Da ne bih "izmišljao toplu vodu" prepisaću sa postojećih sajtova:
http://www.mojaradionica.com/Kako_radi_prelivni_bojler.htm
Najpre da objasnimo princip rada prelivnog bojlera. Ovi bojleri pripadaju grupi bojlera koji rade na niskom pritisku vode.
Drugim rečima tako su konstruktivno izvedene slavine da je u bojleru u svakom trenutku pritisak vode 0 bara. Samim tim eksplozija prelivnog bojlera nije moguća. Ovo, takođe omogućava da se sam kotao bojlera izrađuje od plastike što obezbeđuje dug radni vek. Slavina koja se priključuje na prelivni bojler raspolaže sa tri nastavka. Kroz jedan ulazi hladna voda iz mreže. Kada pustite hladnu vodu na česmi preusmerava se voda iz mreže na lulu česme. Kada pustite vruću vodu, hladna voda iz mreže se usmerava u bojler a ona potiskuje vruću vodu iz bojlera koja se zatim preliva u vod povezan sa lulom česme. Zbog ovoga se bojler i naziva prelivnim bojlerom. Dakle kada na česmi puštamo vruću vodu mi ustvari puštamo hladnu vodu u bojler.
http://www.sveservis.com/serbian/vbojlera.html
Prelivni bojleri su mali bojleri, najčešće do 5 ili 10 litara zapremine, koji se najčešće koriste u kuhinjama. Montiraju se iznad ili ispod česme.
Rade na pritisku 0, što bi značilo da se u njima ne stvara nikakav pritisak. Zbog toga se u kombinaciji sa prelivnim bojlerima moraju koristiti niskopritisne česme. Vezani su sa dve cevi direktno na česmu koja na sebi ima tri cevi, gde treća cev ide na priključak na zidu. Poseduju sopstveni napojni kabl sa viljuškom, te se najčešće uključuju direktno u šuko utikač.