Bratstvo i jednakost u porodicnim odnosima

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
a bogami i sloboda.

Bratstvo(crvena), jednakost(bijela) i sloboda(plava) su danasnje obavezne vrijednosti, i svako ko nece da bude brat i da se postavi jednako i prema najcrnjem i najsumnjivijem strancu prihvatio je status crne ovce i spreman je da ga bilo ko izgrdi zbog toga.

Da li brak i porodica mogu uopste da funkcionisu u ovim uslovima?

Sta su rezultati modernog braka?

Djeca? - Da li je lakse radjati djecu u braku ili izvan njega?
Sreca? - Da li su ljudi srecniji sami ili pored nekoga?
Mir? - Da li u jednom drustvu u kojem se ljudi ubijaju od dosade i posla ima jos razloga za neki nemir, sem ako se sastanu onako bez veze, kao u braku?
Buducnost? - Ima li jos neko ko je u stanju da planira bilo kakvu buducnost?
Sposobnost? - Ima li neko ko misli da ce biti sposobniji uz bracnog druga ili tu sposobnost moze da dobije jos lakse i brze na drugom mjestu?
Prijateljstvo(!)? - Da li kroz brak i porodicu raste prijateljstvo ili da li ste u braku sa svojim najvecim prijateljem? Sam pojam prijatelja nosi u sebi neki prizvuk elitizma i separatizma od "brace".


Ako smo duzni da svakome budemo brat i jednaki s njim, onda ce bilo kakva nejednakost da dovede do pobune naseg brata. Da li nas "brat" ima pravo na nase slobodno vrijeme? Da li je prijatelj uvijek na raspolaganju svom prijatelju i bratu? A koji brat i prijatelj ima onda prednost?
 
Brak i porodica uzasno tesko opstaju u danasnjim uslovima.Prava je hrabrost uci i brak,a tek imati decu.Porodica kao najvaznija drustvena jedinica je obezvredjena i unistena.Nista ne ide u korist braka i porodice.Ne povoljni su uslovi za opstanak braka.I naravno sve zavisi,negde sam napisala,od nivoa svesti,od toga koliko ste zahtevni,kakve su vase sposobnosti i mogucnosti!Pitanje srece je relativna stvar,zivite onako kako mislite da zivite!Nije sreca isto za tebe i mene.Sto se slobode tice,brak nosi odgovornost sa sobom,pa ako zelite da budete odgovorni vasa sloboda se suzava ,ne samo po pitanju kretanja,vec i drugih stvari.Pozdrav!
 
Sta je cilj odgovornosti ako ne sreca? Kako biti odgovoran ako to ne cini zadovoljstvo i ne doprinosi sreci porodice? Da li se djeca i porodica stvaraju da bi poraslo nezadovoljstvo? Da li su ljudi uplaseni da ce ako budu srecni da budu kaznjeni za to?

Gdje si pisala o svijesti ljudi?

Zar nije brak jedan protest protiv drustva?

Npr. kod Spartanaca je brak bio ukinut, jer se smatralo da im je drzava idealna.

Ko je jos svjestan ovog temeljnog antagonizma? - Kad ima porodice da nema drzave i obrnuto.

Da li je drustvo u kojem zivimo savrseno ili upravo obratno?
 
Sta je cilj odgovornosti ako ne sreca? Kako biti odgovoran ako to ne cini zadovoljstvo i ne doprinosi sreci porodice? Da li se djeca i porodica stvaraju da bi poraslo nezadovoljstvo? Da li su ljudi uplaseni da ce ako budu srecni da budu kaznjeni za to?

Gdje si pisala o svijesti ljudi?

Zar nije brak jedan protest protiv drustva?

Npr. kod Spartanaca je brak bio ukinut, jer se smatralo da im je drzava idealna.

Ko je jos svjestan ovog temeljnog antagonizma? - Kad ima porodice da nema drzave i obrnuto.

Da li je drustvo u kojem zivimo savrseno ili upravo obratno?

Tema nije smesna ali sam se od muke ja nasmejao. Sta cemo mi mucenici kad nam se raspala i porodica i drzava i drustvo. Mi moramo da budemo jedinstveni po svemu i zato nam i nema leka
 
Ne znam sta ti smeta. Da li to sto imam zaokruzeno misljenje o problemu?

Sam pojam jednakosti i slobode podrazumijeva eliminisanje svake hijerarhije, a bez toga ni drzava ni porodica ne mogu da (samostalno) funkcioinisu. Plus "bratstvo" svih sa svima unosi dodatni nered.
Ja bih jos dodao da su pomenute "vrijednosti" direktno iz novog zavjeta. Trebalo im je vremena da potisnu druge vrijednosti, npr. iz st. zavjeta. Da se nije "bog" nadvio nad drzavom, ona od tih vrijednosti kao institucija ne bi ni propala.

Slobodno vi zanemarite ono sto sam ja pisao ako mislite da postoji bolje objasnjenje.
 
Ne znam sta ti smeta. Da li to sto imam zaokruzeno misljenje o problemu?

Sam pojam jednakosti i slobode podrazumijeva eliminisanje svake hijerarhije, a bez toga ni drzava ni porodica ne mogu da (samostalno) funkcioinisu. Plus "bratstvo" svih sa svima unosi dodatni nered.
Ja bih jos dodao da su pomenute "vrijednosti" direktno iz novog zavjeta. Trebalo im je vremena da potisnu druge vrijednosti, npr. iz st. zavjeta. Da se nije "bog" nadvio nad drzavom, ona od tih vrijednosti kao institucija ne bi ni propala.

Slobodno vi zanemarite ono sto sam ja pisao ako mislite da postoji bolje objasnjenje.

..a shta bi ti hteo od nas?
..imash zaokruzeno mishljenje o problemu i vidish nachin da ga reshish..
..nadji sebi nejednaku zenu, budi u hijerarhiji iznad nje,
i uzivaj u svojoj srecnoj i funkcionalnoj porodici..dok ti potraje..
..i mani se nas ostalih koji ne mislimo kao ti..
 
..a shta bi ti hteo od nas?
..imash zaokruzeno mishljenje o problemu i vidish nachin da ga reshish..
..nadji sebi nejednaku zenu, budi u hijerarhiji iznad nje,
i uzivaj u svojoj srecnoj i funkcionalnoj porodici..dok ti potraje..
..i mani se nas ostalih koji ne mislimo kao ti..

Da li da se ja vas manem u svojoj temi ili vi mene u mojoj?
Znao sam ja da ce zenama ovo najvise da zasmeta.
Vama je izgleda vaznije sta je "bog" rekao nego zivot.
Kome se ne zivi neka se mane teme.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_and_territories_by_fertility_rate
 
Poslednja izmena:

Back
Top