Bruno Lucchesi - vajar

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
388.205
Clipvajar.jpg


Bruno Lucchesi je italijansko-američki vajar, poznat po svojim kontemplativnim ženskim figurama i žanrovskim grupama figura.
Lucchesi je rođen u Fibijano Montanino u Luci, Italija.Studirao je na Umetničkom institutu u Luci, a zatim se preselio u Firencu, Italija,
gde je postao docent na Univerzitetu u Firenci 1953. godine.

Godine 1958. preselio se u Njujork i od tada tamo predaje na Nacionalnoj akademiji za dizajn i Novoj školi društvenih istraživanja.
Nastavlja da predaje na radionicama u Sjedinjenim Državama i Evropi.Njegova dela su deo mnogih muzejskih kolekcija:
Metropoliten muzej umetnosti, Muzej američke umetnosti Vitni, Muzej grada Njujorka, Bruklinski muzej, Dalas muzej, Smitsonijan Hiršhorn Vašington muzej.

Bruno je svetski poznat i njegova umetnost se nalazi u prestižnim privatnim kolekcijama i naručena od strane korporacija, raznih vrsta institucija i univerziteta.
Član je Nacionalnog skulpturalnog društva, Nacionalne akademije za dizajn, Udruženja umetnika i drugih.

Nagrađen je brojnim izuzetnim i vrhunskim nagradama u Sjedinjenim Državama i inostranstvu. Bruna predstavljaju Cavalier Galleries iz Greenvicha, CT i Nantucket, MA. Bruno Lucchesi ima 6 objavljenih knjiga: Bruno Lucchesi: Slavimo lepotu u svakodnevnom životu, Bruno Lucchesi, Bruno Lucchesi Vajar ljudskog duha, Modeliranje glave u glini, Terakota i Modeliranje figure u glini.

Clip_3.jpg
 
Ova njegova skluptuta ima priču

Roman Čiča Tomina koliba objavljen je 1852. godine i samo godinu dana nakon objavljivanja rasprodat je u preko 300,000 primeraka širom SAD-a i u preko 2 miliona primeraka širom sveta. Ovaj roman je, prema mnogim izvorima, jedan od uzroka zbog kojih je izbio Američki građanski rat. Poznata je priča o tome kako je Harijet Bičer Stou, pisac romana, jednom prilikom posetila Abrahama Linkolna u Beloj kući i da joj je on tada rekao:"A vi ste ta mala ženica zbog koje je izbio ovaj veliki rat!". Ovo je bio jedan od primera koji dokazuje da umetnost može promeniti svet, budući da je roman odigrao ključnu ulogu u buđenju svesti o položaju crnaca i borbi protiv ropstva.
Clip_13.jpg
 

Back
Top