjem više predmeta odjednom, itd. Hvala vam puno na odgovoru i vašem iskrenom mišljenju i izdvojenom vremenu.
 
Ne bacaš ništa, a pošto imaš volju, želju i najverovatnije spremnost bolje pokušaj nego o tome da razmišljaš svake godine dok ti ne bude kasno da pokušaš.

ako te odbiju znaš da si pokušao a i imaš plan B koji je postao plan A...

završi i prvi. odložiš ukoliko moraš narednu godinu...

i ne zaboravi umesto IT stručnjak koji može da radi u bilo kojem sektoru ti ćeš preći u sektor bezbednosti...
 
Poštovanje svima. Student sam treće godine IT, i u poslednje vreme sam u dilemi da li da upišem Kriminalističko policijski univerzitet. Kada sam upisivao fakultet nisam se spremio za akademiju pa sam upisao IT. Zbog nekih privatnih problema nisam bio u mogućnosti da konkurišem narednih godina. Sada su se stvorili uslovi za to. Pa me zanima da li je vredno baciti 4 godine života za ponovno studiranje. Takođe zanima me da li ima ovde neko sa akademije, želeo bih da postavim par pitanja, da li mogu biti na budžetu ili ne, i ako ne, da li kao samofinansirajući student mogu biti u internatu. Takođe da li mogu ubrzati proces upisivanjem više predmeta odjednom, itd. Hvala vam puno na odgovoru i vašem iskrenom mišljenju i izdvojenom vremenu.
Veljko, ako zaista volis programerstvo zavrsi IT studije i usavrsi znanje sto je vise moguce.
Kroz rad sa kriminalcima ces se jednog dana zapitati ko je u stvari kriminalac i tada nastaje problem.
 
Poštovanje svima. Student sam treće godine IT, i u poslednje vreme sam u dilemi da li da upišem Kriminalističko policijski univerzitet. Kada sam upisivao fakultet nisam se spremio za akademiju pa sam upisao IT. Zbog nekih privatnih problema nisam bio u mogućnosti da konkurišem narednih godina. Sada su se stvorili uslovi za to. Pa me zanima da li je vredno baciti 4 godine života za ponovno studiranje. Takođe zanima me da li ima ovde neko sa akademije, želeo bih da postavim par pitanja, da li mogu biti na budžetu ili ne, i ako ne, da li kao samofinansirajući student mogu biti u internatu. Takođe da li mogu ubrzati proces upisivanjem više predmeta odjednom, itd. Hvala vam puno na odgovoru i vašem iskrenom mišljenju i izdvojenom vremenu.
Moj bi ti savjet bio da prvo završiš IT. Nakon toga možeš da upišeš i kriminalistiku, nije ti kasno, ako ti se bude dalo. Ono što znam da kod nas u Bosni možeš da ubrzaš studiranje, tj.da daješ 2 godine za jednu, ali uslov da ti to dozvole je da moraš da imaš prosjek preko 8. Da li to može u Srbiji neznam, trebalo bi se raspitati.
 
Poštovanje svima. Student sam treće godine IT, i u poslednje vreme sam u dilemi da li da upišem Kriminalističko policijski univerzitet. Kada sam upisivao fakultet nisam se spremio za akademiju pa sam upisao IT. Zbog nekih privatnih problema nisam bio u mogućnosti da konkurišem narednih godina. Sada su se stvorili uslovi za to. Pa me zanima da li je vredno baciti 4 godine života za ponovno studiranje. Takođe zanima me da li ima ovde neko sa akademije, želeo bih da postavim par pitanja, da li mogu biti na budžetu ili ne, i ako ne, da li kao samofinansirajući student mogu biti u internatu. Takođe da li mogu ubrzati proces upisivanjem više predmeta odjednom, itd. Hvala vam puno na odgovoru i vašem iskrenom mišljenju i izdvojenom vremenu.
Dosta ti je 1 faks
 
Ako ikako možeš, prvo završi IT.
Ja sam u srodnoj struci spram onoga na šta ti želiš da pređeš, i recimo da je to tip obrazovanja gde ako nemaš neku podršku i zaleđinu, moraš da ulažeš mnogo rada i volontiranja, da bi dospeo tu gde želiš da budeš.
U IT sektoru je i dalje zdravija konkurencija, a uvek je super imati dva fakulteta.
 
Moj savet da zavrsis IT, a KPU, zna se ko tu upada, kako se i kome dele ocene i ko dobija posao, jednostavno Mario je lepo gore rekao bilo koji faks u Srbiji - u sustini gubljenje vremena. Htela sam da upisem EKOF, ukljucila sam TV i videla da ministar finansija ne zna kako se sastavlja nabavna cena onda sam shvatila da bi najveća besmislenost mog života bila da se mucim na ekofu u Srbiji zato sam upisala Višu... ili strukovne ili zavrsi to sto si krenuo, moj savet :)
 

Back
Top