Quantcast

Čep za hendikep

limunada

Elita
Moderator
Poruka
21.206
Skupljate li čepove u ekološko-humanitarnoj akciji "Čep za hendikep"?
Meni je to odlična ideja, samo ne znam je li krajnja namjera ostvarena?
Da li neko konkretno zna nekoga kome je pružena pomoć?

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.078
Skupljaju se čepovi i njihovom prodajom se nekom npr.nabave invalidska kolica ili neko pomagalo koje mu je potrebno.
Mi smo na poslu to skupljali,i zaista brzo se skupi mnogo čepova i proslijedili smo dalje,ali nikad nismo čuli za neki konkretan rezultat pomoći.
Ко би уопште куповао чепове? И по којој цени?

limunada

Elita
Moderator
Poruka
21.206
Праве вас будалама, и код мене на послу скупљају, и исто нико не зна ни где иду, ни за колико ни како. И исто сам им рекао што кажем и овде.
Pa,u principu je svejedno gdje idu, osim ako ne idu opet u smeće.Čak i da neko nesto zarađuje na njima, nije bitno, bar je ekološki dio uspješan.
Mada bi najbolje bilo da su uspješna oba dijela i humanitarni i ekološki.

Moghrion

Veoma poznat
Poruka
12.705
Чепови су чисти и масивни...
велика количина прилично компримована и компактна, а лишена нечистоћа које би могле да ометају процес рециклаже...а има их и превише...
Знам људе који раде с рециклираним материјалима, бризгају разне ствари од пластике и чепови су само једна од сировина које користе... лексан је исто погодан, ако је онако танак...
ти чепови вероватно иду у руке тих пластикара и завршавају као нека другостепена пластика...
Они овде помињу компаније и не дају нигде неки јасан увид у обрт новца, тако да се сигурно финансирају као удружење од тих пара, вероватно и као нека нво, а несумњиво има и ланац који се уграђује по проценат ту и тамо, но поред тога кажу и
у периоду од 5 година успели да купимо 78 ортопедских помагала, и да рециклирамо око 120 тона чепова годишње
Цена једног килограма чепове је око 0,25€
да су за пет година скупили 30 сома евра и то расподелили на 78 ортопедских помагала што чини једно то помагало у просеку вредно 385 евра
реалнија слика је да су у просеку дали по 50-60 евра по помагалу... нека штака, нека ортоза, нека колица... с пренесеним вредностима од 20-50-200 евра
а да су остатак потрошили на логистику и тра ла ла... с акцентом на ла...
У сваком случају, колико год и ко год да се овајди, рачунам да је оправдано док је макар неко видео неку реалну корист од тога, у виду тих помагала која су многима реално неопходна а до којих нису у прилици да дођу...

Duki Lu

Elita
Poruka
20.369
Већ неколико година скупљам чепове за акцију 'Чеп за хендикеп'
Не знам како напредује акција, али знам да васпитачице, учитељице преузимају сакупљене чепове.
Недавно сам у Здравственом центру видела бокс за сакупљање чепова.

Пре пар година у једном кафићу на Закинтосу видела сам сандуче за убацивање чепова, и они подржавају ову акцију.

https://cepzahendikep.org/

Poslednja izmena:

limunada

Elita
Moderator
Poruka
21.206
Чепови су чисти и масивни...
велика количина прилично компримована и компактна, а лишена нечистоћа које би могле да ометају процес рециклаже...а има их и превише...
Знам људе који раде с рециклираним материјалима, бризгају разне ствари од пластике и чепови су само једна од сировина које користе... лексан је исто погодан, ако је онако танак...
ти чепови вероватно иду у руке тих пластикара и завршавају као нека другостепена пластика...
Они овде помињу компаније и не дају нигде неки јасан увид у обрт новца, тако да се сигурно финансирају као удружење од тих пара, вероватно и као нека нво, а несумњиво има и ланац који се уграђује по проценат ту и тамо, но поред тога кажу и

да су за пет година скупили 30 сома евра и то расподелили на 78 ортопедских помагала што чини једно то помагало у просеку вредно 385 евра
реалнија слика је да су у просеку дали по 50-60 евра по помагалу... нека штака, нека ортоза, нека колица... с пренесеним вредностима од 20-50-200 евра
а да су остатак потрошили на логистику и тра ла ла... с акцентом на ла...
У сваком случају, колико год и ко год да се овајди, рачунам да је оправдано док је макар неко видео неку реалну корист од тога, у виду тих помагала која су многима реално неопходна а до којих нису у прилици да дођу...
Ono jeste da se pod parolom humanosti moze mnogo toga muljati...i da se neko mozda dosjetio te "cake", jer ko bi inače skupljao čepove da neko drugi zarađuje...ali opet ako je to bar ekološki i ako bar neko dobije nešto u vidu pomoći, mislim da ima smisla, jer čepovi bi svejedno završili u smeću.

Moghrion

Veoma poznat
Poruka
12.705
Ono jeste da se pod parolom humanosti moze mnogo toga muljati...i da se neko mozda dosjetio te "cake", jer ko bi inače skupljao čepove da neko drugi zarađuje...ali opet ako je to bar ekološki i ako bar neko dobije nešto u vidu pomoći, mislim da ima smisla, jer čepovi bi svejedno završili u smeću.
Баш то... мање их је по парковима и улици... мање на депонијама..а неко коме треба има неку корист од тога..... и то је нешто...

Moghrion

Veoma poznat
Poruka
12.705
вреде... 0,25е по килограму...
да ови што скупљају по кантама имају логистику и организацију да скупе 100кг данас, бацали би се на то... овако гледају непосреднију корист...
знам из прве руке...

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.078
вреде... 0,25е по килограму...
да ови што скупљају по кантама имају логистику и организацију да скупе 100кг данас, бацали би се на то... овако гледају непосреднију корист...
знам из прве руке...
Па онда сва пластика вреди толико.

Stevcina zabica

Stara legenda
Supermoderator
Poruka
92.829
И разлика у цени је драстична?
jeste, sta mislis zasto se na zapadu sve plasticne flase odlazu sa sve cepovima?
zato sto je plastika od koje se izradjuju cepovi dosta skuplja od one koja se koristi za flase i reciklazom se dosta i zaradi i ustedi

skupljamo, nego sta i znam dete koje je dobilo kolica na taj nacin

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.