Da li je bolje imati 400m2 u Kuli ili 50m2 u Beogradu? Vol.9 (oboji me u skeptičnu boju)

Pitanje svih pitanja?

  • Crni sok

    glasova: 8 25,8%
  • Žuti sok

    glasova: 5 16,1%
  • Egzotik

    glasova: 22 71,0%

  • Ukupno glasova
    31
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne znam, oboji me u skeptičnu boju ako taj njegov faks nisu potemkinova sela...
Da, i meni je iznenađenje to što je to pomenuo.
Mada, mi smo to matrično rešavanje učili u prvoj godini faksa, negde krajem oktobra (prvi mesec nastave). I nešto se ne sećam da su se studenti masovno odavali Miroljubu usled nemogućnosti savladavanja gradiva.
Doduše, to su bili STUDENTI, a ne kupci diplomi na odloženo
 
Vidis kako nista ne znas o politici Tokacu. Sloba je priznao svoj poraz, ima i video na youtubu. Stambolica su ubili zuti kako bi naneli stetu Slobi, i pripisali mu to ubistvo. To ubistvo je izvrsio Dusan Spasojevic.

Pa priznao je kada ono bese? Hahahha ****** je hteo drugi krug bese sta bi?

Jeste Stambolic koji je trebao biti kandidat DS, ubio ga DS lol da bi ga tek 2003. nasli i pripisali Slobi koji je bo uveliko u Hagu.

Logika ti bas nije jaca strana.
 
Vidis kako nista ne znas o politici Tokacu. Sloba je priznao svoj poraz, ima i video na youtubu. Stambolica su ubili zuti kako bi naneli stetu Slobi, i pripisali mu to ubistvo. To ubistvo je izvrsio Dusan Spasojevic.
Dosta često koristiš argument kojim pravdaš zlotvore: "Znate, mog političkog protivnika ubili su politički protivnici samo iz čiste pakosti, meni da naude".
 
Najezda komaraca - ima li nade? VIDEO
Beograd -- S prvim pravim letnjim danima, stigla nam je najezda komaraca. Svi se pitaju kada će ove "krvopije" biti zaprašivane.
IZVOR: B92, PRVA PONEDELJAK, 6.07.2020. | 09:32


Podeli
Ilustracija: Depositphotos/Wizzard

Ilustracija: Depositphotos/Wizzard​
Međutim, kako podsećaju nadležni, prema važećim evropskim propisima, zaprašivanje komaraca iznad urbanih sredina je zabranjeno, tako da se tretiraju njihova staništa na obodima gradova.

Za Beograđane to znači, pre svega, tretiranje velikog ratnog ostrva a trenutno se, kako kažu nadležni, tretiraju larve komaraca.


Međutim, ono što je primetno u glavnom gradu je prava invazija komaraca, od koji se praktično ne može živeti.

Nadležni ponavljaju da je zabranjeno zaprašivanje komaraca iznad urbanih sredina, a kako dodaju očekuje se da će sve mere koje se preduzimaju rezultate dati tokom jula i avgusta.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=07&dd=06&nav_category=12&nav_id=1703767

Tako je to kad zivis na mestu gde je bila nekad mocvara . Starosedeoci komarci brane svoja vekovna ognjista od dosljaka ...
 
HARAJU I KRPELJI U GRADSKIM PARKOVIMA

#UZASIBEOGRADA

Znači ova vlast nam je devastirala sve institucije. Pa mi više ni komarce ne možemo da suzbijemo. Slušaj njih, prema evropskoj direktivi....ma nemoj, kada treba nešto da se ne radi onda se odmah primene evropske direktive, a kada te evropske direktive traže da se nešto uradi e onda se prolongira, traži produžetak roka za primenu, improvizuje itd.

Sada že ti komarci da krenu da prenose onaj virus Zapadnog Nila koji ima iste simptome kao grip a smim tim i kao Covid i opet s*anje celo leto.

