gost 11071
Veoma poznat
- Poruka
- 12.234
E ovako: rangiranje ide u svakom slučaju. Uslov za rangiranje je minimalno 48 bodova, a maximum NIJE OGRANIČEN na 60 ESPB... što će reći da apsolutnu prednost imaju oni koji su preneli ispite jer mogu ostvariti PREKO 60 BODOVA, te tako na rang listi ispod sebe ostavljaju i one koji čiste godinu za godinom (jer imaju "hendikep" na 60 bodova godišnje!) Vrlo uvrnuto!
Prosek je jedan od sekundarnih kriterijuma za rangiranje... i na njega Zakon usmerava tek ukoliko se bodovnim rangiranjem ne može odlučiti ko zadržava budžetski status.
Jasno, ovo sto si zapazio je vrlo zanimljivo, da nije ograničen na 60 ESPB.
Ali budimo realni, da li su oni koji su preneli više predmeta zaista u stanju da očiste tu godinu do kraja? Ja mislim da je takvih jako malo

Sto se tiče proseka kao kriterijum za rangiranje, nije to u zakonu, tako loše rešenje . Iz više razloga, da ne nabrajam sada.

Poslednja izmena: