Da li biste radije služili Bogu iz ljubavi, ili usled pretnje paklom ako to ne radite?

Schrodinger

Poznat
Poruka
9.034
Zasto bog to nije uredio tako da i oni koji ga velicaju i ostali imaju slicne vecne perspektive, pa da na osnovu toga vidi ko ga stvarno voli a ko samo gleda licni interes da se spase bede? :think:

Jer judeohriscansko-islamisticka teologija kaze radi se o slobodnoj volji a ne interesu. A glavni pokretac okretanja istoj su upravo problemi (bez nevolje nema bogomolje) i strah da bi moglo biti jos gore.

Dakle generalno bih rekao da je pretnja jaca i cesca motivacija od ljubavi? A kazu da su mnogi veliki vernici i sveci na samrti imali upravo vizije pakla kao paradoks, cak da su te vizije pocele da se javljaju tek sa judeohriscansko-islamistickim praksama ili ih je mozda bilo i ranije.

Takodje slicno vazi i za greh. Mozemo uociti analogiju sa tim kakvo bi bilo ljudsko drustvo da nema pravosudnog sistema nego samo zakon dzungle. Bio bi veci broj gresnika ali opet bi cinili manjinu. Tu bi slobodna volja dosla do izrazaja i da se vidi ko je kakav.
 
Poslednja izmena:
To nije tacno , ko se plasi pakla vernik nije...sujevernik jeste..

Ali podrzavam stanje da se svi plase pakla, jer glupi ljudi i budale i stoka nevaspitana kad se ne plasi pakla to je tek pakao...


Dakle stanje bi izgledalo ovako , pravi vernik se ne plasi pakla, ali je pravi vernik pa ne pravi pakao....ali su retki u pi...materinu...
Onda idu poluvernici i sujevernici , a tu je pakao ako se ne plase pakla...

I onda idu ovi ostali koji su sve i svasta i ne plase se pakla...

A sto se tice ljubavi , sine, to tek sa sluzenjem ili sa razmisljanjem nema veze...
To je za bezumne iskljucivo...
 
Ali podrzavam stanje da se svi plase pakla, jer glupi ljudi i budale i stoka nevaspitana kad se ne plasi pakla to je tek pakao...


Dakle stanje bi izgledalo ovako , pravi vernik se ne plasi pakla, ali je pravi vernik pa ne pravi pakao....ali su retki u pi...materinu...
Onda idu poluvernici i sujevernici , a tu je pakao ako se ne plase pakla...

I onda idu ovi ostali koji su sve i svasta i ne plase se pakla...
Ja sam taj koji je sve i svašta i veći nevernik od sviju vas ovde ukupno, pa znam šta treba i šta ne treba ne treba mi religija i bog za to. Deca se plaše o božjim pričama o paklu i ubijanju. Ja već živim u paklu tako da sam imun na sve.
 
Zasto bog to nije uredio tako da i oni koji ga velicaju i ostali imaju slicne vecne perspektive, pa da na osnovu toga vidi ko ga stvarno voli a ko samo gleda licni interes da se spase bede? :think:

Jer judeohriscansko-islamisticka teologija kaze radi se o slobodnoj volji a ne interesu. A glavni pokretac okretanja istoj su upravo problemi (bez nevolje nema bogomolje) i strah da bi moglo biti jos gore.

Dakle generalno bih rekao da je pretnja jaca i cesca motivacija od ljubavi? A kazu da su mnogi veliki vernici i sveci na samrti imali upravo vizije pakla kao paradoks, cak da su te vizije pocele da se javljaju tek sa judeohriscansko-islamistickim praksama ili ih je mozda bilo i ranije.