Ja za svojih 40 godina života nisam doživeo ovakvu nesposobnost vlasti. Da mi najzdu svega i svačeka doživljavamo od te 2012. Ove godine nikada više krpelja takođe, mom kolegi oba deteta ujeo krpelj u razmaku od sedam dana, prijatelju dva puta isto dete ovog proleća i to u gradskim parkovima a ne na nekim divljim livadama u prirodi.
(Bane, 6. jul 2020 09:55)
 
Pojavio se i virus zapadnog nila :eek:

Ada ciganlija, Ada huja, Veliko ratno ostrvo, Bojčinska šuma, Košutnjak, Topčider, leva obala Dunava... Kako uopšte neko može da pomisli da se tu mogu eliminisati komarci osim zaprašivanjem iz vazduha???
Već je javljeno da se pojavila groznica zapadnog Nila... OSNOVNO JE PRAVILO TOKOM SVAKE EPIDEMIJE (A NEKMOLI PANDEMIJE BOLESTI ZA KOJU NEMA LEKA) DA SE MORA VRŠITI PREVENCIJA I SPREČAVANJE RAZVOJA DRUGIH ZARAZNIH BOLESTI!!!
Molim vas ljudi, zaprašite komarce, više ne pomažu ni tablete za komarce ni autan...
(Shone, 6. jul 2020 10:02)
# Link komentara


Preporučujem (+77)
Ne preporučujem (0)


Izgleda da u beogradu jedino pomazu pcelarski kombinezoni ako zelis da prosetas negde napolju

0845-Kombinezon-Ultrabareez.gif
 
Идеш негде?

Повремено прочитам ове тугаљиве наслове - Грчка протерала Србина, Грчка затворила границу - па нисам сигуран где се може.
Кажу да сад мигранти шверцују Србе за Грчку. Тако да aко си добар с мигрантима можеш где оћеш.
 
Nigde medveda na spisku

Al zato komarci kidaju

Уууу сви Београђани ће да поцркају.

Осим што неће.

Јер су комарци опасни у Африци.

Где преносе маларију.

И нисам веровао да ћу икоме икада ово морати да нагласим, али... боље је да те нападне комарац, него медвед.

Али тако је то са тобом Тикси, и твојим "што је баби мило" полу-информацијама.
 
Уууу сви Београђани ће да поцркају.

Осим што неће.

Јер су комарци опасни у Африци.

Где преносе маларију.

И нисам веровао да ћу икоме икада ово морати да нагласим, али... боље је да те нападне комарац, него медвед.

Али тако је то са тобом Тикси, и твојим "што је баби мило" полу-информацијама.


Opasni su i u Beogradu. Prenose virus zapadnog nila protiv kojeg nema leka... I od kojeg umiru hiljade godisnje u svetu.

Teco mog prijatelja je umro prosle godine u Beogradu od virusa zapadnog nila u Avgustu mu bila sahrana.
 
Opasni su i u Beogradu. Prenose virus zapadnog nila protiv kojeg nema leka... I od kojeg umiru hiljade godisnje u svetu.

Teco mog prijatelja je umro prosle godine u Beogradu od virusa zapadnog nila u Avgustu mu bila sahrana.
Prosle je godine umrla samo jedna zena ( mnogo bre lazes)


Žena (84) iz Beograda, koja je bila hronični bolesnik i obolela od groznice Zapadnog Nila, umrla je na Infektivnoj klinici u Beogradu.


To je prva žrtva koja se može dovesti u vezu sa groznicom Zapadnog Nila, virusnog oboljenja koje prenose zaraženi komarci.
Prema podacima Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut", u Srbiji je do danas registrovano troje obolelih od groznice Zapadnog Nila, dok je jedna osoba, inače hronični bolesnik, umrla.


Do 15. avgusta, u zemljama EU registrovano je šest smrtnih ishoda koji se mogu dovesti u vezu sa obolevanjem od groznice Zapadnog Nila, i to u Grčkoj četiri i u Rumuniji dva.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top