Biskvit

mačka zagrebačka

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.933
uskoro nam se bliže praznici i u čitavoj paleti kolačića i keksića nekako uvijek najviše tražim recept za fini sočni biskvit... da ne bude pre gumast niti nekako zbijen nego onako fini vazdušast...

imate li dobr i provjeren recept koji uvijek uspije ili kao ja svakii put tražite nešto novo :ceka:
 
maaaaaaa meni najčešće biskvit ispadne suh i gumast jer nikada ne važem nego sve od prilike, koliko kom jaja toliko žl brašna, šećera, 1 vanil šećer i 1 pecilni prašak... ostalo znam da bi trebalo nešto mlijeka i ulja, ponekad ispadne ok, ponekad ne :lol:
 
maaaaaaa meni najčešće biskvit ispadne suh i gumast jer nikada ne važem nego sve od prilike, koliko kom jaja toliko žl brašna, šećera, 1 vanil šećer i 1 pecilni prašak... ostalo znam da bi trebalo nešto mlijeka i ulja, ponekad ispadne ok, ponekad ne :lol:
А, теби треба онај класични патишпањ?
Прво умутим снег од беланаца, па га додам осталим састојцима које сам умутила на крају, уз лагано мешање варјачом.
На шоље од 2 дл 3 јајета, 1 шоља шећера, 2 шоље брашна, 1 шоља млека/јогурта, 0,5 шоље уља/ отопљеног путера, 1 пзп, корица и сок лимуна... ако стављам орахе за толико смањим брашно. То је та основа.
 
А, теби треба онај класични патишпањ?
Прво умутим снег од беланаца, па га додам осталим састојцима које сам умутила на крају, уз лагано мешање варјачом.
На шоље од 2 дл 3 јајета, 1 шоља шећера, 2 шоље брашна, 1 шоља млека/јогурта, 0,5 шоље уља/ отопљеног путера, 1 пзп, корица и сок лимуна... ако стављам орахе за толико смањим брашно. То је та основа.

Puno hvala :obozavam: baš mi je takav recept trebao, s praktičnim omjerima na šolje jer baš ne volim drugačije mjeriti i vagati pa sam uvijek improvizirala tako da je ovo sa šoljama super
 

Back
Top