Takodje slicno vazi i za greh. Mozemo uociti analogiju sa tim kakvo bi bilo ljudsko drustvo da nema pravosudnog sistema nego samo zakon dzungle. Bio bi veci broj gresnika ali opet bi cinili manjinu. Tu bi slobodna volja dosla do izrazaja i da se vidi ko je kakav.
Čovek uvek ima slobodnu volju koja se ogleda u tome da živi u skladu sa duhovnim zakonima ili da ih ignoriše.
Što se tiče slčuženja Bogu postoji samo jedan jedini način a to je služenje iz ljubavi i sa ljubavlju. Takvi pojedinci su se razvili dohovno toliko da su ovladali svojim čulima, nagonima i svim negativnim pasijama uma. Kao takvi žive u skladu sa duhovnim zakonima i sve što rade, rade iz ljubavi.

Naravno, humana svest još nije dosegla tako visoke standrade, niti poznaje duhovne zakone niti vlada svim gore navedenim kod sebe.
Ovo jednako važi za sve religije ovoga sveta ali i za ateiste. Jer, nije neophodno slediti ijednu religiju ili biti lider neka od religija da bi se moglo živeti u skladu sa Zakonom Ljubavi, najvišim i najosnovnijim duhovnim zakonom. Ovakvi znaju Sebe kao duhovno Biće, Dušu i znaju Boga jer su dosegli visoko stanje svesti do kojeg se dolazi samo na jedan jedini način a to je posredstvom Slušanja REČI Boga a REČ Boga nije ni jedna od knjiga. Zato i treba znati da se KNJIGE ČITAJU A REČ BOGA SE SLUŠA. Ona se ne može zapisati niti izgovarati ali se može slušati i to jedino duhovbnim sluhom....
 
koliko ja posmatram svet malo njih se boji boga ali odlično pravdaju grešnost. uopšte ne pije vodu da neko služi bogu iz straha, možda tripuje da je sve bogougodno što radi.
Isus je objasnio šta to znači
25:35 Jer ogladneh, i daste mi da jedem; ožedneh, i napojiste me; gost bijah, i primiste me;
25:36 Go bijah, i odenuste me; bolestan bijah, i obiđoste me; u tamnici bijah, i dođoste k meni.
------
25:40 I odgovarajući reče im: Zaista vam kažem: kad učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
 
Zasto bog to nije uredio tako da i oni koji ga velicaju i ostali imaju slicne vecne perspektive, pa da na osnovu toga vidi ko ga stvarno voli a ko samo gleda licni interes da se spase bede? :think:

Jer judeohriscansko-islamisticka teologija kaze radi se o slobodnoj volji a ne interesu. A glavni pokretac okretanja istoj su upravo problemi (bez nevolje nema bogomolje) i strah da bi moglo biti jos gore.

Dakle generalno bih rekao da je pretnja jaca i cesca motivacija od ljubavi? A kazu da su mnogi veliki vernici i sveci na samrti imali upravo vizije pakla kao paradoks, cak da su te vizije pocele da se javljaju tek sa judeohriscansko-islamistickim praksama ili ih je mozda bilo i ranije.

Takodje slicno vazi i za greh. Mozemo uociti analogiju sa tim kakvo bi bilo ljudsko drustvo da nema pravosudnog sistema nego samo zakon dzungle. Bio bi veci broj gresnika ali opet bi cinili manjinu. Tu bi slobodna volja dosla do izrazaja i da se vidi ko je kakav.
Pakao ne postoji.
Kod Boga sam zbog istine i ljubavi
 
nije to robovlasnicki sistem vec ljubav prema Bogu.............jer ako ne volis Boga ides u pakao................imas slobodnu volju da odlucis i niko te ne tera da volis Boga.
Значи ко не верује у Бога треба да се плаши пакла (у који не верује) да би спасио душу (у коју не верује) ?
 
