Casovnik

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
Zasto filozofi kuvaju i trose nekoliko sati svog vremena svakog dana, vreme koje ocigledno ne postuju cim to rade? Filozofi imaju informaciju da je hrana najzdravija u svezem obliku a vecina rade suprotno.

Vreme je u filozofiji nepokretni pokretac, buduci da se samo ne krece, a ipak upravlja svime. Ako je tako a nije, mozemo izvuci zakljucak da su filozofi utamniceni u vremenu, da se nesvesno protive ovom gorostasu a samim tim i celoj nauci Filozofije. Dokaz za tako nesto preko navedenog primera je dovoljan. Kako se nose filozofi kada se suoce sa istinom o sebi samima to zelim da vidim preko odgovora onih koji imaju hrabrosti da odgovore.

maxresdefault.jpg
 
Neka pametniji od mene govore, te eto pozivam se na Kamija:
"Suština apsurda leži u čovekovoj potrebi da racionalno sagleda svet i činjenici da svet nije racionalan. Svest o neskladu između čoveka i sveta je svest o uzaludnosti, uzaludno težimo da ostvarimo predmet sopstvene nostalgije. Najvažnija karakteristika apsurda je tragičnost. Apsurdno stanje je tragično stanje. Postavlja se pitanje je kako živeti ako je svet tragičan i uzaludan. Kami odbacuje samoubistvo kao rešenje, jer ono nije suočavanje, već odbacivanje istine, izbegavanje apsurda. Mit o Sizifu nalaže da čovek treba da umre bez pomirenja, u revoltu."
 
Ne postoji istina o sebi samima kao nešto van nas,kao objektivna istina,već istina koja se menja kako se I naše ja menja!
Te promene su kvantne,bezvremene-to svaki entitet "trpi" I spolja I iznutra,uslovno rečeno.
Naime,kako sam to već prilično puta rekao:vreme ne postoji-postoji sečanje na dešavanja-doživljaji (I "neživi"objekti ih imaju!)
I predviđanja događanja SADA! Svaka energetska čestica "pamti" sve modalnosti,
I kao što je A.Ajnštajn zapazio-svaki objekat (ujedno I subjekat!) ima svoje lokalno vreme(-sećanje)!
Eto,ja ukratko...Pitanja ,pre svega ,prvo postavljajte sebi u vezi ovog-nije to tako složeno ,ali je muka s rečima kao igrom ,
a ja nešto nisam za laprdanja...

- - - - - - - - - -

Neka pametniji od mene govore, te eto pozivam se na Kamija:
"Suština apsurda leži u čovekovoj potrebi da racionalno sagleda svet i činjenici da svet nije racionalan. Svest o neskladu između čoveka i sveta je svest o uzaludnosti, uzaludno težimo da ostvarimo predmet sopstvene nostalgije. Najvažnija karakteristika apsurda je tragičnost. Apsurdno stanje je tragično stanje. Postavlja se pitanje je kako živeti ako je svet tragičan i uzaludan. Kami odbacuje samoubistvo kao rešenje, jer ono nije suočavanje, već odbacivanje istine, izbegavanje apsurda. Mit o Sizifu nalaže da čovek treba da umre bez pomirenja, u revoltu."
Da je Camis živ,posle hermenautike Mišela Fukoa,trebao bi vratiti Nobelovu nagradu...
 

Back
Top