Quantcast

CENTAR

underwater

Aktivan član
Poruka
1.212
mackica ns:
Prolazim jutros pored SPENS-a i vidim da su bageri skinuli veliku većinu behatona, stigli su do Macchiata i skroz 'okružili' baštu koja i dalje stoji netaknuta, a ljudi pijuackaju svoje jutarnje kafice :shock:
I baš me zanima šta će se desiti... radovi su stali, jer je ostalo već urađeno :? Isto tako, šta će se desiti kad krenu na drugu stranu i dođu do bašti Dorije, Aleksansdra i sl.

I mala digresija - zar su Novosađani stvarno takvi da će radije popiti kafu u 'IN'-Macchiatu, makar im prašina upadala i u kafu i u usta; i bageri im dizali svoje 'kašike' iznad glava; nego da bar za nekoliko dana promene mesto i odu na neko mirnije i trenutno mnogo prijatnije :?:

nije macchiato, momento je
macchiato je sada dva bloka dalje... u zeleznickoj ulici...

DOKONI UM

Iskusan
Poruka
6.929
U povodu diskusije ko je kome i ko koga nazuva evo jednog maestralnog stiha iz neke nerodnjačke turbo (TDI) pesme :

"...Štikele na noge...noge u kola...i tetovaža na leđa gola..."

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Eto koliko sam obaveštena :roll: :oops:

Nego, jutros su počeli da postavljaju nove kocke...
Sive, crvene, žute i zelene :lol:
Koliko sam ukapirala biće neki mozaik, samo previše malo je bilo postavljeno da bih provalila kako će izgledati...

GoldenLady

Aktivan član
Poruka
1.676
nesons:
GoldenLady:
nesons:
storm cloud:
nesons:
Stikle na devojci su br. 1 !!
To govori o mnogo cemu !

Štikle na devojci? :shock: Ili devojka na štiklama? :lol:

:D :D

Kako kad ! :lol:
Uglavnom se stikle nazuvaju , pa se moze reci i na devojci ? iako je to noga , a ne devojka ... :lol:
Da ne komplikujem !
Znas vec , na tebi , kako stoje ?! :oops:

stikle se mozda 'nazuvaju' tamo odakle si ti...

Kod nas se i takve kao ti nazuvaju !

a kakva sam to ja? :D

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
GoldenLady:
nesons:
GoldenLady:
nesons:
storm cloud:
nesons:
Stikle na devojci su br. 1 !!
To govori o mnogo cemu !

Štikle na devojci? :shock: Ili devojka na štiklama? :lol:

:D :D

Kako kad ! :lol:
Uglavnom se stikle nazuvaju , pa se moze reci i na devojci ? iako je to noga , a ne devojka ... :lol:
Da ne komplikujem !
Znas vec , na tebi , kako stoje ?! :oops:

stikle se mozda 'nazuvaju' tamo odakle si ti...

Kod nas se i takve kao ti nazuvaju !

a kakva sam to ja? :D

Kaka si ? :lol:
pa sva kaka ! :wink:

storm cloud

Poznat
Poruka
9.022
PARTERNO UREĐENJE CENTRA GRADA

Podno osvetljenje, planirano da se ugradi u parter u Zmaj Jovinoj ulici, još uvek nije postavljeno jer se čeka da led-diode stignu iz Belgije. Kako nam je rekao koordinator Zavoda za izgradnju grada na parternom uređenju Dragan Milovanović, neće biti problem da se osvetljenje ugradi čim stigne, jer su ploče montažno-demontažne.

Vodovi su postavljeni i svi tehničko -tehnološki poslovi su urađeni da bi se, po rečima rukovodioca službe pripremne investicije Zorice Ninić-Stupar, osvetljenje centra osvežilo.
- Čim stignu, ugradićemo led diode koje će biti različitih boja, a kojim ćemo moći da upravljamo i da pravimo različite scene koje će osvetljavati centar. Takođe, moći ćemo da ih dograđujemo i pomeramo. Neće ih biti puno, oko sedamdeset, i pratiće šare koje je arhitekta osmislio na ulasku u bočne ulice i početak i kraj Zmaj Jovine - objasnila je Ninić-Stupar.

Najviše sijalica biće oko spomenika Zmaj Jovi, a zatim na početku Dunavske i Gimnazijske, kao i na kraju Gimnazijske i Zmaj Jovine. Diode će biti postavljene i kod crkve Imena Marijinog, poznatije kao Katedrala, ali u ubliku osam linija koje će naglašavati ulazak u nju i klupe, kod budućeg novog zelenila, koje će biti postavljene u drugoj fazi radova, verovatno na proleće.

admin_1473.jpg

DOKONI UM

Iskusan
Poruka
6.929
U Knez Mihajlovoj je neko pametan posatvio granitne ploče a ovde su ipak radilakli na vlasti (što je bolje nego gej lobi DS-a) pa smo spali na prefabrikovani beton tzv. Behaton

Orvel

Zainteresovan član
Poruka
381
Video sam na "Apolo" TV, da su pitali neku zenu sto radi u nekom kaficu na SPENS-u o lepoti kocki. Njen odgovor, vidno uplasen( verovatno za posao) je da joj se jako dopadaju. Sto nisu pitali nekog "slucajnog" prolaznika?

underwater

Aktivan član
Poruka
1.212
DOKONI UM:
U Knez Mihajlovoj je neko pametan posatvio granitne ploče a ovde su ipak radilakli na vlasti (što je bolje nego gej lobi DS-a) pa smo spali na prefabrikovani beton tzv. Behaton

bar da je BEHATON... nije glamurozno, ali je bar provereno... ovo je behaton koji je odozgo posut granitnom prasinom... nisam siguran u atheziju izmedju dva materijala i bojim se da bi vlaga mogla da pronadje put, tako da vas ne iznenadi ako nakon prvog mraza centar grada osvane posut necim nalik na sljaku... nadam se da gresim...
druga stvar je izbor boje... vec smo se uverili kako podnos zvake i sladoled... a da li ste primetili kada sija jako sunce da je nemoguce proci bez suncanih naocara... kao na snegu ili belom pesku...

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
DOKONI UM:
Tako je NESONSE...
Kad odvezeš auto da se "popravi" uobičajeno je da ti majstor nešto i "pomeri i pokvari" :lol:

Majke mi ...
Ajde bre , sta ima da se pokvari u postavljanju TVOJIH OMILJENIH BEHATON PLOCA ?! :D
( nisam mislio bas pokvari , ubaci celije u trecu )

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
pa i nije !:lol:

( jeste li gledali anketu po NS ? - SVI SU SADOVOLJNI IZGLEDOM CENTRA !!! )

Kome se ono bese centar NIJE svidjao !??? Ajde nek se sramoti malo !

Anja :*

Primećen član
Poruka
559
bitno da nije raskopano...

a ako ima neko da se tripuje da je ona kaldrma, koja je bila savrsena za lomljenje nogu, izvorni izgled dunavske ulice, veoooma gresi

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.