Crni helihopteri nad Amerikom - priprema za uvodjenje vanrednog stanja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Хеликоптер је ваздухоплов који се одржава у ваздуху и креће кроз ваздух помоћу једног или више хоризонталних ротора (пропелера). Хеликоптери су класификовани као ваздухоплови са ротационим крилима (узгонским површинама) за разлику од класичних ваздухоплова са фиксним крилима. Реч „хеликоптер“ је настала од грчких речи „Хеликс“ (спирала) и „птерон“ (крило). Хеликоптер са мотором је измислио Словак Јан Бахил.

helikopter-290381.jpg
 
A autor teme moze da pokusa da nam pojasni ovo

With no notification whatsoever and under the pretext of "terrorism training," choppers are buzzing around Denver and even causing damage to people's property by flying well below legal altitudes

Kome je pilot ili aeroklub duzan da prijavi let?
Koja je minimalna visina civilniih vazduhoplova?
Na koji nacin oni prouzrokuju stetu?
 
moguce da su ti hilikopteri leteli zbog poplava

Poplave na Srednjem Zapadu SAD
18. jun 2008. | 16:26 | Izvor: B92
Beograd -- Velike poplave na američkom Srednjem Zapadu i dalje ostavljaju za sobom pustoš. Spasilačke ekipe helikopterom i brodovima izvukli su iz reke desetak ljudi.

Za sada se ne zna koliko ljudi je povređeno. Milioni vreća sa peskom nagomilani su kako bi zaustavili izlivanje reke Misisipi. Veći deo države Ajove je pod vodom. Prema svim kriterijumima, ovo su najveće poplave u Americi u poslednjih 15 godina, a šteta prevazilazi milijardu i po dolara.

Poplave su već ugrozile niz kuća i poslovnih objekata. Vlasti kažu da je nesreća mogla da bude gora i da čak ni posle velikih poplava 1993.godine vlada nije preduzela dovoljne mere predostrožnosti.

Država je kupila veći deo zemljišta oko reke Misisipi, pošumila ga i pretvorila u parkove.

"Sarađujemo sa grupom inžinjera koji konstruišu nasipe. Za sada je dostavljeno oko 11 miliona vreća sa peskom kako bi se zaštitilo ovo područje", kaže Bob Pauers iz Federalnog odeljenja za prirodne katastrofe.

Misisipi i dalje nadolazi. Sva ta voda nizvodno preti da poplavi i američke države Ilinois i Misuri. Stanovnici Misurija pripremaju se za rekordne poplave, tokom kojih se očekuje da nivo vode poraste i za 10 metara.

"Za sada smo bili uspešni i ispunili smo gotovo sve što je od nas traženo. Radimo neprestano, 24 sata dnevno i ne planiramo da odemo odavde dok se sve ne završi", kaže Pauers.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top