Blavor


Blavor Zmijoliki gušter. Ljudima sa kontinenta to je još jedna zmija. Sa zmijom nema ništa zajedničko on trepće i ima topao pogled. Nema rascepljen jezik i nepalaca. Ne boji se ljudi. Otrovnicama je noćna mora, hrani se zmijama! Šteta što na YU tubu nema jedan iz serije onih spotova o toleranciji, mislim iz 2001. Radosav: "Đe si Joksime Blavore ispod kamena ..............." .Ljudi mediterana ga vole.....

Gledao sam jednu prirodnjačku emisiju......

Blavor je ispod kamena, Ispod drugog kamena je zmija.


Ta zmija drži u stisku jedno pile koje bi da se razleti rastrči i raskokodače.
Blavor je izašao iz senke.
Pile i blavor se vide!

Kao da je lako isterati zmiju ispod kamena!
 
Na primorju, gde sam imala kucu, posto je vrlo divlje i ne pristupacno poluostrvo u pitanju, mestani su imali jednu izreku: "Ako vidis blavora, tu sigurno nema zmija u krugu od 3 km". Bas si me podsetio na divnu proslost..hvala ti :)
 
Agnes;bt95898:
Na primorju, gde sam imala kucu, posto je vrlo divlje i ne pristupacno poluostrvo u pitanju, mestani su imali jednu izreku: "Ako vidis blavora, tu sigurno nema zmija u krugu od 3 km". Bas si me podsetio na divnu proslost..hvala ti :)

Jedna poznanica odavde bila u CG na moru sedi u bašti i čula neko šuškanje u mraku, domaćini rekoše blavor. Beše to blavor iz bašte. Zamislite njihovu:) intonaciju kad je ona pomislila da je u pitanju neki komšija!......... Lep Avatar. mora se primetiti!
 
Nisam znala da postoji Blavor,to divno stvorenje..
Za mene su,inače,sve životinje ta divna stvorenja...pa i zmije.
U osnovi preživljavanja svakog živog stvora je borba za opstanak,instikt za samoodržanjem.
Jer..svi smo mi,i ljudi,i životinje,i biljke,remek delo velikog Tvorca...

Zadovoljstvo mi je bilo ovo pročitati.Kapetane...
 

Back
Top