Chelsea Wolf

LastDay

Leptirica
Poruka
5.701
„Mislim da bih duboko u sebi volela da imam jedan od onih zaista oštrih glasova kao što je
imao Kurt Kobejn, pa možda to nadoknađujem iskrivljenim gitarama.“
(Č.Vulf)


38fd0a8f2ef9eeec5bdcf53491d4bcba.jpg


Čelsi Džoj Vulf (rođena 14. novembra 1983.)
je američka pevačica, tekstopisac i muzičar.
Njen rad je spojio elemente gothic roka, doom metala i folk muzike.




Volf je rođena u Rouzvilu, Kalifornija.
Poreklom je engleskog, norveškog, švedskog i nemačkog
Odrasla je u Rouzvilu i Sakramentu. Njen otac je bio u kantri bendu i posedovao je kućni studio.
Sa 7 godina napisala je svoju prvu pesmu a sa 9 je napisala i snimila pesme.
Volf je živela sa svojom bakom tokom jednog dela detinjstva, koja ju je učila o aromaterapiji, Reikiju i „drugim carstvima“



57449297d4513c91532f6a7859c58a4c.jpg
 

Ona je zaradila priznanje underground kritike za svoja izdanja,
The Grime and the Glow (2010) i Apokalipsis (2011), koja su spojila gotičke i folk elemente.
U svojim kasnijim albumima Pain Is Beauty(2013), Abiss (2015) i Hiss Spun (2017), Volf je ugradila elemente neofolka,elektronske muzike i hevi metala.

800px-Roskilde_Festival_Chelsea_Wolfe_7_(crop).jpg
 
b07863ad4805d79cf2b881606a040859.jpg





Godine 2006. Volfe je komponovala album pod nazivom Mistake in Parting, koji nikada nije zvanično objavljen.
O albumu:: "Imala sam 21 godinu i napisala sam usran album . Tada nisam čak ni želela da budem muzičar, ali mnogi moji prijatelji su rekli 'hajde da uradimo ovo
, Imam neke prijatelje producente i oni su mi pomogli da napravim ovu preproduciranu, užasnu ploču..."

Volf je kasnije prokomentarisala da je odustala od albuma uglavnom zato što je pisano o događajima iz njenog ličnog života:
„Pisala sam zaista lične stvari o svom životu i uopšte se nisam osećala prijatno..."



 
Volfov prvi objavljen album,izdat je na nezavisnoj izdavačkoj kući Pendu Sound Recordings sa sedištem u Njujorku,
Njen sledeći album, Apokalipsis (2011), stilizovan kao Apokalypsis, stekao joj je andergraund sledbenike, kao i pohvale i pozitivne kritike.
Volf je bila na turnejama u Severnoj Americi i Evropi da bi podržala oba albuma, i patila je od ekstremne treme; kada je u početku počela da nastupa uživo
Volf bi nosila crni veo preko lica.



CW-foto1-(1).jpg


„Izvođenje je bilo nešto što sam morala da naučim“, rekla je. „Jedva sam mogao da podnesem da budem na sceni prvih nekoliko godina,
i to je razlog što mi je trebalo toliko vremena da započnem karijeru muzičara“.



 
IMG_93091.jpg



Godine 2014. objavila je dugometražni film, Lone, sa muzikom iz filma Pain Is Beauty u režiji Marka Pelingtona.

Volf je pomenula niz umetnika i žanrova kao uticaj, uključujući black metal i skandinavsku folk muziku, ali je rekla
: „Teško mi je da se držim jednog žanra.Radije bih da eksperimentišem i napravim vrstu umetnosti koju je teško definisati.
Različiti kritičari su primetili elemente doom metala, drone metala, gothic rocka, folka, lo-fi, elektronike, noise-a i mračnog ambijenta u njenoj muzici.






Full Album





 
Mogu reći da je lepa.. :cool:
ali gotičarke moraju da imaju neku oštrinu, retke su one koje to imaju. Dotle, sve su mi kao neke devojčice..
Jarboe, Lisa Frazer, Diamanda Galas.To su prave, ovakvih ima mnoštvo.;) Slušaj malo Jarboe, pola života provede sa Swans-ima.:)
 

Back
Top