Dakle generalno bih rekao da je pretnja jaca i cesca motivacija od ljubavi?
ali zasto uopste mora da se pravi ta diverzija ili-ili, pa koje "ili" je jace?
koji je smisao?
ja tebe shvatam kao da nam nudis 2 krajnosti, pa da biramo, ali rece interes i sloboidna volja, i onda je moj odgovr ovaj:
put, istina i zivot
ili
Nego ide čas i već je tu kada će se pravi bogomoljci moliti Ocu u duhu i istini; jer Bog želi takve bogomoljce" (Jovan 4:23).

daklem, motivacija je samo i samo ISTINA, i tu nema onda ruzna-lepa, paklena-ljubicasta...nema diverzije, jer istina je prosto istina, kakva god, pomiri se sa njom, a diverzija se mani bolje, nisu preporuycljive, kao ni dualizmi za neiskusne
 
To sto neki ljudi veruju da druge treba smestiti u pakao je zapanjujuce. Satanistima upravo odgovara takvo shvatanje - jer kad bi stvarno napravili pakao rekli bi eto covecanstvo i samo smatra da mu je tu mesto.
ma pusti ti to sta neki ljudi veruju, jer oni tebi sluze samo za alibi, a istina o paklu i raju je ipak komplikovanija; ovo sto ja pokusavam da ti objasnim je koncept da ti ne padas na fore ili-ili, ponude ti se dve opcije pa da biras [sto u sustini i ti nama nudis sa temom], vec da sagledas celokupnu situaciju i zauzmes svoje stanoviste nevezano za te dve opcije, mozda su prevarne, kako ces da znas unapred? dakle, radi se o postavci, ali ti razumes da bi onda morao da priznas: - >> ''da, moja postavka "ili-ili" je mozda pogresna'' <<?
p.s. to sto ja pokusavam da predocim jeste u kontekstu filozofije, ali i religije, dualizmi, dvojstvo, jedinstvo i borba suprotnosti, dijalektika, i tome slicno, racunam mnogi bi mogli da se ukljuce odatle, sa tog stanovista, jel tako:RIA77 ? da mi ne pritiosnemo odmah sa dogmatikom, nego da im damo prostora da se razmahnu, pa bi posle videli mozda dodjemo do necega? ja bar nemam predrasuda., ili mislim bar da nemam.
 
Poslednja izmena:
Uvek imam tri teorije....jer tri su vrste ljudi medju ljudima....

Tako za religiju , svi mi znamo kako boranija razmislja...sve je na bogu , tvoje je samo da se molis da te postedi .....topovsko meso strategija i bog cudotvorac

Za ucitelja je drugi pristup....onaj koji vidi i bori se, jer data mu je sloboda izbora, a on je koristi da se bori....To je teorija bog deluje kroz ljude.....a sam ne cini cudesa....

I treci soj ljudi su oni koji boga gledaju duhovno, ali nisu tumaci religijskih knjiga i predanja....
 
.topovsko meso strategija i bog cudotvorac
pa, eto sada je bar jasno u osvit ww3 da je covecanstvo iskukalo da samo sebi bude topovsko meso, a ne bozije
To je teorija bog deluje kroz ljude.....a sam ne cini
as you wish
I treci soj ljudi su oni koji boga gledaju duhovno, ali nisu tumaci religijskih knjiga i predanja....
znaci mastaju, izmisljaju neke svoje sinkretske vere i religije, prave buckurise i papazjanije

a ti ne rece u kojoj si grupi
 
pa, eto sada je bar jasno u osvit ww3 da je covecanstvo iskukalo da samo sebi bude topovsko meso, a ne bozije

as you wish

znaci mastaju, izmisljaju neke svoje sinkretske vere i religije, prave buckurise i papazjanije

a ti ne rece u kojoj si grupi
Moras u sve tri da budes, probaj kad svi oko tebe mole i usrali se od straha da poginu da ispadnes da se ti ne bojis, ....to ima da te mrzi iz dna duse , ko si pa ti da se ne plasis i verujes u nesto drugo a ne u postedu i milost od boga...da im kvaris sa jeretickim mislima zajednicku karmu...
 
Moras u sve tri da budes, probaj kad svi oko tebe mole i usrali se od straha da poginu da ispadnes da se ti ne bojis, ....to ima da te mrzi iz dna duse , ko si pa ti da se ne plasis i verujes u nesto drugo a ne u postedu i milost od boga...da im kvaris sa jeretickim mislima zajednicku karmu...
izvinices, ali to tvoje je papazjanija, ja sam u 4 grupi, mastas mnogo
 

Back
Top