Čari privatizacije

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Azotara Pančevo - najbolji primer nekažnjene pljačke građana kroz privatizaciju


Pančevačka azotara je najbolji primer nekažnjene pljačke građana Srbije kroz privatizaciju. Azotara je prodata 2006. za 13,1 milion evra konzorcijumu koji čine litvanske firme „Arvi“ i „Saniteks“ i beogradski „Univerzal holding“. Iako su novi vlasnici najavljivali da će Azotara postati lider u proizvodnji veštačkih đubriva, vlasnički konzorcijum sa direktorom Pauliusom Martinenasom na čelu 2007. razmontirao je pogon „Karbamid 2”, najvredniji deo fabrike, i prodao ga ruskoj kompaniji za 32,5 miliona evra.


Iako je grubo prekršen ugovor, prevarena država i izigrani radnici koji mesecima nisu primali plate, Agencija za privatizaciju nalaže prodavcu da uplati razliku od 5,88 odsto (10.086.840,47 evra) na račun subjekta privatizacije. To je značilo da vlasnici Azotare sami sebi uplate novac. Međutim, oni ni to nisu uradili, pa je Agencija tek dve godine kasnije, u januaru 2009, raskinula ugovor. Da li je Agencija za privatizaciju namerno žmurila pred nelegalnom prodajom pogona ili zaduženi za praćenje privatizacije u Agenciji nisu radili posao, ostaje nejasno.
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/...ekaznjene-pljacke-gradjana-kroz-privatizaciju

384101_283848994990881_100000973497786_830252_1203842785_n.jpg


I? Ostaće na tome?
Pojeo vuk magarca.
I otišao u kolaciju "Preokret".

A ovo sa Azotarom je samo jedan u nizu uspešnih promašaja izvedenih posle 5. oktobra.

Što se mene i meni sličnih tiče, a ako budemo pitani, vuk ipak neće pojesti magarca, nego će morati što šta da "otpeva", a i plati.
A ako se nastavi vladavina poznatih njuški, koje su sve redom, ovako ili onako, učestvovale u svemu ovome - piši propalo.:cool:
 
Bitno je da su meni juce dosli na kapiju likovi iz DS-a da me pitaju kako sam zadovoljan sa tom strankom po pitanju izgradnje grada!!!:dash:
Kad mi je popmenuo Tadicija pao mi mra\k na oci i nisam hteo da ga pustim u kucu da mi deli neke papire i da me legitimise!
Rade most u Novom Sadu mesecima kao da ga iznova prave a ne presvlace sloj asfalta! Misle -nek narod vidi da se radi! E pa malo su se prevarili!:evil:
 

Back
Top